Прасування одягу — заняття з історією. Гладили і розігрітими металевими прутами, і розпеченими камінням. А колись ось такий праска був предметом захоплення і вважався найбільш передовим.

«Але праска-то як була праска, так і буде праскою», — скаже хтось. Ні, «просто праска» — це вже ось таке, як на цій картині, — «далеке вчора»! Що відбувається з сучасною прасування технікою? Вона теж оновлюється і стає все комфортніше, зручніше. З’явилися відпарювачі, пароочищувачі, і звичайно, праски з парогенератором для одягу. Парогенератор — це наявність потужного викиду пари з праски при легкому натисканні на спеціальну кнопку на його ручці. Ось цей гарячий потік пари і робить все справа — розгладжує тканини.

Читайте в цій статті:

  • Поради щодо вибору парогенератора з праскою
  • Додаткові рекомендації по вибору техніки

Як вибрати той самий парогенератор з праскою для будинку?

викид пари

Парогенератор — це та техніка, яка дозволяє постільній білизні лежати в шафі ідеальної стопкою, щільним шторам і гардин красивими об’ємними хвилями надавати неповторний затишок дому, жакардовим і лляним скатертинам радувати гостей в будинку охайним «з голочки» видом, а сучасному одязі залишатися такою, якою її придумав дизайнер. І все це — не результат титанічних зусиль, а цілком комфортної роботи з потужним, але зручним у використанні приладом.

Стрази, бісер, блискітки, гудзики, блискавки ускладнюють прасування і часом ставлять нас в глухий кут. І тут наш головний помічник — праска з парогенератором, який не тільки гладить, а й відпарює. Як же розібратися у величезному потоці пропонованих парогенераторів, який би легко і швидко впорався з поставленими завданнями?

Давайте подумаємо про те, в чому ці моделі відрізняються, може так буде логічніше? Почнемо по порядку, з видів. Побутові парогенератори — Bosh, Philips, Polti, Silter, Vitek та багато інших. Напівпрофесійні парогенератори — їх представляє італійська фірма MIE.

напівпрофесійний праска c паронагревателем МIE Stiro PRO 300

напівпрофесійний праска c паронагревателем МIE Stiro PRO 300

напівпрофесійний праска з парогенератором MIE Stiro 1100

напівпрофесійний праска з парогенератором MIE Stiro 1100

Є професійні парогенератори, наприклад, італійської фірми Lelit. Вони важкі, вміщають майже відро води, їх треба десь розміщувати. Професійні повинні весь час працювати, давайте залишимо їх для виробництва або ательє.

професійна праска з парогенератором Lelit

професійна праска з парогенератором Lelit

Якщо не брати до уваги професійну техніку, залишаються два види, які цілком хороші в побуті, і спробуємо знайти потрібний саме вашій родині. Адже сім’ї у всіх нас різні: бувають великі і маленькі, з дітьми і без, з безперервним потоком гостей у великому заміському будинку. В одних сім’ях праска потрібен раз на тиждень, а в інших нескінченна прання і прасування! Так що, в першу чергу, не будемо забувати про це при покупці. Тут нам потрібен апарат, який працює дуже швидко, якісно, ​​ефективно з мінімальними зусиллями з вашого боку.

Поради по будинку

гладити футболку

Сьогодні ми вивчимо, як гладити футболку без праски і якими засобами допоможуть вам в цьому? Наша стаття розповість всі секрети такої прасування.

Тут ви знайдете поради щодо вибору прасувальної дошки, яка також є важливим елементом для якісної прасування.

На що ще звернути увагу при виборі праски?

По-перше, сама розпіарена характеристика — тиск пара. Виробники стверджують, що для ефективного прасування досить тиску пара в 2,5-3 бару. Рекламщики пишуть, що їх парогенератори мають тиском до 6-ти бар! Що потрібно знати пересічному покупцеві? Є паровий удар. Це короткостроковий (10 сек) викид пари. Інша справа — постійне (робочий) тиск пара! Якщо перша характеристика і може досягати 6-ти бар, то для другої 3 бари — це дуже добре.

Поради щодо вибору парогенератора для будинку

По-друге, запитуємо, як завжди, про потужність. Якщо потужність нижче 1800 Вт — це мало, але потужна техніка споживає більше енергії. По-третє, дивимося на матеріал корпусу, з якого зроблений парогенератор. Вони бувають і з термостійкого пластика (як, наприклад, Bosh, Philips, Vitek, Tefal, Gorenje).

Праски з парогенератором Lelit, MIE, Polti мають корпусу сталеві. Так, пластиковий парогенератор легко перенести ніжними жіночими руками, зате сталевий прослужить довше і виконає більший обсяг роботи.

o6

корпус зі сталі

По-четверте, звертаємо увагу на те, з чого нам виготовили підошву праски. Металокераміка (Bosh, Philips, Vitek) — це легкість і гарне ковзання. Єдиний недолік — вона крихка. Інший гідний уваги матеріал — алюмінієві сплави (так званий авіаційний алюміній). Його переваги — легкість, міцність, відмінна теплопровідність і порівняно висока стійкість до деформацій. У таку підошву «взуті» праски MIE, Lelit, Polti, Silter.

Дуже зручне розташування всіх кнопок управління і регулювання на прасці дає ще один плюс. Вибравши режим для потрібної тканини, залишається тільки перевірити його готовність (дублер) і включити кнопку подачі пари. Пробковая ручка праски не дозволить вислизнути йому з долонь і приймає форму руки під час прасування.

підошва з надлегкого алюмінієвого сплаву

підошва з надлегкого алюмінієвого сплаву і ергономічне розташування кнопок

До того ж праска парогенератора MIE має ще одну насадку на підошву — фторопластову. Вона для тонких делікатних тканин (які можна просто обпалити) і не залишить слідів лощіння на вовняних штанах і спідницях. Що ж, техніка преміум-класу повинна відповідати своєму іміджу.

o8

додаткова насадка до праски MIE Stiro PRO 300

По-п’яте, в разі поломки або виявлення якихось недоліків нам доведеться звернутися зі своїм гарантійним талоном в сервісний центр. При покупці зверніть увагу на термін гарантії виробника. Тільки італійський бренд MIE дає гарантію 3 роки (!), Отже, вони впевнені у відмінному європейську якість своїх виробів.

По-шосте, час готовності пара теж грає роль, адже часто ми згадуємо про одяг вже перед виходом, коли дорога кожна секунда, не те, що хвилина. Все це треба враховувати. Але, на жаль, є парогенератори, які розігріваються 7-8 хвилин, зате вони більш потужні. А є такі, де за хвилину пар готовий до роботи, але це на шкоду робочому тиску пара.

Корисні рекомендації

гладити піджак

Далеко не всі господині знають, як правильно гладити піджак, щоб його не зіпсувати при роботі з гарячою праскою.

Наша стаття розповість, як правильно гладити речі і які інструменти використовувати при прасування одягу з різних видів тканини. Просто прочитайте ці поради і приступайте до роботи.

І останнє, на що завжди звертають увагу покупці — це якість збірки. Побутові парогенератори збирають в азіатських країнах, частіше в Китаї (ми називаємо це «потоковим» виробництвом). Парогенератори преміум-класу (професійні, напівпрофесійні) збирають в Європі, підходять до їх складання дуже вимогливо, ретельно, якісно.

висновок

Що ми виберемо для своєї сім’ї, вирішувати нам. Головне, щоб наша покупка доставляла зручність, комфорт і задоволення. А ми б могли в черговий раз вигукнути: «Як же я жив без цього!».