У воді, що добувається зі свердловин, нерідко міститься надмірна кількість заліза. Вона має досить специфічним запахом і смаком. Вода з високим вмістом заліза прозора, однак при окисленні починається перехід заліза з двовалентного стану — Fe (II) в тривалентне — Fe (III), яке випадає в осад червоно-бурого кольору. Вона шкідлива для здоров’я людини і тварин, а також ушкоджує трубопроводи. Для усунення надмірного вмісту заліза необхідно провести ретельне знезалізнення води. Воно дозволяє зробити її придатною для пиття і використання в побутових цілях.

Фільтри для знезалізнення води

Для знезалізнення води використовуються спеціальні системи, що дозволяють знизити концентрацію заліза і марганцю у воді до прийнятних параметрів.

Фільтри для очищення води бувають двох основних видів:

  • Безреагентниє. Використовуються при концентрації заліза у воді до 10-15 мг / л. Передбачається проведення аерації і озонування води, а також застосування спеціальних фільтруючих засипок. Безреагентниє системи прості в експлуатації, проте малоефективні при високих концентраціях заліза.
  • Реагентні. Застосовуються при концентраціях заліза у воді більше 20 мг / л. Для очищення води використовуються спеціальні реагенти: хлор, перманганат калію, іонообмінна смола тощо. При використанні реагентних фільтрів слід проводити регулярну регенерацію фільтруючого завантаження.

Для вибору очисних фільтрів слід враховувати різні чинники: склад води, кількість мешканців у будинку, режим водоспоживання та ін. Тому це завдання краще довірити кваліфікованим фахівцям. Компанія АкватікСістем протягом 10 років займається установкою фільтрів знезалізнення для води з свердловин. При цьому фірма надає клієнтам безкоштовний хімічний аналіз води. Більше інформації можна отримати на сайті АкватікСістем: ochistkavod.ru/solutions/obezzhelezivanie-vody-iz-skvazhin.

Сучасні станції для знезалізнення води

Для очищення води зі свердловини в побутових цілях використовуються сучасні спеціальні станції. Вони розрізняються за технологією, типу очищення, конструкції, довговічності і іншими показниками. Такі станції не характеризуються великими габаритами і призначені для невеликих площ. До їх переваг відноситься можливість комплексного очищення води не тільки від заліза, але і від марганцю, сірководню, органічних домішок і ін. Подібні пристрої забезпечують автоматичне окислення води і можуть працювати з водою з самих різних джерел. Для регенерації фільтрів очисних систем зазвичай використовується таблетована сіль.

При виборі певного способу знезалізнення води надзвичайно важливо провести її лабораторний аналіз, що дозволяє визначити вміст заліза. Подібну роботу слід довірити досвідченим фахівцям, котрі володіють надійним обладнанням — АкватікСістем.