Роблячи ремонт, люди стикаються з такою проблемою як зняття старої фарби зі стін або стелі. Сьогодні ми дізнаємося про всілякі прийомах спрощення цього підготовчого етапу ремонту.

зміст:

 • Чи потрібно видаляти стару фарбу?
 • Як видалити фарбу зі стіни?
 • механічний спосіб
 • використовуємо тепло
 • застосовуємо розчинник
 • електромеханічний метод

Чи варто видаляти стару фарбу?

Зняття фарби — справа дуже клопітка, непроста, тому виникає питання, чи потрібно взагалі її видаляти чи можна залишити так. Залежить це від того, що далі ви збираєтеся робити з покриттям. У більшості випадків, наприклад, якщо будете клеїти шпалери або укладати плитку, то фарбу потрібно обов’язково знімати, тому що поверхня, покрита фарбою, в силу її фізико-хімічних властивостей має низьку адгезію до будівельного клею та розчинів. Якщо ж ви будете зашивати стіну гіпсокартонної конструкцією, фарбу з неї видаляти немає необхідності.

Способи видалення старої фарби

як видалити зі стіни фарбуВідомо багато прийомів, як видалити стару фарбу зі стін, але всі вони мають позитивні і негативні сторони, про які вам потрібно знати. Який метод вам краще вибрати, залежить від кількох факторів. Це, в першу чергу, тип пофарбованої поверхні (дерево, метал, бетон, цегла, гіпсокартон). По-друге, вид фарби, яку потрібно зняти (масляна, акрилова, водоемульсійна). По-третє, будівельні інструменти та грошові кошти, які ви збираєтеся витратити.

Способи обробки діляться на механічні, термічні, хімічні і електромеханічні.

Механічна обробка

Якщо порівнювати з термічної або хімічної, механічна обробка більш безпечна, тому вона найбільш оптимальна. Як очистити стіни від старої фарби, застосувавши механічний спосіб? Вам знадобляться такі інструменти:

 • гостру сокиру (в іншому випадку ефекту не буде);
 • вода (повинна бути тепла);
 • шпатель.

плями від зеленки Дізнайтеся, як відіпрати з речей плями від зеленки.

Миття вікон — трудомісткий і кропіткий процес. Як помити вікна і не залишити на стеклах некрасивих розлучень, ви можете прочитати тут.

Цей метод найкраще підійде для оштукатурених поверхонь. Він дуже довгий, трудомісткий і без грубої чоловічої сили тут не впоратися. Але він дешевий і нетоксичний. Для початку потрібно зробити невеликі зарубки гострим знаряддям. Потім облити стіну, почекати 5-7 хвилин поки вода вбереться, а штукатурка намокне. Далі необхідно видаляти фарбу сокирою. Щоб процес став ефективніше, зчищати її можна шпателем або скребком. Даний спосіб зручний в кімнаті з поганою вентиляцією, там, де ви просто не зможете застосувати інші види обробки.

Порада: в тому випадку, коли фарба відшаровується з поверхні цілими пластами, ви зможете прибрати її з допомогою скребка. Якщо зустрінете трудноудаляємиє ділянки, змочіть стіну водою, як описано вище, і соскребите шпателем ще раз.

Для наступного механічного методу вам буде потрібно:

 • стамеска;
 • молоток.

Докладаємо стамеску до робочої поверхні і стукаємо по ній молотком. Прийом дуже довгий, тому запасіться терпінням і великою кількістю стамесок, затуплений інструмент не ефективний.

Термічна обробка

Якщо вам потрібно швидко зняти стару фарбу зі стін, скористайтеся термічним способом. Вам будуть потрібні шпатель і фен будівельний.

Діючи високою температурою на площину стіни, размягченную фарбу прибирайте скребком.

Порада: якщо у вашій квартирі не виявилося спеціального фена, скористайтеся праскою. Прогрівайте фарбу через невеликий шматок фольги.

Однак його не можна застосовувати в ділянках проходження електропроводки і декоративного покриття.

Крім цього, не забувайте, що при нагріванні будуть виділятися токсичні речовини і їдкий запах фарби. Отже, використовувати термічну обробку необхідно в приміщеннях з хорошим доступом повітря. Органи дихання потрібно захистити респіратором або протигазом.

Порада: будьте обережні, адже якщо ви перегріється фарбу, вона може ще сильніше зчепитися з поверхнею і тоді видалити її буде неймовірно складно.

Якщо вам потрібно зняти струмінь фарбу з бетонної або цегляної стіни, цей спосіб не буде ефективний, так як тепло по такому покриттю буде розходитися дуже швидко. Інша справа дерево — для такого покриття термічний спосіб підходить найкраще.

хімічний метод

як очистити стіни від старої фарбиНаступний спосіб підійде для всіх типів поверхонь і майже для всіх видів фарби, за винятком масляної (з нею він буде неефективний). Але якщо фарба нанесена не в один шар, робота буде складніше і розчинник доведеться наносити в кілька підходів. Для цього методу вам знадобиться:

 • розчинник (його можна придбати в будь-якому будівельному магазині);
 • малярський валик або товста пензлик;
 • шпатель.

Нанесіть розчинник на пофарбовану поверхню в одному напрямку, дайте засобу від 3 до 6 годин, щоб вбратися, а потім видаляйте шпателем. Після закінчення роботи потрібно помити стіну кілька разів: один раз з мильним розчином, а другий раз теплою водою. Цей метод — один з найшвидших, але має великий арсенал недоліків. Наприклад, те, що він високотоксичний, під час його використання буде виділятися різкий, стійкий запах. Також даний спосіб дуже не дешевий, тому що знадобиться багато розчину, якщо ви збираєтеся очищати стару фарбу зі стін або стелі. Розчинник може спровокувати опіки відкритих ділянок тіла. Тому не варто забувати про індивідуальні засоби безпеки (захисні окуляри, респіратор, рукавички). Під час зняття фарби стежте, щоб вся шкіра була захищена.

видалити наліт і накип усередині термоса Дізнайтеся, як видалити наліт і накип усередині термоса.

Як почистити пригоріла сковороду, ви прочитаєте тут.

Як почистити ручки кухонної плити, ви дізнаєтеся тут: //o4istote.ru/texnika-dlya-chistoty/ruchki-plity/.

Можна так само використовувати ще один хімічний метод, для нього вам знадобиться:

 • оксид кальцію;
 • кальцинована сода;
 • ємність.

Для приготування розчину додайте у воду 1 кілограм 200 грам «пушонки» і 400 грам карбонату калію. Нанесіть склад на пофарбовану площину. Через 12 годин фарба відлущити сама.

Так само можна використовувати силікатний клей. Після того як він висохне, рідке скло відшарується разом з фарбою, але процес доведеться повторити ще два або три рази.

електромеханічна обробка

як зняти стару фарбу з бетонної стіниУніверсальний метод, який можна застосовувати для всіх поверхонь. Він найбільш ефективний, якщо на стіні занадто багато шарів фарби або іншими способами вам не вдалося з нею впоратися. Спосіб бездоганний, якщо потрібно видалити стару масляну фарбу зі стіни з бетонним покриттям.

Візьміть болгарку з широким колом або перфоратор зі спеціальними насадками. Підійде насадка з ланцюгом для дрилі або з щіткою з жорсткими щетинками.

На вас повинні бути надіті засоби індивідуального захисту. Величезним мінусом електромеханічного методу є велика кількість пилу. Якщо ви будете працювати болгаркою 1 хвилину, вам доведеться чекати 20 хвилин, поки осяде пил, і ви знову зможете бачити робочу поверхню.

Порада: при роботі електродрилем або болгаркою не варто занадто сильно натискати на інструмент, ви можете пошкодити його підставу.

Тепер, проводячи оновлення свого житла, у вас буде менше проблем з підготовчими роботами до ремонту. Ми розповіли вам про різні способи, як видалити стару масляну, акрилову або водоемульсійну фарбу зі стін. Яким би методом ви не скористалися, пам’ятайте про засоби безпеки. Професіонали радять поєднувати прийоми, щоб досягти бажаного результату.

Відео як зняти стару фарбу зі стіни: