Сьогодні для облаштування каналізації в житлових будинках в основному застосовуються пластикові труби. Вони міцні, не схильні до корозії і добре витримують температурні перепади. Крім того, встановлювати їх набагато легше, ніж металеві труби. Однак навіть ідеально спроектована система каналізації не захищена від засмічень — ця проблема рано чи пізно виникає в будь-якому будинку. На цей випадок завжди корисно мати під рукою засіб від засмічень для пластикових труб і знати, як його застосовувати.

зміст:

 • Як ліквідувати засмічення за допомогою вантуза і інших проборов;
 • Народні методи для чищення труб;
 • ТОП-6 хімічних засобів;
 • Як не допустити виникнення засмічень.

Прочищаємо труби механічним шляхом

У ванні почала повільно йти або зовсім «встала» вода, а з зливу у ванній час від часу піднімається каламутна вода — ось звичайні «симптоми» того, що одна з труб забилася. Чим прочистити труби від засмічення і як це зробити? Звичайно, найпростіше викликати сантехніка, який точно визначить причину і складність засмічення і швидко усуне його. Але приходу майстра ще потрібно дочекатися, а жити кілька днів з неробочої раковиною або ванною — ситуація не найприємніша. Тому багато хто намагається вирішити проблему самі, і цього буває цілком достатньо.

Перш ніж використовувати той чи інший засіб, слід розібратися, чому виник засмічення. Причини можуть бути такі:

 • в трубу потрапив сторонній предмет;
 • в ній накопичилась надмірна кількість жиру, харчових відходів, волосся і т.д .;
 • ділянку труби пошкоджено або занадто зношений.

 миття вікон на балконі зовніДізнайтеся, які пристосування варто придбати, щоб полегшити процес миття вікон на балконі зовні.

Радимо прочитати, якими способами можна вивести пляму від масла з одягу.

ефективні способи

Найпоширеніше підручний засіб для усунення засмічень в трубах — всім знайомий вантуз. Це пристосування знайдеться в домі у багатьох, використовувати його дуже просто, і така процедура дає хороший ефект. Для вирішення проблеми також підійде спеціальний йоржик, трос з металу або просто шматок дроту із зігнутим кінцем.

Важливо: металевий трос безпечний для міцних поліпропіленових труб, але його краще не застосовувати для труб з тонкого пластику, які легко пошкодити.

Озброївшись йоржиком, зніміть з раковини сифон, щоб отримати доступ до самої трубі. Йоржик потрібно вставити в трубу і акуратно просувати всередину, постійно прокручуючи. Він може наштовхнутися на щось тверде — швидше за все, це і є місце засмічення. Продовжуємо просувати його вперед, і тоді засмічення поступово зруйнується.

Іноді засмічення виникає близько до поверхні — в цьому випадку усунути його буде простіше. Для цього можна використовувати звичайну дріт, зігнуту в спіраль (або спеціальний інструмент у вигляді спіралі, якщо він є в будинку). Цю спіраль потрібно прокрутити вперед за годинниковою стрілкою, коли вона як слід увійде в пробку, яка забила трубу, її можна буде витягти.

Народні методи прочищення труб

У будинку є пилосос з функцією зворотного видування? Відмінно, тоді можна використовувати цей режим, щоб очистити труби від засмічення. Для цієї процедури також потрібно відповідний по діаметру шланг і звичайний вантуз, точніше, його гумова накладка. Її потрібно прикріпити до шлангу (можливо, доведеться зробити надріз), а шланг вставити в пилосос. Інший кінець вставляють в слив і включають пилосос в режимі зворотного видування. Повітряний потік, що надходить в трубу, поступово зруйнує пробку.

сода і оцет від засміченьА чим прочистити засмічення в трубах, якщо жодного з перерахованих пристосувань в будинку немає? Якщо засмічення нескладний, цілком реально усунути його за допомогою соди і оцту 70%. Чистку проводять наступним чином:

 • в трубу насипають півсклянки соди;
 • туди ж заливають півсклянки оцту;
 • потім слив чимось закривають;
 • через 15-20 хвилин трубу потрібно добре промити гарячою водою.

Цей метод дає непоганий результат, оскільки сода і оцет здатні роз’їдати залишки їжі. Але що робити, якщо засмітилася труба на кухні і він не допоміг? Залишається одне — придбати спеціальний засіб.

Хімічна чистка

Застосування спеціальної хімії — найнадійніший спосіб усунути засмічення труб в домашніх умовах. Рідини, призначені саме для конструкцій із пластику, сьогодні можна знайти в будь-якому господарському відділі. У їх складі обов’язково присутній кислота або концентрована луг, які роз’їдають наліт на трубах.

Всі ці гелі та порошки діють схожим чином, але перед покупкою все одно варто вивчити інструкцію по застосуванню. Там виробник вказує, з яким видом засмічення це засіб може впоратися. Більшість з них універсальні, але деякі склади мають спеціальне призначення, наприклад, розчиняти жирові пробки. У будь-якому випадку варто пам’ятати, що лужними засобами краще прочищати засмічення в трубі на кухні, оскільки луг сприяє розщепленню жиру. А рідини з кислотою варто використовувати для ванни, так як краще розчиняють мильний наліт і волосся.

ТОП-6 засобів для чищення пластикових труб

засіб КротСеред широкого асортименту засобів для прочищення засмічень труб можна виділити найбільш популярні:

 • «Хвилина гель» — недорогий склад у вигляді рідини, який підійде для швидкого усунення будь-яких засмічень;
 • «Tiret» — більш дороге, але простий у використанні і дуже ефективний засіб, який вирішить проблему всього за 15 хвилин;
 • «Флуп» — засіб у вигляді порошку і у вигляді гелю;
 • «Чистина» — недорогий гель для всіх видів труб;
 • «Кріт» — напевно, найвідоміший і доступне за ціною засіб;
 • «Містер Мускул» — досить дорогі склади у вигляді порошку і піни, які дають дуже швидкий ефект.
 • Варто звернути увагу, що не всі з перерахованих коштів працюють однаково. Наприклад, «Флуп» цілком може пробити засмічення в трубі на кухні, але навряд чи буде ефективним у ванній, де причиною застою води часто стають скупчилися в зливі волосся. Недорогий «чистина» так само підійде для усунення невеликих засмічень і профілактики забруднень. Що стосується таких засобів, як «Tiret» і «Містер Мускул», то вони однаково добре справляються і з залишками жиру і їжі, і з іншими відкладеннями в трубах, тому повністю виправдовують свою вартість. І мабуть, найкращим прикладом співвідношення ціна-якість є «Кріт» — недороге універсальний засіб, яке прочищає труби дуже швидко.

  засіб від клопів ГетРекомендуємо прочитати, як діє засіб від клопів Гет.

  Читайте: як вивести чешуйниц в квартирі.

  Дізнайтеся, чому потіють пластикові вікна.

  Використовувати хімічні засоби потрібно гранично обережно. Перед застосуванням завжди слід надягати гумові рукавички, адже якщо не захистити шкіру рук, є ризик отримати сильний хімічний опік. Заливати (або засипати) засіб потрібно саме в трубу, а не в раковину, щоб не пошкодити її покриття. І звичайно, необхідно точно дотримуватися час витримки кошти.

  Важливо: використовувати декілька засобів одночасно не можна! Ефект від змішування різних складів може виявитися непередбачуваним. Також не слід перевищувати рекомендовану час витримки.

  Як не допустити виникнення засмічень?

  Засмічення — проблема дуже поширена, але якщо дотримуватися кількох простих рекомендацій, стикатися з нею доведеться рідше. Найчастіше засмічення виникають в кухонних трубах, оскільки саме тут накопичується найбільша кількість відходів. Щоб частинки їжі не потрапляли в трубу, обов’язково придбайте дрібну решітку для зливу. Крім того, не слід зливати в раковину залишки жиру — труби в кухні неширокі і осів на стінках жир може швидко утруднити відтік води.

  Для профілактики засмічень корисно періодично пускати по трубах гарячу воду. Але варто враховувати, що окріп здатний пошкодити пластик — краще просто відкрити кран з гарячою водою.

  Приступати до прочищення труб слід, як тільки виявилося, що вода стала ледве йти. Ще однією ознакою скупчилися в трубі відкладень є неприємний запах з зливу. Якщо вчасно не звернути на це увагу, є ймовірність зіткнутися з серйозним засміттям. А усунути його самотужки не завжди можливо, іноді доводиться звертатися за допомогою до фахівців.