Як позбутися від неприємного запаху поту в жарку погоду і зберегти свіжість і чистоту шкіри? Дезодорант-антиперспірант — дійсно необхідна річ, причому як в жіночій, так і чоловічої косметичці.

Але якщо ви хоч раз користувалися дезодорантом, то напевно доводилося простоювати годинами в ванній кімнаті в надії відіпрати сліди, які залишають на одязі навіть найякісніші і дорогі аерозолі. Виробник попереджає, що дезодорант слід наносити виключно на суху шкіру, йому треба дати час підсохнути, і тільки після цього можна одягатися. Але навіть якщо виконувати всі правила, білі плями під пахвами з’являються все одно.

Ми розповімо про перевірених методах, як відіпрати сліди від дезодоранту.

Зміст статті:

  • 6 простих способів, як відіпрати плями від дезодоранту
  • Як вивести плями від дезодоранту — секрети домашньої хімії

Як відіпрати плями від дезодоранту — кращі варіанти

Видалити білі плями від дезодоранту проблематично. Звичайна прання в цьому випадку не підійде, адже навіть при довгому замочуванні одягу в порошку жовті розводи залишаються на колишньому місці. Але не варто поспішати в магазин, щоб придбати нову блузочку, адже є дійсно ефективні методи, за допомогою яких можна ліквідувати білі сліди від дезодоранту.

  • Кольорові речі спробуйте вимити за допомогою столового оцту. Нанесіть оцет на забруднення і залиште на вечір, після чого відіпрати зіпсовану одяг в звичайному режимі. Цей спосіб реально діє, але потрібно пам’ятати, що білий одяг прати таким чином небажано, оскільки річ може пожовтіти.
  • Як відіпрати плями від дезодоранту

    Використовуйте кухонну сіль — втріть невелику кількість в забруднене місце, а через 12 годин відправте річ в пральну машину, підібравши відповідний режим. Завдяки такому методу, можна позбутися навіть від старих плям.

  • Налийте на жовта пляма лимонний сік (або нашатир) і почекайте буквально 3 хвилини. Після цього виперіть улюблену річ в теплій воді. Таким чином можна позбутися тільки від свіжих слідів.

  • Видалити плями від дезодоранту можна звичайною горілкою — при легкому забрудненні буде достатньо всього 2-3 хвилин. Наливаємо горілку на пляму і залишаємо на деякий час. Якщо слід старий, залиште горілку на тканини на пару годин, а потім одяг виперіть як звичайно.

  • У деяких випадках допомагає денатурований спирт — принцип застосування спирту аналогічний горілці. Головне, добре прополоскати після цього одяг, щоб прибрати різкий запах. Метод дієвий, але має один нюанс — навряд чи в кожній домашній аптечці є денатурат.

  • Плями від дезодоранту на одязі можна ліквідувати і звичайним засобом для посуду. Найкраще скористатися «Fairy», який відомий видаленням навіть найстійкіших забруднень. Потрібно просто полити пляма, трохи запрати і залишити одяг в такому вигляді не півгодини, після чого продовжити прання в звичайному режимі.

Ці методи прості і доступні для кожної господині, але що робити, якщо пляма виявилося надзвичайно стійким? Розглянемо кілька ефективних способів, що вимагають використання більш потужних засобів.

Як вивести плями від дезодоранту — секрети домашньої хімії

Як вивести плями від дезодоранту

Жовті плями від дезодоранту можна видалити за допомогою самостійно створеної суміші. Для її приготування візьміть перекис, харчову соду і засіб для посуду (в пропорції 4: 2: 1). Нанесіть засіб на забруднення і залиште так на пару годин. Після цього просто виперіть улюблену майку в звичайному режимі.

Якщо і ці методи вам не допомогли, можна спробувати ліквідувати жовті плями з допомогою аміаку. Розведіть засіб у воді (пропорція 1: 1).

Важливо: потрібно пам’ятати, що аміак — вже серйозне хімічний засіб, а тому наносити його варто не більше, ніж на 2 хвилини, після чого гарненько змити. Працювати краще в рукавичках.

Перш ніж використовувати будь-який перераховане нами засіб, обов’язково перевірте його на невидно місці на одязі. Намагайтеся якнайшвидше відпирати забруднення, оскільки видалення свіжих плям проводиться легше і швидше. У всякому разі, так ви знижуєте ризик остаточно зіпсувати улюблений предмет гардероба використанням підручній хімії.