Не дивлячись на те, що з кожним роком з’являється все більше сучасних немнущіхся матеріалів, прасувальна дошка залишається обов’язковим предметом в кожному будинку. І коли з якоїсь причини Гладилка приходить в непридатність, повсякденні збори на роботу і догляд за домашнім текстилем стають вельми скрутними. Якщо дошка необхідна вам, а її покупка зараз є неможливою, читайте нашу статтю. Ми розповімо, як зробити прасувальну дошку своїми руками, вибравши найзручнішу її конструкцію.

зміст:

 • Лайт-варіанти прасувальних дощок для дівчат
 • Основні вимоги до гладилками
 • Як зробити стандартну дошку для прасування
 • Виготовлення вбудованих моделей

Як дівчині зробити прасувальну дошку своїми руками

Коли в будинку немає прасувальної дошки, прасування речей найчастіше проводиться на будь-якій рівній поверхні — на столі або навіть на підлозі. І кожен раз доводиться возитися зі звільненням місця, розтягнення одеялка або інший підкладки, що захищає поверхню від температури праски, пошуками подовжувача … Зменшіть клопоти — зробіть собі хоча б тимчасовий варіант гладилки. Для його виготовлення вам навіть не потрібно спецінструмент — максимум, меблевий степлер.

Тимчасовий варіант №1

Візьміть будь-яку дошку, шириною близько 30 см і довжиною метр-півтора. Оберніть її тим самим одеялком, яке ви зазвичай стелить під одяг для прасування. Натягніть його гарненько, так, щоб з лицьового боку дошки не утворювалися складки і зморшки. З вивороту закріпіть ковдрочку меблевим степлером, або зшийте краю один з одним. Можете навіть просто заколоти краєчки шпильками, головне, щоб натяг зберігалося. Все, у вас готова прасувальна дошка своїми руками — креслення і складні інструкції не потрібні. В якості ніжок для неї використовуйте спинки двох стільців, поставлених сидіннями один до одного.

Порада! Не беріть за основу лаковану або ламіновану дошку — при нагріванні покриття буде виділяти не найкорисніші для здоров’я речовини. Пошукайте звичайну деревинку, або шматок ДСП / ДВП.

Тимчасовий варіант №2

прасувальна дошка з стільцяЯкщо у вашому будинку є розкладний дерев’яний табурет з досить широким сидінням, ви можете перетворити його в прасувальну дошку. Просто обтягніть сидіння тим же одеялком за принципом, описаним вище. Тільки врахуйте, що при кріпленні степлером, скоби потрібно забивати не в низ, а в торець сидіння.

Для більшої надійності і зменшення шкоди табурету можна зшити спеціальний тришаровий чохол, який буде кріпитися до нього на зав’язках. Перший шар — той же ковдрочку або синтепон. Другий — будь-який фольгований матеріал, наприклад утеплювач з будівельного магазину, або звичайна алюмінієва фольга, обов’язково блискучим шаром вгору. І третій — зовнішній чохол з бавовняної тканини. Покладіть всі верстви друг на друга, прошийте по краю і прикріпіть до куточків стрічки, які потім прив’яжіть до ніжок стільця. Найпростіша прасувальна дошка трансформер своїми руками готова!

Якою має бути хороша Гладилка?

Якщо ви плануєте виготовити більш серйозну прасувальну дошку для довгострокового використання, не зайвим буде ознайомитися з рядом вимог до цього предмету побуту. В першу чергу, він повинен бути міцним — не тинятися і не прогинатися під натиском праски. В ідеалі дошка повинна мати мінімальну вагу. Але якщо стоїть вибір — міцність або легкість, не роздумуючи вибирайте перший варіант.

Площа поверхні дошки повинна бути достатньою для того, щоб вільно розстелити по ній білизну. Інакше процес прасування буде постійно перериватися перевертанням і підтягуванням великих речей, а результат його буде далекий від ідеалу. Стандартні розміри дошки — 120х30 см.

Важливо! Перед тим, як зробити дошку для прасування, подумайте, хто в вашому домі найчастіше займається прасуванням білизни. Висоту вироби вибирайте з урахуванням зростання користувачів.

Для основи гладилки ви можете брати будь-яке дерево або древестно-стружкових матеріал, за винятком фанери. Навіть самий товстий лист може під впливом температури і тиску змінити свою форму, що зробить користування дошкою незручним. Для оббивки поверхні постарайтеся підібрати максимально натуральні і термостійкі тканини — це продовжить термін служби виробу.

вивести запах секонду з речейРечі, придбані в секонд-хенді мають специфічний і досить стійкий запах. Але вивести запах секонду з речей нескладно, якщо знати кілька секретів.

Рекомендуємо дізнатися, як позбавитися від запаху сирості в шафі.

Як зробити класичну прасувальну дошку

Для виготовлення гладилки класичного вигляду вам, крім дошки-основи і тканини для оббивки, знадобляться наступні матеріали:

 • дерев’яні бруски довжиною 110 см для ніжок — 3 шт;
 • бруски довжиною 30 см для опори — 2 шт;
 • саморізи — багато;
 • болти марки М10 — багато.

З інструментів знадобиться:

 • електричний лобзик;
 • дриль і свердла по дереву;
 • шуруповерт;
 • меблевий степлер і скоби, або молоток і оббивні цвяхи.

Увага! Довжину брусків для ніжок можете підібрати іншу, відповідно до вашого зростанням.

Перед тим, як зробити самому прасувальну дошку, підготуйте всі матеріали і інструменти. Закруглите один кінець дошки за допомогою лобзика. Далі в довгих брусках просвердлите наскрізні отвори D 8 мм. як зробити дошку для прасування Отворів буде два — одне приблизно посередині, а друге в парі сантиметрів від краю. За допомогою пробочного свердла зробіть в двох з трьох брусків вибірку навколо отворів, щоб втопити в неї капелюшки болтів. Далі з’єднайте всі три майбутніх ніжки болтами крізь середнє отвір, і поверніть той брусок, що в середині, на 180⁰.

У маленькому брусочку зробіть наскрізний отвір в 8 мм, приблизно в 3 см від краю. На одній зі сторін отвір доповніть вибіркою і з’єднайте заготовку з одним з великих брусків болтом крізь крайнє отвір. Те ж саме зробіть з другим коротким бруском, тільки приєднайте його до іншої довгій ніжці. Розгорніть маленькі брусочки на 90⁰ і прикріпіть їх саморізами до поверхні дошки, відступивши приблизно 18 см від її торця.

посудомийної машиниДізнайтеся, на що звернути увагу при покупці посудомийної машини.

Рекомендуємо прочитати, як відбілити пластикові предмети інтер’єру в будинку.

Поради господиням, як вивести жучків, які оселилися в крупі.

Ви отримали фіксовану опору поверхні для прасування. Для кріплення рухомий ніжки при розкладці дошки можете зробити в потрібному місці поглиблення за допомогою лобзика або набити ще один брусок, в який буде впиратися ніжка. Тепер встановіть вашу дошку і перевірте її горизонтальність і стійкість. При необхідності підрівняйте ніжки. Далі залишиться тільки обшити поверхню для прасування товстої прокладанням і тканиною за допомогою степлера або оббивних цвяхів.

Хочете докладніше розібратися, як робиться прасувальна дошка своїми руками — відео нижче допоможе вам!

Вбудована дошка для прасування

встраеваемая гладилкаЯкщо ви не хочете, щоб Гладилка псувала інтер’єр, а постійно прибирати її вам лінь або ніколи, можете спорудити вбудовану дошку. Найбільш популярний настінний варіант, коли стільниця гладилки кріпиться до стіни на відкидний механізм. Найчастіше відкидна прасувальна дошка своїми руками навішується на звичайні дверні петлі — вони дають досить надійне кріплення.

Для ніжки тут буде достатньо одного довгого і двох маленьких брусків. Тільки кріпитися вони будуть ближче до закругленого краю дошки. Упор ніжки в даному випадку буде проводитися в підлогу — це більш надійно, ніж в стіну. У перервах між використаннями Гладилка відкидається до стіни і закривається спеціальною дверцятами. Найчастіше навколо такої дошки збирають спеціальну шафку, в якому також зберігають праска та інші речі для прасування. Але якщо дозволяє конструкція і матеріал стін, замість шафки можна зробити спеціальну нішу.

Як бачите, неважливо, відкидна прасувальна дошка або настінна — своїми руками можна спорудити будь-яку модель при мінімумі матеріалів. І, як показує практика, вартість саморобної гладилки буде в 2-3 рази нижче, ніж в магазині або при виготовленні на замовлення.