Для виправлення помилок, помарок і помилок в тексті існує безліч коригувальних рідин. Користуватися ними досить зручно, але якщо такий засіб потрапить на одяг, воно може безповоротно зіпсувати її. Якщо таке сталося, скористайтеся нашими порадами. Ми розповімо, як вивести коректор з одягу, не вдаючись до послуг хімчистки.

зміст:

  • Як вибрати засіб для видалення плями
  • Забруднилися в коректорі: що можна зробити відразу
  • Як відтерти коректор на водній основі
  • Чим видалити слід спиртового коректора
  • Прибираємо пляма від емульсійної коректора

Вибираємо засіб для видалення плями

Виявивши на одязі пляму від коректора, насамперед знайдіть пляшечку з самої коректує рідиною і вивчіть вказаний на етикетці склад. Саме від нього будуть залежати методи боротьби з отриманим забрудненням. Сьогодні на ринку канцтоварів присутні коректори чотирьох типів:

  • на водній основі;
  • на спирту;
  • на емульсійної основі;
  • сухі коректори стрічкового типу.

Перші три різновиди продаються в пляшках з пензликами, або у формі ручок. Четверта виглядає як невеликий диспенсер, в який заправлена ​​коригуюча стрічка. Вивести пляму від такого коректора з одягу найпростіше, з іншими доведеться повозитися.

мити дзеркалаРекомендуємо прочитати, як правильно мити дзеркала і які підручні засоби для цього підходять.

Читайте: якими засобами можна швидко відмити пригоріла каструлю з нержавіючої сталі і алюмінію.

Як видалити коректор з одягу — методи швидкого реагування

Якщо ви помітили, що посадили на одяг пляма від коректора, не варто відразу намагатися відтерти його попалася під руку серветкою. Так ви тільки розмажете коригувальну рідина по більшій площі і втре її в волокна тканини. Зачекайте, поки забруднення злегка підсохне і покриється скоринкою. На це, як правило, йде 10-15 хвилин.

У більшості офісів є, ніж вивести пляму від коректора на одязі — це спеціальний розчинник для коректує рідини. Якщо такий є під рукою, змочіть в ньому ватний диск або паперову серветку і прикладіть до плями. Зачекайте пару хвилин, поки розчинник подіє, а потім затріть забруднення, рухаючись від його країв до центру.

Увага! Перевірте, що вибраний вами розчинник за складом і марці підходить до коректора, яким ви забруднилися.

Щоб зробити пляма менш помітним, а заодно полегшити собі його подальше виведення, постарайтеся прибрати частину «замазки» механічним способом. Для цього підійде манікюрна пилочка — краще з дрібним абразивом або скляна. Їй слід обережно зачистити пляма, намагаючись не пошкодити волокна тканини.

Більше в офісних умовах ви не зможете нічого зробити. Дочекайтеся кінця дня, а прийшовши додому беріться за виведення плями. Не відкладайте це на потім, будь-які забруднення набагато простіше вивести, поки вони свіжі.

Важливо! Якщо ви забруднили коректором річ ​​з оксамиту, замші або іншого ворсистого матеріалу, не намагайтеся відчистити її самостійно — відразу несіть в хімчистку.

Як відтерти з одягу коректор на водній основі

Найпростіше впоратися зі слідами від «замазки» на водній основі. Змочіть невелику ділянку навколо плями і обробіть його господарським милом. Прополощіть, а потім виперіть річ як зазвичай.

Важливо! Чи не замочуйте одяг повністю до того, як відіпрати з неї коректор. При таких діях пляма тільки сильніше розповзеться по тканині.

Як видалити сліди сухого коректора

Випадково забруднитися стрічковим «Штрихом» навряд чи вийде — він висихає практично миттєво. Але від пустощів дітлахів, які вирішили злегка прикрасити коректором свою шкільну форму або футболку, не застрахована жодна мама.

На щастя, прибрати такі витівки просто. Змочіть забруднене місце теплим мильним розчином. Через кілька хвилин стрічка «штрих» розмокне, і ви зможете видалити її, підчепивши нігтем. А прибрати залишки можна, просто заперіть одяг.

Порада: перед тим, як прибрати плями від коректора з одягу за допомогою мильного розчину, потріть їх сухою одежної щіткою. Можливо, запирання і не знадобиться, стрічка просто скачається з тканини на щетинки.

Виводимо «замазку» на спиртовій основі

етиловий спиртПодібне розчиняється в подібному. Тому логічно, що відповіддю на питання — чим можна вивести спиртової коректор з одягу, буде спиртосодержащая рідина. Чи не будь-яка! Не варто брати для цього духи або спиртові косметичні засоби. По-перше, зміст спирту в них невелика. А по-друге, в них присутні різного роду добавки, які можуть тільки погіршити забруднення.

Тому беріть медичний спирт або горілку, або будь-який міцний прозорий алкоголь. В крайньому випадку — одеколон типу радянського. Розстеліть забруднений ділянку костюма на рівній поверхні. Під пляма підкладіть згорнуту в кілька шарів непотрібну тканину. Змочіть ватку в спиртової рідини і промаківайте нею слід від коректора. «Замазка» буде розчинятися і, просочуючись крізь тканину, накопичуватися на підкладці. Тому останню не забувайте пересувати або перевертати в міру забруднення.

Важливо! Перед тим, як видалити коректор з одягу цим способом, змочіть область навколо нього водою. Так ви убезпечите себе від розповзання плями в процесі його виведення.

Коли слід від «замазки» стане непомітним, виперіть одяг звичним для вас способом.

Як відчистити з одягу емульсійний коректор

У даній ситуації вирішити, чим відтерти коректор з одягу, буде трохи складніше, ніж в попередніх випадках. Не варто думати, що, якщо водний коректор змивається з тканини водою, то з емульсійних допоможе впоратися, наприклад, косметична емульсія для тіла. Втім, якщо ви хоч трохи пам’ятаєте хімію, такої думки у вас і не повинно виникнути.

Емульсія — це не назва речовини, а тип рідини, яка має певними характеристиками. Складатися ця рідина може з різних компонентів. У випадку з коректорами, основою її може бути або спирт, або масло. На жаль, таких подробиць складу на упаковці практично ніколи не вказують. Але можна спробувати визначити це самостійно, за зовнішнім виглядом сліду від коректора.

ніж вивести коректор«Замазка» на масляній основі зазвичай має помітний глянцевий блиск, тоді як склад на основі спиртової емульсії залишає матовий слід. Звичайно, пляма на одязі, особливо якщо ви вже зачистили його пилкою, навряд чи дозволить визначити такі тонкощі. Тому, якщо ви не впевнені в складі, вирішуючи, як прибрати коректор з одягу, починайте з самого м’якого методу, призначеного для спиртових емульсій. Якщо він не допоміг, значить, ваш коректор зроблений на основі масла, і треба переходити до більш сильним засобів. Так ви хоча б не завдасте шкоди забрудненої одязі.

Перемогти спиртову емульсію допоможе нашатирний спирт. Розведіть його водою в пропорції один до одного, змочіть в цьому розчині ватку і гарненько потріть нею пляму. Пам’ятайте, що терти треба від країв до центру, щоб не поширити забруднення на ще більшу площу тканини. Коли від забруднення залишиться невеликий слід, замийте забруднені місце милом, а потім виперіть річ як зазвичай.

як мити велосипедЧитайте: як мити велосипед.

Рекомендуємо прочитати, як мити шкіряні устілки.

Дізнайтеся, чим можна замінити Калгон для пральних машин.

З емульсією на основі масла доведеться боротися за допомогою хімічних розчинників. Підійдуть ацетон, рідина для зняття лаку, уайт-спірит або очищений бензин «Калоша». Виберіть розчинник в залежності від типу забрудненої тканини, змочіть ним ватний диск і потріть пляму.

Перш ніж вивести коректор з одягу сильними хімічними засобами, перевірте їх дію на непомітній ділянці речі. Інакше ви ризикуєте пошкодити тканину або її забарвлення.