Прийшли додому, а там справжній потоп — зі стелі капає вода, плавають речі, зі стін звисають шпалери і зіпсована техніка? Без ремонту не обійтися.

Але тут важливо, щоб винуватець відшкодував збитки і понесені вами витрати. Ми розповімо, куди звертатися, якщо затопили сусіди і що робити при потопі?

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам швидко вирішити цю проблему.

Зміст статті:

 • Перша дія при потопі зверху — перекрийте воду
 • Як довести що сусіди затопили — фіксуємо збиток
 • Акт про завдані збитки — що в ньому має бути?
 • Чи можна вирішити проблему мирним шляхом?
 • Розгляд у суді — про що потрібно пам’ятати?

Перша дія при потопі зверху — перекрийте воду

Затопили сусіди - що робити Буває, що затопили вас сусіди забули закрити кран і пішли на роботу. Ламатися в квартиру буде недоцільно — це може бути розцінено як неправомірні дії. Розкривати квартири можуть тільки поліцейські. Тому перше, що вам потрібно зробити — спробувати ліквідувати причину тому за допомогою перекриття водопостачання всього під’їзду. Безсумнівно, це краще довірити фахівцям, але аварійним службам потрібно деякий час, щоб до вас доїхати. У деяких випадках розумніше діяти самостійно.

При перекритті води будьте обережні: якщо з вашої вини будуть пошкоджені комунікації і завдано шкоди іншим сусідам по будинку, вам доведеться його оплачувати.

Якщо сусіди затопили квартиру, вода почне спускатися по стінах і стелі — там, де може бути прокладена електропроводка. Щоб не допустити короткого замикання вимкніть електроенергію у вашій квартирі.

Як довести що сусіди затопили — фіксуємо збиток

Що робити якщо затоплює сусідиМи не будемо розповідати, як ліквідувати наслідки потопу — ми навчимо вас, що робити якщо затоплює сусіди.

Який би у вашому будинку не був ремонт, що затопили вас сусіди повинні сплатити завдані збитки. Так, для початку зверніться до керуючої організації, яка обслуговує ваш будинок.

Разом з ними і іншими сусідами-очевидцями складіть акт завданої шкоди, не забувши вказати дату і перерахувати збитки максимально докладно.

Якщо ви не дочекалися приїзду фахівців з «аварійки», ви можете самостійно скласти такий документ. Головне — залучити до цього очевидців, які також зможуть підтвердити факт затоплення. У зворотному випадку довести що-небудь в суді буде досить проблематично.

Порада: якщо займаєтеся складанням акта самостійно, додатково вкажіть в акті про відсутність представників аварійної служби.

Не забудьте зняти на камеру заподіяну вам шкоду — фотографії і відеозаписи можуть послужити основним доказом провини сусідів. В матеріали справи також може бути включена інформація про зіпсовані водою речі і предмети, техніку, частини кімнати, що вимагають ремонту (натяжна стеля, що відвалився кахель).

Акт про завдані збитки — що в ньому має бути?

Порада: при зверненні в будь-яку службу в телефонному режимі завжди дізнавайтеся ім’я, прізвище і посаду фахівця, з яким спілкуєтесь. Завдяки цьому можна залучити структуру до відповідальності, якщо після звернення вони не діяли.

А в ідеалі необхідно скласти акт у двох примірниках, при цьому на документах обов’язково повинен стояти штамп організації, яка прийняла скаргу.

Що потрібно включити в акт:

 • Затопили сусіди як скласти актПричину затоплення. Сюди може входити неуважність сусідів, які забули закрити крани або технічна проблема, викликана зносом комунікацій. Під час судового процесу вам можуть знадобиться послуги незалежного фахівця — витрати на нього можна відшкодувати після задоволення позовної заяви.
 • Список пошкоджених речей та техніки — вказуйте абсолютно все.
 • Вказівка ​​винуватця проблеми. В ідеалі під час складання акта затопив сусід повинен бути присутнім. Якщо він відмовляється від цього, не забудьте зафіксувати це в акті.
 • Повинна бути підтверджена і достовірність складеного акту — це може бути підпис сусіда-очевидця. У разі неправильно складеного акта документ може бути визнаний недійсним, а тому уважно поставтеся до цього питання.
 • Вартість завданих збитків. У цьому вам може допомогти незалежний оцінювач.

Чи можна вирішити проблему мирним шляхом?

Якщо сусіди затопили квартируАле що робити, якщо саме ви винні в затопленні сусідів знизу?

Погодьтеся, доводити справу до судового розгляду не хочеться, тим більше завжди існує можливість вирішити проблему мирним шляхом. Найчастіше досить просто вибачитися перед людьми, яким ви завдали шкоди і відшкодувати шкоду. Точно також, мирним шляхом, ви можете вирішити проблему і з затопили вас сусідами.

Однак може виникнути така ситуація: люди, які погодилися без суду вирішити питання, потім відмовляються платити, а ви при цьому не склали акт про завдані збитки. Щоб уникнути подібного розвитку подій, погоджуйтеся на мирні шляхи виходу тільки з тими, кому довіряєте.

Розгляд у суді — про що потрібно пам’ятати?

Якщо ви все ж твердо вирішили йти до кінця, необхідно підготувати всі необхідні документи. До них відносять:

 • Як довести що сусіди затопилиКопія акту про завдані збитки;
 • Дефектний акт, де буде описана сума завданої шкоди та вартість ремонту;
 • Кошторис проведення ремонтних робіт;
 • Документи на квартиру.

До слова, навіть після задоволення позовної заяви не кожен відповідач може відразу сплатити суму збитку, а тому судові витрати, які понесе позивач, здатні привести до значного збільшення витратної частини.

У зв’язку з цим спочатку постарайтеся вирішити проблему мирним шляхом і самостійно оцінити вартість завданих збитків. Тільки багаторазово зваживши всі витрати і вигоди, можете йти в суд.

Порада: найкраще застрахувати квартиру, адже в цьому випадку рішенням всіх проблем, пов’язаних із затопленням, будете вирішувати не ви, а фахівці.