Наближаються свята, а з ними приємне приготування улюблених страв. Однак кожна медаль має дві сторони — приготування їжі пов’язане з масними плямами. І вони стають головною післясвяткової проблемою.

Адже відомо, що вивести масляна пляма з одягу не так і просто. Погодьтеся, зовсім не хочеться відправляти на смітник недавно куплену скатертину або улюблену блузку.

І сьогодні ми розповімо, як відіпрати масляні плями максимально швидко і ефективно, не заподіявши ніякої шкоди одязі.

Наша стаття розповість вам про:

  • Видалення масляних плям з одягу
  • Як реагують тканини на масляні плями?
  • Очищаємо меблі і килими від масляних плям

Видалення масляних плям з одягу

Як вивести масляна пляма Старе перевірений засіб — сіль, якою потрібно посипати пляму. Однак тут потрібно пам’ятати, що цей варіант допоможе лише в тому випадку, якщо ви посадили пляма тільки що. Сіль вбирає в себе жир, а залишки масла можна відіпрати в машинці.

Вам також може допомогти картопляний крохмаль або товчений крейда — посипаємо забруднене місце товстим шаром кошти і залишаємо так як мінімум на 8 годин, після чого чистимо м’якою щіткою. Даний спосіб досить ефективний, проте їм можна скористатися тільки в разі роботи зі свіжим забрудненням.

Досить швидко виводять навіть застарілі плями очищений бензин. Правда, після його застосування на одязі залишається брудна пляма, прибрати яке може тільки здача тканини в хімчистку. Щоб уникнути появи плями очищений бензин розводять з милом (пропорції 1:10), при цьому була винна бути тільки білим. Протираємо пляма засобом, залишаємо на 1-1,5 години і змиваємо.

Як реагують тканини на масляні плями?

Вивести масляну пляму з одягу Перш ніж приступати до очищення, потрібно вивчити, які засоби підходять для виведення плям з різних тканин. Так, наприклад, якщо ми маємо справу з шовкової одягом, можна скористатися маслом (вершковим або рослинним), яке розмішуємо в гарячій воді в однакових пропорціях.

Для такої тканини підійде і тальк — посипаємо їм забруднене місце, накриваємо чистою ганчіркою і пропрасовуємо праскою, поставленим на середній температурний режим. Ви також можете залишити теплий тальк на одязі на добу, після чого очистіть щіткою і помийте господарським милом, якщо залишилося небагато жиру. А потім можна просто випрати одяг — від масла не залишиться і сліду.

Якщо ми маємо справу з лляної і бавовняної тканиною і одягом, то краще за все скористатися гасом. Змащуємо їм шматочок вати або тканини і протираємо пляма від краю до середини, після чого виріб можна прати в теплій воді.

Багато хто користується спиртом. В даному випадку порядок дій наступний:

  • змішуємо ложку нашатирю, 100 мл спирту і половину ложки очищеного бензину;
  • обробляємо отриманою сумішшю забруднене маслом ділянку тканини;
  • після того, як одяг висохне, стираємо її.

Проти будь-якого жирного масла вам допоможе скипидар — намочують їм тканину і пропрасовуємо, заздалегідь підклавши під праску чисту тканину.

До інших способів відносять:

  • беремо нашатир, холодну воду і дрібну сіль в пропорціях 1: 1: 3. , 1 холодної води 3 частини, розмішуємо і відтирати пляму;
  • допомагає і сода з оцтом — на масляну пляму насипаємо сіль, зверху поливаємо оцтів, що відбулася в результаті реакція просто «з’їсть» пляма. Якщо на одязі залишиться трохи жиру, його можна прибрати мильним розчином;

Очищаємо меблі і килими від масляних плям

Видалення масляних плям з одягу і меблівТепер ви знаєте, як вивести масляна пляма з джинс і іншого одягу. Але що робити, якщо пара крапель масла потрапило на килим або улюблену меблі? Зараз ми в подробицях рас, як вирішити і цю проблему.

Нам допоможе оцет: змішуємо його в холодній воді і протираємо масляні плями. Перевагою застосування даного засобу є ефективність і відсутність різкого запаху, як при роботі зі скипидаром або гасом. Саме тому якщо ви ненароком поставили пляму на меблі, оцет стане одним з кращих варіантів.

Деякі господині радять змішувати оцет і білу глину — суміш наносять на пошкоджену маслом ділянку і залишають до висихання. Після цього суху глину акуратно зчищають щіткою.

Тепер ви знаєте, які способи і засоби допоможуть вам вивести жирні плями, що дозволить врятувати свою меблі і одяг швидко і ефективно, не витрачаючи гроші на хімчистку.