Садівники зрозуміли, що вирощування квітів у горщиках або контейнерах це дуже зручно.

Багато хто купує обладнання для гідропоніки і висаджують культури без грунту зовсім. Рослина легко занести на зиму в приміщення з більш комфортною для нього температурою. Чи не доведеться вкривати його на ділянці і переживати чи виживу воно. Однак не всі многолетнініе расстения можна занести додому, в кінці кінців не дозволить площа квартири помістити всю ділянку.

Тому багаторічники небажано висаджувати в лоток, їх складніше вкривати на зиму. І такі умови для них доставляють більше стресу. Коріння тісно і промерзають вони сильніші, ніж у відкритому грунті. Надземна частина добре переносить холоду, а кореневище більш схильне заморозків. Якщо нирки і голки деяких хвойних витримують температуру до -50 ° C, то коріння можуть гинуть вже при -20 ° C.

У горщиках температура повітря постійно змінюється, то заморозки, то відлига, цей процес циклічний і він позначається на рослині найгіршим способом. Але варіант добре перезимувати в лотку є, потрібно правильно підготуватися до холодів.

Вибирати необхідно ємність більше, щоб помістити досить земллі. Так температурні скачки будуть менш помітні. Усередині горщик потрібно обтягнути утеплювачем, наприклад пінополістиролом. Така ізоляція дозволить уберегти рослину від вологи. Якщо є можливість перезимівлі в гаражі або сараї краще визначитися туди.

Вся справа в горщику

Ще варіант посадити культуру в грунт разом з горщиком. Підставку необхідно прибрати, щоб коріння не обледеніли. Вкрай не рекомендується використовувати матеріали, що не пропускають повітря: поліетилен, повітряно-бульбашкова плівка. Можна поставити все горщики щільно один до одного, так вплив холоду буде менше.

Глиняні і керамічні вироби сюди не підійдуть вони швидко тріскаються. На зиму краще вибирати горщики із пластику, дерева, скловолокна. Зберігання під стіною будинку актуально для габаритних горщиків. Рослини ставляться під стіну з боку півдня і оточуються каркасом. Його можна спорудити самостійно з підручних матеріалів або придбати готові вироби для цих цілей.