На нашій планеті живуть мільярди любителів чаю. У кожної країни свої унікальні традиції чаювання, але є дещо, що об’єднує всіх — нелюбов до чайних плям, які можуть зіпсувати одяг, килим, оббивку меблів.

І тут дуже важливо знати, як вивести плями від чаю, оскільки вони є досить уїдливими за рахунок таніну, який володіє дубильними властивостями.

Давайте розглянемо всі методи виведення забруднень.

Зміст статті:

 • Видалення свіжих чайних плям
 • Найефективніші методи видалення плям чаю
 • Кілька порад господині

Ліквідуємо свіжі плями від чаю

Безсумнівно, відіпрати чайне пляма набагато простіше в свіжому вигляді, тому намагайтеся не затягувати з цим процесом. Спочатку промийте забруднену ділянку під прохолодною водою, налийте трохи мильного розчину і пройдіться по тканині щіточкою. Слідом забруднену річ прополощіть і виперіть, уважно слідуючи інформації на ярличках. Для підвищення ефективності роботи додайте гель для прання одягу з сильними плямами.

Якщо прибрати забруднення відразу не вдалося, вам допоможе наступний метод:

 • Видалення плям від чаюПромокніть пролиту рідину чистою серветкою, щоб прибрати залишки чаю.
 • Гарненько посипте сіллю тканину.
 • Через 5-10 хвилин заберіть залишки солі щіточкою.
 • Місце забруднення ще раз обробіть нашатирем.
 • Після цього забруднену скатертину або одяг просто заперіть в машинці.

  Видалення плям від чаю — які методи нам допоможуть?

  Забруднення від пролитого чаю, також як і плями кави, можуть серйозно зіпсувати життя будь-якій домогосподарці. Але ми поділимося з вами найефективнішими методами, які допоможуть швидко впоратися з проблемою.

  Метод № 1. Сіль і гліцерин

  Змішайте перераховані кошти до отримання кашки і обробіть їй пляма. Залиште кашку на деякий час на матеріалі — за цей час темні розводи від чаю знебарвиться. Коли пляма зникне, просто заперіть річ, заздалегідь вивчивши ярличок на одязі, щоб дізнатися оптимальну температуру і метод прання. До слова, дана кашка відмінно справляється з плямами від вина і ручки.

  Метод № 2. Гліцерин і нашатир

  Змішайте 2 ложки гліцерину з ложкою нашатирю, обмокніте в отриманий розчин шматочок ватки і обробіть пляма. Виріб після обробки слід попрати.

  Метод № 3. Вода, лимонна та щавлева кислота

  У 200 мл води розчиніть по ложці кожного виду кислоти, обмокніте в отриманий розчин м’яку губку і промийте пляму. Не забудьте випрати річ відповідно до інструкції на ярличку.

  Метод № 4. Розчин нашатирю

  Якщо ви ненароком пролили пляма на світлу тканину, то краще за все з плямами від чаю в такому випадку впорається розчин нашатирю (розчиніть в 1 л води ложку кошти), обробіть пляма. При цьому під матеріал слід покласти серветку або трохи тканини — забруднення після обробки перейде на матеріал.

  Важливо: щоб після використовувати нашатирю на одязі не залишилося розлучень, ретельно прополощіть одяг, додавши у воду трохи лимонної кислоти.

  Метод № 5. Перекис водню

  Якщо ви ненароком пролили чай на виріб з делікатною тканини, то тут найкраще скористатися перекисом водню.

  Важливо: після цього обов’язково заперіть одяг в холодній воді.

  Метод № 6. Вапно

  Даний метод вважається досить агресивним, оскільки використовується хлорне вапно. Це засіб для видалення плям можна застосовувати тільки при роботі з натуральними бавовняними тканинами, інші матеріали можуть постраждати — на оброблюваному місці утворюється дірка.

  Метод № 7. Гліцерин

  Як відіпрати чайні плямиЯкщо чай розлився на шовкову постільну білизну або кофту з вовни, оптимальніше всього скористатися злегка нагрітим гліцерином. Для нанесення зручніше взяти ватний тампон. Через 15 хвилин промийте ділянку на одязі теплою водою, а залишки рідини приберіть рушником.

  Якщо у вас немає бажання витрачати масу часу спочатку на приготування суміші, а потім і на видалення плями, скористайтеся сучасною побутовою хімією.

  При цьому обраний засіб має обов’язково підходити під тип очищається тканини, щоб не зіпсувати матеріал — просто обробіть пляма розчином, залиште на 30 хвилин, а потім виперіть забруднене виріб.

  Кілька порад по домашньої хімчистці

  Ми розповіли, як відіпрати чайні плями з одягу і тканини, але потрібно додатково сказати про кілька додаткових рекомендацій, яких бажано дотримуватися при збиранні:

  • Як видалити пляму від чаюПерш за все, не варто чекати, поки забруднення вбереться в волокна тканини — прибирайте плями відразу ж, як тільки вони з’явилися.
  • Якщо чай пролився на килим або будь-яке інше килимове покриття, перш, ніж наносити на матеріал очищувальну суміш, підкладіть під обробляється місце кілька шарів тканини або паперові рушники.
  • Якщо ви збираєтеся очищати тканину з малюнком, то спочатку переконайтеся, що засіб не зашкодить матеріалу. Для цього слід протестувати його вплив на тканину — перед використанням нанесіть трохи суміші на шов або будь-яке інше непомітне місце.
  • Наносити розчин потрібно не тільки на сам забруднену ділянку, а й на область поблизу плями Крім того, щоб уникнути розлучень, слід рухатися від краю до центру, а не навпаки.

  Порада: при роботі з побутовою хімією спочатку застосовуйте менш концентровані засоби, збільшуючи дозування тільки в разі потреби.