Засмічення сантехніки — нерідке явище. Навіть якщо ви дуже акуратно користуєтеся раковиною і ванною, що осіли на стінках труб частинки шкірного жиру в поєднанні з волоссям можуть намертво забити трубу. Щоб не викликати сантехніка, можна скористатися вантузом для прочищення зливу. Але не біда, якщо його немає під рукою. З нашої статті ви дізнаєтеся, як зробити вантуз своїми руками і чим можна замінити це пристосування.

зміст:

  • Як усунути засмічення голими руками
  • Робимо вантуз з пластикової пляшки
  • Саморобний вантуз для чищення раковини
  • Вантуз із запчастин від автомобіля
  • Старий пилосос як альтернатива вантузи
  • Робимо сантехнічний трос своїми руками

Як позбутися від засмічення без вантуза

Основний принцип дії вантуза полягає в проштовхуванні в трубу повітряної пробки. Врізаючись в воду, повітряний міхур створює гідроудар, який в результаті і проштовхує засмічення до ширшого місця каналізації. Від дрібних засмічень раковини і ванни можна позбутися і зовсім без жодних пристосувань, буквально голими руками. Дійте долонькою за принципом вантуза — накрийте слив зігнутою горбом долонею, а потім різко вирівняйте його, проштовхуючи повітря в трубу. Виконайте це кілька разів, і засмічення піде.

правила прасування спідниці зі складкамиМодницям на замітку: практичні поради і правила прасування спідниці зі складками.

Рекомендуємо прочитати, як вивести пляму від канцелярського коректора з одягу.

Якщо необхідно «пробити» унітаз, можна спорудити подобу вантуза з палиці і непотрібної ганчірки. Намотайте тканину на палицю так, щоб намотування плотненько входила в отвір унітазу. Потім опустіть отриману конструкцію в слив, а потім різко витягніть. Вийде той же самий ефект гідроудару, що і при використанні оригінального інструменту.

Важливо! Намагайтеся діяти обережно, щоб в процесі чистки не розбити дорогоцінну сантехніку.

Як зробити вантуз з пластикової пляшки

Якщо палиці і непотрібної ганчірки немає поблизу, можна спорудити своєрідний вантуз своїми руками з пластикової пляшки. Візьміть дволітрову ємність і відріжте у неї денце повністю. Потім вставте пляшку в зливний отвір унітазу відрізаним дном вниз. Дочекайтеся, поки вода наповнить пляшку, і закрутіть її шийку корком. А тепер різко стисніть пластик і витягніть ємність з зливу. Вода, що вийшла з неї, утворює той самий гідроудар, який проштовхне засмічення вглиб каналізації.

Порада: проводите цю операцію в фартусі або одязі, яку не шкода забруднити. Під час вилучення вашого саморобного вантуза з зливу досить легко забруднитися.

З чого зробити вантуз для прочищення раковини

Якщо засмітився злив раковини або ванни, пластикова пляшка не підійде в якості засобу прочищення. Її діаметр набагато більше розмірів зливного отвору, а значить, створити достатню розрядження повітря з її допомогою не вийде. Як зробити вантуз, відповідний для такого випадку? Беремо тетрапак з-під молока або соку і зрізаємо йому куточок, щоб зріз вийшов приблизно рівним по діаметру сливу. Зрізаним куточком вставляємо пакет в зливний отвір і гарненько вдаряє по ньому, щоб вичавити зібраний всередині повітря в трубу. Якщо з першого разу не вийшло, розправляємо тетрапак і повторюємо операцію.

Порада: візьміть дволітровий пакет, щоб збільшити потужність вашого «вантуза».

Аналог вантуза для автолюбителів

вантуз з шрусаАвтомобілістам не потрібно думати, з чого і як зробити вантуз в домашніх умовах. Їм досить поритися в запчастинах і знайти пильовик шруса. Так називається чохол від передньої піввісь машини, зроблений з гуми або з силікону. За формою він нагадує чашу вантуза, а за рахунок м’якості і рельєфності спрацьовує нітрохи не гірше справжнього сантехнічного приладу. Єдина доробка, яка йому буде потрібно — приробити ручку. Для цього у верхній частині пильовика навіть є відповідне отвір. А для прочищення раковини або ванни його можна просто заткнути пробкою від вина.

Порада: нічого не наклеюйте ручку / пробку до вашого саморобного вантузи. Так, при необхідності його можна буде розібрати і більш якісно промити.

Пилосос замість вантуза

Якщо у вас в коморі припадає пилом старий пилосос з функцією реверсу, вам не потрібно думати, як зробити вантуз своїми руками. Вставте шланг пилососа в зливний отвір, що засмітилася сантехніки, ущільнивши місце з’єднання непотрібної ганчіркою. Потім переведіть пилосос в режим видування повітря (реверса) і включіть прилад на максимальну потужність. Таким способом можна позбутися навіть від самих серйозних засмічень.

як правильно мити душову кабінуКорисні поради: як правильно мити душову кабіну.

Читайте: як прибрати наклейку з холодильника, не залишивши липких слідів на дверцятах.

Дізнайтеся, що робити, якщо на дачі завелися дрозди.

Схожу операцію можна зробити за допомогою душового шланга. Скрутіть лійку з душа і просуньте його шланг глибше в слив засмітилася раковини / ванни. Заткніть слив навколо шланга щільною ганчіркою і включіть на повну потужність гарячу воду. Якщо засмічення викликаний звичайними забрудненнями, а не попаданням в трубу стороннього предмета, через п’ять хвилин він зникне.

Порада: перед такою обробкою можна засипати в слив пачку соди і почекати 10-15 хвилин. Так ви не тільки усуньте засмічення, а й очистіть стінки труб від налиплого мильної піни і іншого бруду.

Сантехнічний трос своїми руками

Іноді ні аналоги вантуза, ні він сам не допомагають впоратися з засміттям в раковині. Найчастіше це буває, коли в слив потрапив сторонній предмет — жмут волосся, очищення або шматочки продуктів і т.д. Щоб розбити такий засмічення, гідроудару недостатньо. Тому на додаток до порад про те, як самому зробити вантуз, пропонуємо вам рекомендацію, як самому спорудити сантехнічний трос.

Для цього пристосування вам буде потрібно ще одна пластикова пляшка, краще великого обсягу. Відріжте їй денце, а потім розріжте по спіралі, щоб вийшла одна довга закручена смужка пластика. Шийка відрізати не варто, воно буде виступати в якості ручки. Тримаючись за горловину пляшки, потроху стравлювати вийшла спіраль в зливний отвір, що засмітилася сантехніки, попутно обертаючи її. Добравшись до засмічення, ваш тросик роздрібнить його і проштовхне далі в каналізацію. А потім для закріплення ефекту можна ще раз прокачати трубу вантузом — фабричним або саморобним.