Квартира повинна бути чистою та безпечною. Але це замкнута середовище — не завжди світло і свіже повітря проникають в усі кімнати однаково. Якщо стан будинку незадовільний, то деякі поверхні можуть постійно намокати. Підвищена вологість і недостатня освітленість роблять появу цвілі питанням часу. Поговоримо про те, як позбутися від грибка в квартирі.

зміст:

  • Про цвілі і її видах
  • Як ліквідувати грибок
  • Грунтовка-антисептик
  • білизна
  • оцет
  • Нашатирний спирт
  • перекис
  • сода

види грибка

Найпоширеніші «домашні» цвілеві грибки — Aspergillus, Penicillium, Alternaria, Cladosporiu. Вони є сильними алергенами і тому небезпечні для здоров’я. Існує і патогенна цвіль — Bipolaris. Шкода від спор цього грибка не обмежується однією алергією. У дітей і літніх людей, грибок може викликати пневмонію і обструктивні захворювання.

Особливо небезпечна токсична пліснява. Stachybotrys найчастіше зводиться у ванній. Спори цього грибка виділяють мікотоксинів, які викликають роздратування і навіть провокують грип, лихоманку і рак.

Як знищити грибок?

як знищити грибокХоча цвіль різноманітна, методи боротьби з нею однакові. Це хімічні засоби і механічний вплив. Але застосувавши навіть найагресивніші хімікати, згодом потрібно перебудувати житловий простір так, щоб не залишилося потенційних місць виникнення цвілі. Крім шкоди здоров’ю, грибок псує речі і покриття стін, навіть знезаражені речі часто стають непридатними. Так як же позбутися від грибка в квартирі?

Перш ніж усувати цвіль, оцініть можливу шкоду від способів очищення. До спеціалізованого засобу, додається інструкція та запобіжні заходи. А вибравши підручний засіб, уважно прочитайте рекомендації в цій статті.

Грунтовка

Обробка зараженого ділянки ґрунтовкою-антисептиком. Перед застосуванням, необхідна механічна очистка поверхні. Якщо грибок глибоко укорінився в структурі покриття, потрібно зчищати його до незаражених шару, навіть якщо це буде голий бетон або цегляна кладка. Поверхня повинна бути сухою. Наносити грунтовку потрібно рівномірним шаром, використовуючи кисть для фарбувальних робіт. Після засихання грунтовки, можна відновлювати покриття поверхні.

позбутися від голубів на підвіконні Голуби часто використовують широкі підвіконня як місця «посиденьок». Дізнайтеся, як позбутися від голубів на підвіконні.

Чому зеленіє вода в акваріумі і з’являється зелений мул на стінках, а також про те, як усунути цю проблему, ви можете прочитати тут.

Зазвичай антисептична грунтовка готова до нанесення і розбавлена ​​водою в передбаченої пропорції. Ніяких додаткових дій тут не потрібно. Якщо придбали в сухому вигляді, потрібно строго слідувати інструкції по розведенню. Виробник кладе різну кількість активної речовини, від цього і залежить потрібну кількість води. Крім знищення грибка в квартирі, грунтовка також перешкоджає його появі.

Іноді, заражених грибком поверхонь занадто багато, або через їх властивостей до них не може застосовуватися грунтовка. Тоді для очищення знадобляться підручні засоби.

Відбілювач як засіб від грибка в квартирі

відбілювачВ його основі — натрій хлорноватістокіслий (NaOC). Його антисептичні та стерілізірующе властивості знищують більшість видів цвілі і суперечка. Він знецінює і деформує речі, тому краще його застосувати для таких поверхонь як керамічні і скляні покриття, плитка, підлогу. Вони відчищаються водним розчином відбілювача і води, розмішати в пропорції 1/10.

Пари бертолетова натрію шкідливі для дихальних шляхів, слизових очей і носа. Сам розчин їдкий і шкідливий для шкіри. Необхідні захисні засоби — окуляри, респіратор і щільні рукавички з гуми.

До того ж, небезпечні і самі пори цвілі. При скоблении, вони можуть відірватися від грибкових колоній і потрапити в дихальні шляхи.

Оцет — агресивне середовище для цвілі

Харчовий оцет позбавить квартиру від грибка. Активна речовина — метанова кислота (CH3COOH)
агресивна до грибкових утворень. На відміну від хлору, оцет безпечний, хоча і різкий, жирних запах обмежує його застосування до речей. Їм потрібно змочити шматок щільного матеріалу і наносити на уражену поверхню. Також укус можна залити в ємність з розпилювачем і зрошувати запліснявілі ділянки. Після видалення грибка, місце зараження потрібно обробляти укусом щотижня. Після застосування ділянку промивають водою і провітрюють приміщення.

Перекис водню як засіб від грибка

ніж вивести грибокЯк вивести грибок у квартирі переоксид водню (H2O2)? Перекис застосовується для промивання ран через антибактеріальних властивостей, тому впорається і з грибком. Повністю безпечна, і не має запаху. Це робить її походящей для очищення речей і поверхонь зі складною структурою. Найдешевший, доступний і нешкідливий спосіб, хоча деякі тканини і блякнуть від перекису. Перекис вже розлучена з водою в пропорції 1/3, тому просто залийте або промокніть проблемні ділянки, а потім зіскоблити залишки цвілі. Після чого промийте ділянку перекисом ще раз.

Нашатирний спирт позбавить від цвілі

Чи можна застосовувати нашатирний спирт, що б прибрати грибок в квартирі? Водний розчин гідрату аміаку, (NH3 · H2O) згубний для грибків і спор. Отчищает гладкі і тверді поверхні, його застосовують для очищення сантехніки. Але він малоефективний для тканин або нещільного настінного покриття. Має дуже їдкий, сильний запах, у великих кількостях пари нашатирного спирту викликають рефлекторну зупинку дихання. Потрібні захисні засоби, як у випадку з відбілювачем.

Його слід розпорошувати як перекис — зрошувати поверхні з цвіллю, але не змивати 3-4 години. Після обробки приміщення потрібно залишити. Змішувати з білизною строго заборонено. Виділяються токсичні пари.

вивести маленьких жучків в квартирі Дізнайтеся, як вивести маленьких жучків в квартирі.

Що робити, якщо одяг пахне бензином, читайте тут.

Як зволожити повітря в кімнаті без зволожувачів, ви прочитаєте тут: //o4istote.ru/sovety-po-domu/kak-uvlazhnit-vozdux/.

Сода знищує грибок

Сода — це гідрокарбонат натрію (NaHCO3.) Володіє антисептичними властивостями, через які застосовується в повсякденності. Чи не є небезпечною, не має запаху. Розчин соди для боротьби з цвіллю: 1 ст. ложка на склянку води. Отримати розчин зрошують ділянку з грибком, речі потрібно додатково промокнути губкою, змоченою в розчині. Після обробки видаляти соду годі було, вона буде запобігати Разіте цвілі.

Позбудеться від цвілі просто, як і запобігти її появу. Набагато важливіше створити умови, в яких грибки не зможуть розвиватися на поверхнях квартири. Необхідно провітрювати приміщення і стежити за його станом. Їли цвіль вже з’явилася, подивіться відео про її небезпеки і знищенні: