Випрали речі, а потім помітили на них полинялі розлучення? Таке трапляється дуже часто, особливо якщо не дотримуватися рекомендацій виробників — достатньо однієї фарбувальної речі в барабані машинки, щоб зіпсувати все майки або кофти.

Давайте розглянемо, які способи допоможуть ефективно вивести розлучення з різноманітних тканин. Відповідне засіб — ось що допоможе вам ліквідувати полинялі плями.

Читайте в цій статті:

 • Як відновити білі речі?
 • Виводимо розлучення з кольорової тканини
 • Універсальні способи видалення полинялих тканин
 • Як прати одяг, щоб не линяла?

Реанімуємо білі речі

прибрати полинялі плямиДавайте розглянемо, як вивести пляму злиняти в результаті неправильної прання. Існує маса способів і відповідних засобів, які ви можете використовувати для видалення розлучень в домашніх умовах. Сподіваємося, вони допоможуть вам.

Після прання виявили на улюбленій світлої блузці непривабливі розлучення? Спочатку спробуйте видалити їх будь-яким відбілювачем, в складі якого міститься хлор — просто приготуйте розчин відповідно до інструкції і опустіть в нього сорочку хвилин на 20.

Потім ретельно прополощіть одяг, не економлячи воду, щоб повністю вимити очищуючий засіб з волокон тканини.

Якщо в будинку немає відбілювача, не турбуйтеся — є ще один досить оригінальний, але при цьому дієвий метод. Просто змішайте в рівних пропорціях сіль, порошок, лимонну кислоту і картопляний крохмаль (при відсутності порошку його замінюють господарським милом). Потім додайте воду до отримання кашоподібної суміші. Обробіть масою проблемні ділянки з виворітного боку і залиште на ніч. На ранок просто змийте суміш і виперіть одяг звичайним способом.

У деяких випадках допоможе і кип’ятіння при використанні відбілювача і кальцинованої соди — змішайте в двох літрах води по ложці кожного інгредієнта. Кип’ятити в такому розчині речі потрібно приблизно півгодини. Коли вода охолоне, прополощіть одяг — розлучення після такої процедури повинні зійти.

кип'ятіння білизни

Необхідно прокип’ятити одяг, але ви не знаєте, як це правильно зробити? Наші поради допоможуть вам кип’ятити речі, не зашкодивши їм.

Ми зібрали для вас всі рекомендації з прання футболок тут. Правильний догляд позбавить вас від проблем з полинялими розлученнями.

Чим відіпрати полинялі плями з кольорового одягу?

Прибрати полинялі плями спочатку спробуйте за допомогою відповідного засобу для виведення плям — у продажу можна знайти десятки таких коштів. Розведіть засіб у воді відповідно до інструкції і замочіть одяг з розлученнями. Швидше за все, плями підуть. Якщо на майці або футболці є малюнок, потрібно діяти по-іншому: змочіть у чистій дрантя відбілювач і протріть пляму.

Полиняла одяг з яскравої тканини? У такому випадку потрібно використовувати спирт — змішайте 2 літри води з 0,1 л спирту, замочіть в розчині річ, а потім виперіть звичним способом.

Рекомендуємо!

що робити, якщо речі линяють

Не знаєте, як правильно прати речі, які линяють? Існує маса ефективних засобів проти розлучень?

Взуття «линяє» і фарбує шкарпетки? Тут ви знайдете всі засоби, які допоможуть зупинити «протечку» фарбувального складу.

Кілька універсальних способів видалення плям

Побачили злиняти пляма? Необхідно якомога швидше приступати до їх видалення — так буде набагато простіше «реанімувати» виріб. Давайте розглянемо, як позбутися від полинялих плям.

рекомендації:

 • як вивести пляму злинятиІснує кілька спеціальних порошків для виведення полинялих розлучень. Одне з найбільш ефективних — «Антілін». Його головна перевага в тому, що порошок ліквідує тільки чужі барвники, рідна не зійде з матеріалу.
 • Ще один доступний спосіб — використання нашатирю. Розведіть в 2 літрах теплої води 100 мл нашатирю, замочіть в розчині речі. Через 20-30 хвилин розлучення повинні пройти. Після обробки ретельно прополощіть річ, щоб прибрати запах нашатирю.
 • Якщо розлучення свіжі, можна спробувати видалити їх господарським милом — просто змастіть забруднення милом і залиште на півгодинки. Паралельно з цим приготуйте суміш з порошку (розведіть засіб в гарячій воді). Через 30 хвилин перекладіть забруднений одяг в суміш порошку. У деяких випадках пляма сходить, але не забудьте обов’язково випрати тканину ще раз в машинці.
 • Білі футболки можна спробувати попрати в холодній воді 2-3 рази.
 • Використовуйте і 6% перекис — змішайте в тазу перекис з порошком, додайте трохи води, і опустіть в розчин одяг на дві години. Після цього ретельно прополощіть річ.
 • Якщо полиняли джинси, використовуйте звичайну харчову соду — змішайте її з водою, і нанесіть кашку на забруднення. Вам вистачить буквально 10 хвилин для видалення полинялих плям.

Жоден з варіантів не допоміг? Можна випробувати щастя, віднісши одяг в хімчистку, а можна просто перефарбувати річ, купивши відповідну фарбу.

Порада: для відновлення полинялий одягу не потрібно застосовувати один і той же засіб Через це одяг може зіпсується, і навіть перефарбування тканини не допоможе.

Як прати так, щоб одяг не полиняла?

Чи не хочете витрачати час і піддавати одяг зайвої навантаженні, щоб прибрати розлучення? В такому випадку слід обов’язково дотримуватися кількох рекомендацій, які допоможуть вам не допустити появи плям, що псують зовнішній вигляд одягу.

Поради:

 • прибрати полинялі плямиобов’язково ознайомтеся з ярликом на одязі, перш ніж прати речі;
 • намагайтеся окремо прати темні і світлі речі;
 • сортуйте одяг за складом тканини;
 • нові речі завжди стираються окремо (вони часто починають виділяти залишки «фарби»);
 • щоб уникнути неприємностей, попередньо замочуйте одяг на 2-3 години в сольової суміші (це дозволить закріпити фарбу);
 • можна використовувати серветки-пастки для фарби, які «візьмуть удар на себе», якщо тканина почне линяти.

Знаючи, які кошти допоможуть вам, можна не переживати, якщо річ раптом раптово полиняла. Але все ж краще дотримуватися наведені нами рекомендації — це дозволить уникнути плям, а значить, і додаткового прання. А адже часті прання призводять до зношування тканини. Ви знаєте інші методи видалення розлучень? Обов’язково розкажіть про них в коментарях до статті — можливо, це допоможе нашим читачам.