У різних регіонах цих комах називають по-різному: двухвостки, щипавки, клещицу. Зате не люблять їх всюди однаково і всіляко намагаються вапна. Виглядають вони неприємно, урожай на городах і в садах псують, говорять, навіть у вухо вночі забратися можуть і оселитися там назавжди. Ну і взагалі, комахи в будинку — це непорядок. Спробуємо з’ясувати, як позбутися від уховерток, що окупували ваш будинок або садову ділянку.

зміст:

  • Як вигнати уховерток з ділянки
  • Садові пастки для двухвосток
  • Які інсектициди можна використовувати
  • Як позбутися від уховерток в квартирі

Виганяємо уховерток з городу

як вивести щипавкамиПерш ніж боротися з ворогом, треба з’ясувати його звички. Щипавки, наприклад, вважають за краще проявляти активність вночі, а вдень ховатися в темних кутках і щілинах. Вони люблять вогкість, тому для них дуже важливий доступ до води. Харчуються вони як плодами і зеленню, так і дрібними комахами. В останньому випадку щипавки можуть виявитися навіть корисними для дачної ділянки — допоможуть зі знищенням шкідників. Ось тільки самі в процесі активно розплодяться, а це вже неприємно і несе загрозу урожаю.

Отже, в першу чергу огляньте вашу ділянку на предмет наявності сирих місць, захаращених рослинними відходами. Купи бур’янів, спиляні гілки дерев, купи старого листя — це саме ті місця, де люблять селитися щипавки. Винесіть все це з ділянки без жалю. Якщо в процесі ви натрапите на гніздо двухвосток, обприскати його дихлофосом або Раптор, тоді більша частина комах загине.

як знищити осине гніздоЩипавки не єдині небезпечні комахи на ділянці. Рекомендуємо дізнатися, як знищити осине гніздо у дворі будинку.

Читайте: як гарантовано вивести плями від шовковиці з одягу.

Тих, що розбіглися, можна буде відлякати від ділянки, розсипавши в місцях їх колишнього проживання, а заодно по периметру паркану, порошок борної кислоти або розлив оцтову есенцію. Обидва ці кошти комахи не переносять, тому постараються покинути територію.

Порада: візьміть за правило підтримувати на ділянці чистоту і порядок. Вчасно прибирайте бур’яни, рихлить грядки, прибирайте завали, в яких можуть ховатися щипавки. Як позбутися від них в такому випадку, навіть питань не виникне.

Пастки для уховерток

банку з масломВ середині літа, коли відбувається масове розмноження двохвоста комах, можна знищити частину з них, заманивши в пастки. Як капканів можуть виступати:

  • вологі ганчірки великого розміру;
  • консервні банки, наповнені маслом;
  • старий садовий шланг;
  • липкі пастки для мух, розкладені в темних сирих місцях.

Як тільки ви виявите, що під залишеним вами предметом, або в ньому, як у випадку з банкою з маслом, оселилася колонія уховерток, залийте його великою кількістю окропу. Від високої температури ці комахи гинуть. Можна вчинити більш радикально — облити пастку бензином і підпалити. Але тут слід орієнтуватися на міркування безпеки. Якщо умови на ділянці дозволяють, чому б і ні?

Інсектициди проти двухвосток

Вивести уховерток з теплиці і з грядок можна за допомогою сучасних отрут проти комах. Обприскати посадки складами «Іскра», «Фуфаон» або «інтавір». Добре діють також біопрепарати — битоксибациллин або лепидоцид. З народних інсектицидів проти уховерток ефективні настойки полину, деревію і пижма, змішані з невеликою кількістю господарського мила або прального порошку.

Порада: добре провітрюйте теплицю від вогкості, зменшіть дозу поливу рослин і намагайтеся поливати їх вранці, коли комахи вже вирушили в свої укриття. Це допоможе виселити звідти уховерток.

Як позбутися від уховерток в будинку або квартирі

чим небезпечна щипавкаУ приватних будинках двухвостки заводяться набагато частіше, ніж в квартирах. Це цілком логічно — в будинках завжди більше сирих приміщень, та й город поруч. У міській квартирі щипавки можуть з’явитися тільки з підвалу будинку, отже, вище другого поверху вони піднімаються рідко. Втім, це не так важливо. Головне, що способи, як позбутися від уховерток в будинку і квартирі, абсолютно однакові.

Насамперед потрібно обстежити і просушити всі приміщення з високою вологістю. У квартирі це буде ванна і санвузол, в будинку до них додасться ще підвал, комора, можливо, кухня. Принцип один — наводимо порядок, розгрібаємо всі наявні завали, просушують приміщення і забезпечуємо в ньому нормальний рівень опалення і вентиляції.

Другий крок — простежити, звідки можуть проповзати в житло комахи і відрізати їм всі транспортні шляхи. Закрити щілини в підлогах, поставити на вікна москітні сітки, гарненько пропеніл по периметру двері в під’їзд … кожен господар сам в курсі недоліків свого житла. У приватному будинку незайвим буде оглянути горище, особливо якщо він не впорядкований, там теж буває досить сиро. Всі знайдені отвори необхідно закрити, а ділянки простору біля них обробити інсектицидами.

як усунути запах собачої сечіРекомендуємо прочитати, як усунути запах собачої сечі.

Дізнайтеся, як відіпрати пляму від вишневого соку.

Читайте: як прибрати подряпини з пластика автомобіля.

Ну і третій, завершальний акорд, — пройтися по всій квартирі і обробити її отрутою для уховерток. Ефективний засіб вам можуть підказати в місцевій санепідстанції, там же його можна придбати. Якщо хочеться відлякати комах, з підручних інсектицидів підійде порошок борної кислоти — він продається в будь-якій аптеці. Їм необхідно розсипати все кімнати по периметру, уздовж плінтусів, під якими, до речі, частенько ховаються двухвостки. Одночасно перекрийте доступ комахою до води, інакше ця отрута буде для них марний.

Порада: ефективним засобом є звичайний дешевий крейда «Машенька». Їм необхідно натерти все плінтуса, щоб відлякати уховерток.

Головне, запам’ятайте: боротьба з цими комахами повинна бути комплексною, одними отрутами або простий прибиранням тут не відбудешся. І якщо на садовій ділянці швидше корисні щипавки, чим небезпечні, оскільки можуть винищити частину шкідників, то допускати їх присутності в квартирі або будинку не слід. У вухо вони, звичайно, не залізуть, зате можуть вкусити вас, якщо їм здасться, що ви на них нападаєте або зазіхаєте на їх територію. А це може спричинити не тільки алергічні реакції, а й зараження ранки.

Основний засіб проти уховерток — приведення житла в порядок. Зробіть це один раз, і питання буде закритий назавжди.