Акваріум ставлять в приміщенні для поліпшення естетичних якостей інтер’єру. Це високоактивна середовище, тому навіть невеликий акваріум буде привертати увагу. Акваріуми, в залежності від розміру і складності, будуть виробляти різний ефект на оточуючих: відчуття затишку від невеликого акваріума з 3-4 рибками і ефектність об’ємного резервуара з великою кількістю екзотичних риб і морських рослин. Але будь-якому акваріуму потрібно догляд. Він радує око і цікавий оточуючим, тільки якщо його вода і стінки прозорі. Рибки в ньому повинні бадьоро тикатись об скло і бути жваво зацікавленими в засипати кормі. Але іноді навіть при своєчасній заміні води, вона стрімко зацвітає, а стінки покриваються зеленуватим нальотом. Чому зеленіє вода в акваріумі і як цього уникнути?

зміст:

  • Чому каламутніє вода
  • Як зберегти воду чистою?
  • Іл на стінках акваріума
  • Як запобігти наліт?

Що викликає цвітіння води?

Цвітіння води викликає мікроорганізм Евглена Зелена. Що робити, якщо він оселився в акваріумі, і вода позеленіла від його надлишку? Евглена селиться в забруднених водах з великою кількістю органіки. Нечищений грунт з гниють залишками корму і застояна вода створюють сприятливе середовище для цих бактерій.

Мікроорганізм здатний і до фотосинтезу, тому світло сприяє його розмноженню. Завжди включені лампи, надлишок сонячних променів і неправильний температурний режим створюють сприятливі умови для розмноження евглен. Що робити, якщо зеленіє вода в акваріумі?

Як зберегти чистоту води?

Стежити за освітленістю акваріума. Зайвий світло — це додаткова їжа для бактерій у воді. Вони пасивно отримують її без витрат енергії і посилено витрачають її надлишок на розмноження. Тому, потрібно регулювати освітленість резервуара в залежності від пори року, в крайньому випадку — влітку переносити його від вікна. Також, особливо в невеликих акваріумах, краще замінити в освітлювальному обладнанні лампи розжарювання на енергозберігаючі.

Коротко: налаштувати освітлення акваріума; замінити лампи на енергозберігаючі; розмістити акваріум з урахуванням максимальної освітленості.

Перевіряти забрудненість акваріума. При першому запуску, вода може трохи помутнеть через те що біологічний баланс ще не встановлено. Якщо вода помірно мутніє згодом, треба змінити третю частину від загального обсягу води, щоб не порушити звичну для мешканців екосистему. Якщо обсяг резервуара менше 100 літрів, міняти воду потрібно не частіше ніж раз на рік. Резервуар понад 200 літрів вимагає разової заміни протягом 3-х років, а більше 200 літрів протягом 5-и.

відіпрати плями від апельсинового соку Дізнайтеся, якими засобами можна відіпрати плями від апельсинового соку.

Як вивести запах бензину з одягу, при цьому не пошкодити виріб, ви можете прочитати тут.

Очищення дна. Для збору осідають на дно шкідливих речовин використовується сифон. Грунт на дні замулюється, в ньому накопичується сірководень і шкідливі речовини. Його потрібно періодично відчищати, використовуючи сифон. Цим методом можна обережно боротися із зеленою водою в акваріумі. Так зливається незначна кількість води і корисних елементів, що безпечніше для екосистеми акваріума. Дорогі механічні сифони, за принципом роботи нагадують пилосос. Їх застосовують для великих і старих акваріумів зі складною екосистемою і щільно зарослих дном.

Коротко: рідко і поступово змінювати воду; незначна зміна безпечно; грунт потрібно відчищати сифоном, постійно міняти воду шкідливо і не потрібно.

Режим харчування. Засипати менше корму: якщо це перший акваріум, то його власник може надмірно затурбується ситістю риб і годувати їх більше, ніж вони можуть з’їсти. Надлишок кормів буде осідати на дно, де почне гнити і цвісти разом з відходами від самих риб. Тому, потрібно скласти схему годування. Оптимальним буде разове годування в кожен з 6-и днів, а 7-й зробити розвантажувальним. Іноді, краще керуватися і власним досвідом — якщо риби через 13-17 хвилин залишають частину корми нез’їденої, зменшіть його кількість.

Коротко: встановити оптимальну кількість і частоту годування; корм гниє і перетворюється в живильне середовище для бактерій; годувати риб раз в день.

Фільтруючі установки. Поставити фільтри для води: вони забезпечать циркуляцію рідини. Наповнювач в них видалить механічні забруднення. Також наповнювач заселяється бактеріями-чистильниками для біологічної очистки. Наповнювачі фільтрів розрізняються ціною і конструкцією: від спеціальних поролонових прокладок до керамічних трубок і активованого вугілля. Консультація з фахівцем допоможе точно визначити відповідний тип фільтра для ваших риб і акваріума.

Коротко: фільтри необхідні; фільтри різні за ціною і конструкції; вибір типу фільтра залежить від видів риб і розмірів акваріума.

Зелений наліт на стінках акваріума

зелений мул на стінкахЗадалися питанням: «Чому акваріум швидко зеленіє?» Причини цього схожі з причинами озеленення води. Це колонії бактерій, інфузорій і найпростіших водоростей, які селяться на поверхні скла, каменях і рослинах.

Надмірне поява цих організмів сигналізує про дисбаланс екосистеми. Цей наліт утворюють надлишки аміаку. Їх утворює нечищений грунт і залишки корму. Зелений колір нальоту означає те, що він харчується світлом. Тому при його появі, потрібно зменшити кількість світла. Застійна вода також дозволяє вкорінюватися зеленому нальоту на стінках акваріума.

на стіні завелася пліснява Дізнайтеся, що робити, якщо на стіні завелася пліснява.

Як прибрати застиглий парафін з тканини, читайте тут.

Як своїми руками зробити віник для лазні, ви прочитаєте тут: //o4istote.ru/chistota-vne-doma/kak-delat-bannye-veniki/.

Як запобігти і відмити зелений мул зі стінок?

Контролюйте освітленість. У добре освітлених акваріумах навіть зі стабільною середовищем рано чи пізно заведеться надлишок водоростей. Періодично від’єднувати або промивайте світлотехніку, щоб боротися із зеленою водою в акваріумі.

Коротко: наліт харчується світлом; рано чи пізно він з’явиться; стежте за станом ламп.

Встановіть фільтр. Він перемішує водні шари, запобігаючи появі стійких колоній водоростей на стінках. Також він затримує суперечки і пригнічує розмноження бактерій. Фільтру і його компонентів необхідний догляд або він не буде виконувати своїх функцій.

Коротко: фільтри пригнічують водорості; фільтру потрібен догляд.

Використовуйте хімічні абсорбенти. Вони допоможуть запобігти появі зелені. Спеціальні таблетки контролюють ріст мікроорганізмів. Ці таблетки кладуться на дно акваріума, де вони виділяють спеціальні ферменти. Після вичерпання, їх необхідно виймати. Якщо слідувати інструкції до таких препаратів, то шкоди рослинам і рибкам вони не завдадуть. Вони ідеально підходять, щоб прибрати зелений наліт в акваріумі.

Коротко: для контролю над небажаної флорою застосовуються хімічні таблетки; вони не шкодять рослинам і рибкам при дотриманні інструкцій.

Як відмити існуючий наліт на стінках акваріума? Якщо резервуар сильно заріс, потрібно злити воду і відчистити стінки механічним шляхом. Після це потрібно змінити грунт і залити чисту воду. Не можна використовувати хімічні миючі засоби, тільки акуратно зіскоблити водорості і видалити їх з резервуара.

Коротко: зарості водоростей видаляються механічно; застосовувати миючі протипоказано.

Акваріуму потрібно догляд, його потрібно рідко і поступово очищати. Періодичні помутніння і наліт неминучі, важливо проводити профілактику і підтримувати небажану флору в пригніченому стані. Як це зробити, подивитися можна тут: