Соняшникова, оливкова, рапсова … Олія — ​​один з найпопулярніших продуктів на наших кухнях. Саме тому сліди від рослинного масла є одним з найбільш приватних забруднень. Вивести їх досить складно, як і будь-які інші жирні плями. Безсумнівно, ви можете віднести виріб в хімчистку, але одяг можна вичистити і вдома, головне — знати як це робиться.

Наші експерти готові розкрити секрети ефективної боротьби з застарілим жиром на одязі і розповісти, чим можна вивести пляму від рослинного масла, щоб від нього не залишилося й сліду.

Зміст статті:

  • Ефективні методи виведення плям від масла
  • Що робити, якщо річ не можна прати?

Як вивести пляму від масла — найефективніші методи

Капнули маслом на тканину? Не біда! Перш, ніж ви приступите до ліквідації масляних слідів, необхідно видалити саму рідину, яка не встигла всмоктатися в матеріал. Це слід робити за допомогою кухонної солі — насипте трохи на пляму і через 2-3 хвилини струсіть. Сіль вже вбере частину масла. Буває, що солі будинку немає, тоді використовуйте білий хлібний м’якуш — зробіть з нього кульки і катайте їх по плямі.

Інші методи видалення плям від олії:

  • Як прибрати пляма від маслаНайбільш ефективним засобом в боротьбі з плямами від олії вважають кашку, виготовлену з нашатирю, скипидару і хозмила. Головне, правильно приготувати суміш: натріть трохи мила, влетівши скипидар, щоб вийшла кашка, і додайте дві краплі нашатирного спирту. Отриману суміш наносимо на забруднення і залишаємо на 15 хвилин. За цей час ви можете помити посуд або закинути речі в прання. Знову повертаємося до жирного сліду — змийте кашку з одягу і виперіть одяг у пральній машині. Все, і ніяких слідів!
  • Жирні плями також видаляються за допомогою скипидару. Намочіть в засобі тряпочку і обробіть пляма. Єдиний недолік даного засобу в тому, що гас має неприємний запах. Щоб прибрати різкий аромат, замочіть забруднені речі в теплій воді і тільки потім виперіть в машинці.
  • Вам може допомогти уайт-спірит. Технологія виконання робіт аналогічна як при роботі з гасом.
  • Нескладні плями можна вивести засобом для посуду. Головне, вибрати якісний і дорогий гель, здатний розщеплювати жири. Обробіть розчином забруднену ділянку, протріть його руками, після чого прополощіть одяг у чистій воді і виперіть в машинці. До недоліку даного засобу можна віднести те, що він не підійде для роботи з делікатними тканинами. До них можна віднести віскозу, шовк, кашемір.

Як вивести пляму від маслаЄ ще один спосіб швидко прибрати плями від масла зі світлого одягу. Для цього вам знадобиться крейда, пральний порошок, тепла вода.

Видалення плям проводиться наступним чином: посипаємо забруднену ділянку подрібненим крейдою і залишаємо на кілька годин, щоб крейда встиг увібрати в себе залишки жиру. Після цього просто закидаєте одяг в прання, вибравши відповідний режим.

У будинку немає крейди? Змішайте по ложці картопляного борошна і бензину, і обробіть пляма. Коли розчин висохне, зчистити залишки щіточкою з жорстким ворсом, а в завершенні виперіть одяг у пральній машині.

Деякі господині використовують спирт, щоб видалити пляму від рослинного масла. Візьміть по кілька ложок чистого медичного спирту, бензину і нашатирю. Добре перемішайте суміш і протріть їй масляне забруднення. Після цього відразу ж змийте його холодною водою. У разі, якщо пляма залишилося, захід з видалення слідів повторіть.

Як прибрати пляма від масла, якщо річ не можна прати?

Набагато складніше вивести жирні плями з речей, які не можна піддавати пранню. Безсумнівно, ви можете віднести її в хімчистку, довіривши роботу професіоналам, але можна вирішити проблему своїми руками. У такому випадку потрібно вчинити так:

  • Прикладіть до масляного сліду м’який папір.
  • Пропрасуйте виріб.

Суть даного способу в тому, що папір, перебуваючи під впливом тепла від праски, почне вбирати в себе масло. Процес потрібно повторювати до тих пір, поки ви не досягнете потрібного результату.

Порада: при використанні будь-яких хімічних засобів не використовуйте їх одночасно, щоб не утворилося небезпечне з’єднання, здатне привести тканину в непридатність.