Рами пластикових вікон захищають за допомогою спеціальної плівки, що дозволяє вберегти їх від пошкоджень при транспортуванні і монтажі. Зняти плівку з ПВХ вікон досить просто, якщо це робити вчасно.

Якщо ж ви затягнули з цією роботою, то в подальшому видалити її буде майже неможливо. Так, якщо плівочка залишається на поверхні не менше 3 місяців, для зняття вам буде потрібно маса зусиль і навіть використання спеціальних засобів.

Ми розповімо, як зняти захисну плівку з пластикових вікон так, щоб не пошкодити поверхню рам.

Зміст статті:

 • Чому плівку потрібно видаляти відразу?
 • Як зняти плівку з пластикових вікон — ефективні методи

Чому плівку потрібно видаляти відразу?

Щоб не шукати відповіді на запитання, як швидко зняти плівку з пластикових вікон, бажано відразу видаліть її після монтування вікон ПВХ. Якщо пропустити час і приступити до цих робіт через кілька місяців, нижній шар вироби присохне до профілю. В результаті цього відшкребти його без пошкоджень буде вельми складно. Труднощі зняття матеріалу полягає і в тому, що клеїться шар стрічки, перебуваючи під впливом сонця і вологи, змінює ряд своїх властивостей.

До основних факторів, які посилять прилипання, відносять:

 • Як зняти сонцезахисну плівку з пластикових віконВплив сонячних променів. Якщо видалити стрічку з вікон, які знаходяться на темній стороні, можна досить просто і через 2-3 місяці, то на сонячній стороні вона в’їдатиметься в профіль вікна вже буквально через пару днів.
 • Якість клеїть речовини. Чим гірше клей, який скріплює плівку з вікном, тим складніше її буде прибрати. При установці недорогих вікон ПВХ ймовірність зіткнутися з такою проблемою набагато вище.
 • Вплив теплого повітря. Якщо ви встановлюєте склопакети взимку, матеріал буде набагато повільніше засихати, влітку цей процес прискорюється в кілька разів.

Як зняти плівку з пластикових вікон — ефективні методи

Існує маса методів з видалення захисної плівки з поверхні склопакета. Ми розповімо найбільш ефективні і швидкі, за допомогою яких ви 100% видаліть плівку, не подряпавши вікно.

способи:

 • Як зняти плівку з пластикових віконБудівельний фен, який вважається кращим засобом. Головне — направляти техніку безпосередньо на раму, але ніяк не на склопакет, який через це може покритися тріщинами і навіть лопнути при впливі високих температур. Клейка стрічка нагріється, клейкі речовини розчиниться, після чого її можна спокійно видалити. Основна проблема в тому, що не у кожного вдома є будівельний фен. Можна скористатися й звичайним феном, включивши турбо-режим. Однак даний варіант допоможе вам тільки в тому випадку, якщо захисний матеріал не дуже сильно приклеївся до віконного профілю.
 • За допомогою спеціального скребка для очищення виробів зі склокераміки — такий інструмент не зашкодить пластикову поверхню.
 • За допомогою тонкого ножа, але тут потрібно бути дуже акуратними. Процес виконання робіт наступний: підчепити ножем край плівки, а потім повільно відривайте її руками. Залишки клею, як і у випадку зі слідами скотча, можна прибрати звичайним миючим засобом і губкою для посуду.
 • Слабкий розчинник. За допомогою такого засобу можна видалити сліди від плівки. Але потрібно пам’ятати, що перед використанням засіб бажано перевірити на непомітному ділянці профілю.
 • Ластик також може допомогти вам при наявності плівки на вікні.
 • Жорстка щітка і мильний розчин.
 • Як зняти плівку з пластикових віконУ видаленні клеїться вироби вам також знадобиться уайт-спірит. Однак його найкраще наносити між поверхнею вікна і плівкою, а не зверху. Для цього подденьте край матеріалу, змочіть місце засобом, почекайте пару хвилин. Після цього прибрати матеріал буде досить просто.
 • Використовувати засіб «Космофеном», яке можна придбати у фахівців, що займаються установкою вікон ПВХ. Він відмінно видаляє плівку. Правда, у засоби є один недолік — «Космофеном» є сильним розчинником і може зіпсувати пластик. Саме тому використовувати його потрібно якомога акуратніше.

Якщо вам нічого не допомогло, найкраще звернутися до фахівців клінінгової компанії, у яких в арсеналі є всі необхідні інструменти і засоби для проведення подібних робіт.

Ми розповіли вам, як зняти сонцезахисну плівку з пластикових вікон. Нагадаємо, що краще робити це відразу, а не чекати кілька місяців. Якщо ви боїтеся заляпать вікна фарбою під час ремонту, краще захистити рами малярським скотчем, зняти який буде набагато простіше.