Як добре сучасним господиням, на допомогу яким приходить найрізноманітніша побутова техніка. Але коли що-небудь з цих помічників ламається або працює з неполадками, ми відчуваємо дискомфорт. Уявіть, що ви зібралися завантажувати білизну і одяг у барабан прального агрегату, але відчули неприємний запах з пральної машини? В цьому випадку потрібно вживати термінових заходів з пошуку проблеми та її усунення, щоб не довелося викликати майстра.

Зміст статті:

 • Запах з пральної машини — причини появи
 • Запах в пральній машині — як позбутися?
 • Видалення запах усередині пральної машини радикальними методами
 • Профілактичні заходи проти запаху

Запах з пральної машини — причини появи

Причини появи запаху поділяються на дві великі групи — експлуатаційні і технічні.

Технічні причини:

 • Запах з пральної машиниЧасто з машинки доноситься запах гару. Швидше за все, це проблема виникла з вини виробника, який встановив неякісні контакти роз’ємів на силові елементи. Якщо машинка довгий час працювала нормально, то проблема в несправності вузлів. У будь-якому випадку без майстра по ремонту не обійтися.
 • Запах може свідчити про те, що каналізація в вашому домі несправна, тому, якщо не знайдете інших причин, звертайтеся до сантехнікам.

Експлуатаційні причини:

 • Неприємний запах в пральній машині автомат може з’явитися через використання неякісного порошку, в складі якого присутні речовини, що виділяють неприємний аромат при нагріванні.
 • Нерідко «аромат» з’являється через те, що після прання ви закриваєте дверцята, а не залишаєте її відкритою або через зберігання брудного одягу в барабані до прання.

Запах в пральній машині — як позбутися?

Деякі господині, бажаючи ліквідувати амбре, використовують різні аромати і білизняні кондиціонери. Справа в тому, що це тільки погіршить ситуацію, оскільки якщо запах з’явився через грибка або цвілі, то використання подібних засобів призведе до його посилення. А все тому, що кондиціонери, різноманітні ополіскувачі — відмінне середовище для мікроорганізмів.

Якщо затхлий запах з пральної машини з’явився в зв’язку з неправильною експлуатацією, позбутися від нього можна наступними способами:

 • Запах з пральної машинипісля прання обов’язково відкривайте дверцята машинки і провітрюйте кімнату, де встановлено обладнання;
 • гумову прокладку і ємність для порошку і барабан протирайте харчовою содою — розчиніть ложку кошти в 200 мл води, а потім пройдіться по поверхні оцтом;
 • обов’язково очистіть фільтр насоса, який береже насос від дрібного сміття — бруд в насосі з часом починає розкладатися, що і призводить до часом страшного запаху.

Поганий запах з пральної машини не пішов? Швидше за все, грибок грунтовно заселив нутрощі обладнання, куди просто так не добратися. Скористайтеся лимонною кислотою — засипте набагато кошти в контейнер для порошку, включіть режим кип’ятіння і виженете одну холосту прання. Якщо цей метод не допоміг, спробуйте повторити процедуру, додавши спеціальне очищуючий засіб.

Проблема може полягати у використанні дешевого порошку. Тому не зайвим буде спробувати поміняти і його. Можливо, вся справа в технічній частині — справність потрібно знайти і усунути.

Способи ліквідувати неприємний аромат:

 • Запах в пральній машиніЯкщо в пральній машині з’явився неприємний запах, можна спробувати купити новий зливний шланг. Як ми вже сказали, з плином часу в ньому забивається дрібна бруд, вичистити яку своїми руками досить складно. Звичайно, можна спробувати, але виходячи з практики набагато вигідніше покупка нового вироби.
 • Вивчіть, чи правильно майстер при установці техніки підключив слив до каналізації. Можливо, що не вся вода зливається і її частина застоюється в баку, що і призводить до появи «аромату». До слова, ці роботи краще довірити професіоналам — викличте майстра, оскільки така послуга коштує зовсім недорого.
 • Буває, що запах виливає ТЕН (нагрівальний елемент техніки). На виробі осідає бруд і дрібне сміття, які через кілька тижнів починають гнити. Вихід один — або почистити ТЕН, або купити новий.

Якщо ви не є майстром по ремонту, то в разі технічних несправностей роботи потрібно довірити фахівцям.

В крайньому випадку ви можете і самі провести очистку техніки. Для цього спочатку запускаємо порожню прання (температура повинна бути максимальною) з додаванням оцту і лимонної кислоти. Це дозволить зняти накип з ТЕН і інших елементів обладнання. Наступний цикл прання проходить з додаванням харчової соди. Щоб ефект був більш помітний, додайте таблетку миючого засобу для посудомийних машин. На останньому етапі запустіть обладнання в режимі полоскання на самій високій температурі.

Видалення запах усередині пральної машини радикальними методами

Якщо ви не змогли ліквідувати амбре, доведеться користуватися радикальними методами. Для цього вам знадобиться 500 мл хлорного відбілювача або кошти, яке використовується для очищення каналізаційних стоків. Запустіть один цикл з повторним кип’ятінням.

Важливо: не можна завантажувати в барабані машини разом відбілювач і засіб для стоків — змішання цих речовин призведе до утворення вільного хлору (отруйна і небезпечне засіб).

Після цього обов’язково включите режим полоскання, що дозволить ліквідувати залишки побутової хімії.

Профілактичні заходи проти запаху

Набагато простіше запобігти появі «амбре», ніж потім з ним боротися. Тому ми поділимося з вами важливими правилами по догляду за обладнанням, завдяки яким ваш агрегат для прання буде служити довго.

Профілактичні заходи:

 • Видалення запах усередині пральної машиниНе варто складати брудний одяг в барабан, краще купіть кошик для білизни.
 • Після прання дверцята техніки повинна бути відкрита, щоб просохли всі нутрощі. Тільки так можна вберегтися від грибка і цвілі.
 • Гумову прокладку люка намагайтеся протирати сухою ганчіркою після прання.
 • Прочищайте фільтр насоса як мінімум два рази на місяць.
 • При застосуванні миючих засобів уважно вчитуйтесь в інструкцію і слідуйте їй. Якщо використовувати кошти більше, ніж належить, при пранні воно не зможе повністю розчиниться і осяде на стінках барабана. На таких ділянках може утворитися цвіль, запах якої дуже неприємний.
 • Раз в 30-40 днів влаштовуйте «генеральну» очистку — запустіть холосту прання з порошком.
 • Очищайте елементи машинки від накипу.

Тепер ви знаєте, чому в пральній машині запах і які методи підходять для його ліквідації.