Сьогодні досить важко знайти господарку, яка до сих пір прибирає в квартирі мітелкою — ефективніше використовувати пилосос. Правда, дуже багато залежить від того, яке обладнання ви оберете, адже сучасні виробники пропонують найрізноманітніші моделі, кожна з яких має свої особливості і характеристики, що впливають на роботу пилососа. І сьогодні ми розповімо, як вибрати пилосос для дому так, щоб він відповідав усім вашим вимогам.

Зміст статті:

 • Як вибрати пилосос по потужності?
 • Волога або сухе прибирання — що вибрати?
 • Як вибрати пилосос за типом пилозбірника
 • Довжина шнура — поради щодо вибору пилососа
 • Що робити з рівнем шуму?
 • Що таке — робот-пилосос?

Як вибрати пилосос по потужності?

Відразу варто сказати, що від потужності обладнання багато в чому залежить чистота в вашому домі.

Важливо: при виборі пилососа обов’язково вивчайте інструкцію, а не дивіться на дані показники, зазначені на корпусі пристрою.

Як вибрати пилосос по потужностіТак, наприклад, якщо ми говоримо про прибирання лінолеуму, паркету або килима з маленьким ворсом, краще вибрати пилосос з потужністю в 300 аероВт.

Якщо на підлозі в ваших кімнатах лежать килими з пухнастим ворсом, бажано вибирати обладнання, потужністю до 450 аероВт.

Якщо ви збираєтеся застосовувати обладнання для проведення вологого прибирання, краще вибрати пилосос з потужністю близько 550 аероВт, для потужної прибирання — не менше 650 аероВт.

А ось пилососи, що працюють на потужності в 800 аероВт, використовують тільки в професійній техніці, яку використовують клінінгові компанії.

Не варто забувати, що якість роботи апарату залежить від того, як заповнений мішок і наскільки добре очищений запасний фільтр.

За якими критеріями вибирати пилосос ще? Не забувайте — чим потужніший обладнання, тим більше енергії воно споживає. Тому тут дуже важливо враховувати багато факторів. Про це ми зараз і поговоримо.

Волога або 3сухая прибирання — що вибрати?

Поради щодо вибору пилососаДуже багато господинь вважають, що для проведення прибирання краще зупинитися на миючому апараті, за допомогою якого можна проводити і суху, і вологе чищення.

А все завдяки тому, що обладнання має аквафільтром. Правда, вартість такого обладнання досить висока.

Крім того, такий пилосос відрізняється великими габаритами, а значить, вам доведеться заздалегідь продумати, куди його встановити, особливо якщо квартира невелика.

Але якщо ви вирішили придбати миючий апарат, потрібно знати, як зробити грамотний вибір. Перш за все потрібно звертати увагу на такі параметри:

 • Потужність. Якщо вам дозволяють фінансові можливості, то краще вибрати самий потужний апарат, які залишить після себе максимально чисту і суху поверхню.
 • Резервуар для води. Для однокімнатної квартири вистачить пилососа з 4 літрами резервуара, для трикімнатної краще вибрати близько 5 літрів, якщо ми говоримо про великий будинок, то мінімум — це 8 літрів.
 • Насадки. У комплекті зі звичайною насадкою часто йдуть спеціальні електрощітки, яка використовується для очищення килимів, насадки для очищення плитки і кахлю. Правда, чим більше насадок, тим вище ціна обладнання.

Якщо ви хочете придбати апарат тільки для проведення сухого прибирання, то не буде особливих проблем при виборі, до того ж вартість такої техніки невелика, і габарити її цілком прийнятні.

Ми розповіли, який вибрати пилосос для дому по потужності обладнання, тепер прийшов перейти до інших параметрів, від яких буде залежати вибір пилососа.

Як вибрати пилосос за типом пилозбірника

Не слід думати, що кожна модель пилососа однакова по його «наповнення». Ні, це зовсім не так. Є техніка з мішком, з контейнером, з фільтром для води. Якщо ми говоримо про мішок, то всередині нього збирається велика частина бруду і сміття, все інше осідає на додатковому фільтрі.

Але щоб точніше зрозуміти, що вам підійде, необхідно дізнатися про кожен тип пилозбірника більш докладно:

 • Як вибрати пилосос для домуМішок-пилозбірник. Найбільш дешеві апарати оснащені мішечком, який може бути і постійним (з тканини) і одноразовим (з паперу). Який з них кращий? Паперового вистачить буквально на пару прибирань, після чого його обов’язково викидаємо. Перевага такого мішечка в тому, що він здатний вловлювати найдрібніші частинки пилу. Але щоб прибирання проходила комфортно, краще всього заздалегідь придбати багато паперових пилозбірників, щоб не довелося бігти за новими в магазин. Тканинні пакетики змінюють рідше, проте вони нерідко стають причиною засмічення фільтра. Тут потрібно вибирати те, на чому вам краще заощадити.
 • Контейнер. Якщо не хочете постійно купувати мішечки, найкраще вибрати контейнер. Але і тут є кілька нюансів, які потрібно враховувати. Більшість господинь вважають за краще вибирати агрегат з похилим типом, в якому пил йде по спіралі, завдяки чому наповнений мішок майже не впливає на рівень потужності. Якщо в будинку є алергіки, для яких пил є одним з дратівливих факторів, уточніть, чи володіє модель HEPA-фільтром, який здатний поглинути найдрібніші частинки сміття. Основний недолік техніки з контейнером в ролі пилозбірника в тому, що такі пилососи досить гучні, особливо при роботі на паркеті.
 • Пилозбірник, оснащений аквафільтром. Якщо ви прагнете до ідеальної чистоти і ви не пошкодуєте на це чимало коштів, то краще вибрати модель з аквафільтром. Чому ми говоримо так впевнено? А все завдяки принципу збору дрібного сміття — потім повітря переходить крізь ємність з водою, де залишається сміття і пил, потім проходить через додаткові фільтри. Повітря також додатково зволожується. Але, як ми вже сказали, знайти невелику за габаритами модель навряд чи вдасться.

Довжина шнура — поради щодо вибору пилососа

Найважливіше, щоб пилосос мав функцію автозмотування шнура, це дозволяє зафіксувати довжину шнура, не дозволяє шнуру ламатися.

Для однокімнатної квартири найкраще вибрати короткий шнур (близько 4 метрів), а ось довгий (в середньому до 15 метрів) більше відповідає потребам великого будинку.

Що робити з рівнем шуму?

Не завжди потужність дорівнює високому рівню шуму. І що тут потрібно пам’ятати? Найбільш тихі апарати мають рівень шуму менше 70 дБ, а гучні — близько 90 дБ. Тому перед покупкою потрібно ретельно все зважити. Так, наприклад, якщо у вашому будинку є маленькі діти, то краще всього вибрати тихий апарат.

Що таке робот-пилосос?

Ми розповіли, як вибрати пилосос для дому, але є і деякі моделі, про які ми поки ще не сказали ні слова. Як вибрати робот-пилосос? На що звертати увагу? Варто зазначити, що подібне обладнання підходить не для кожної квартири. Так, наприклад, робот не підійде для килимів із занадто довгі ворсом, а також виникнуть проблеми при збиранні, якщо на підлозі валяються якісь речі. Вам доведеться змиритися з тим, що в кутах кімнат, близько ніжок стільців та інших меблів робот-пилосос погано впорається зі своїми завданнями.

Як вибрати пилосос для домуЩо робити в таких ситуаціях? Так, наприклад, краще купити виріб з самим потужним акумулятором, крім того, модель повинна мати додаткові аксесуари, які підходять для поділу приміщень на зони. Враховуйте і кількість датчиків у пристрої, адже чим більше їх число, тим краще буде проведено прибирання.

Якщо вас цікавить більш скромний варіант, то модель повинна мати датчик забруднення, крім того, конструкція пристрою повинна бути такою, щоб ви зуміли без проблем і особливих зусиль чистити і замінювати основні частини пилососа.

Важливо: насправді важко сказати, який пилосос краще вибрати, адже вибір повинен бути індивідуальним — він залежить від основних показників апарату і результату, який ви хочете отримати в результаті.

А тому для початку вивчіть всі характеристики техніки, порахуйте свій бюджет і тільки тоді робіть остаточний вибір. Пилосос karcher однозначно стане одним з найкращих варіантів для придбання.