Краватка є важливою частиною чоловічого образу. Цей елемент гардероба додає елегантності і закінченості образу. Саме тому краватки повинні виглядати відмінно, бути чистими і завжди виглядати свіжо. Домогтися цього, за словами багатьох господинь, вельми складно.

Щоб зовнішній вигляд і міцність був бездоганним, вам необхідно дізнатися, як прати краватку. А ми розповімо про цю процедуру абсолютно все!

Зміст статті:

  • Як випрати краватку — основні моменти
  • Гладимо краватку — що потрібно пам’ятати?
  • Як правильно доглядати за краваткою?

Як випрати краватку — основні моменти

Деякі господині помилково думають, що прати ці вироби чоловічого гардероба не слід, адже навіть одна прання може призвести до псування зовнішнього вигляду краватки. Після другого прання звичний аксесуар в чоловічому гардеробі може втратити колір і повністю зім’ято.

Так, теоретично це може статися. Щоб цього не сталося, потрібно знати, як правильно прати краватку. Враховуйте, що це дуже делікатно, і навіть невеликий дефект буде відразу ж помітний. Саме тому потрібно знати, чого ні в якому разі не слід робити при пранні краватки.

Важливі поради:

  • краватки потрібно прати тільки вручну;
  • не можна терти краватку при пранні.

Найбільш простий і досить ефективний спосіб прибрати забруднення — скористатися послугами хімчистки. Але якщо з якої-небудь причини у вас немає такої можливості, можна спробувати провести роботи самостійно. Ми допоможемо вам у цьому.

Як випрати краваткуЯкщо на краватці з’явилося невелике пляма, можна спробувати просто нанести на забруднення невелика кількість засобу для виведення плям і почекати півгодини-годину. Швидше за все, забруднення пройде. Після цього протріть краватку м’якою вологою губкою. Але якщо забруднення дуже сильне, не обійтися без прання. І тут важливо пам’ятати про ряд нюансів.

Так, до прання обов’язково визначте, з якого матеріалу зроблена річ — це легко перевірити по ярличку з рекомендаціями виробника.

Якщо ми маємо справу з шовковою краваткою, то його перуть в звичайному мильному розчині. Просто замочіть на деякий час річ в рідині — головне, щоб краватка знаходився в рівному горизонтальному положенні. Після цього акуратно перуть річ і полощіть її кілька разів.

Важливо: не можна віджимати краватку (в результаті він може сильно пом’ятися).

Щоб зробити колір вироби більш соковитим, можете сполоснути краватку в солоному розчині (на 2 л води потрібно 50 г солі).

Якщо ваш чоловік вважає за краще синтетичні краватки, то тут існує кілька важливих заміток. Прати такі речі можна тільки в мильній піні, а ось викручувати і віджимати категорично заборонено. Закінчивши прати, спочатку прополощіть річ, змінюючи теплу воду холодної.

Запам’ятайте: не так вичавлювати — розвісьте краватку на плічках або горизонтальної перекладині.

Тепер ви дізналися, як випрати краватку. Але це не кінець — такі наші рекомендації допоможуть вам погладити виріб після прання так, щоб воно виглядало як нове.

Гладимо краватку: що потрібно пам’ятати?

Якщо ви переживаєте, що прасування праскою може зіпсувати улюблене виріб вашого чоловіка, не біда — можна обійтися і без праски. Щоб розгладити краватку, просто поверніть його в рулон і залиште так на пару годин. Якщо перед сушінням ви розпрямили виріб, то цей спосіб, швидше за все, прибере всі складки на виробі. Є ще один варіант — повісьте краватку на вішалку у ванній і включіть гарячу воду. Гарячий пар зможе швидко розгладити складки на виробі.

Але і це не допомогло? В цьому випадку вам все ж доведеться скористатися праскою. І в цій роботі потрібно бути дуже акуратними. Нагріваємо праска до температури на пару градусів нижче, ніж вказано на етикетці краватки. При цьому краще скористатися приладом з функцією відпарювання.

Як прати краваткуДії такі: накриваємо виріб вологою тканиною і пропрасовуємо праскою, не надто сильно вдавлюючи його підошву в тканину. Направляти праска потрібно тільки в одну сторону, просуваючись по всій довжині краватки.

Основна проблема при прасуванні в тому, що він може залишити після себе сліди від швів. Для їх видалення виріжте з картону шаблон у формі вироби, вкладіть всередину і ще раз пройдіться праскою через вологу ганчірку.

Порада: якщо хочете полегшити процедури по погладжування таких делікатних виробів, придбайте невеликий отпариватель. Коштує він недорого, проте допомагає відмінно і не псує річ.

Як правильно доглядати за краваткою?

Ми розповіли вам, як прати краватку. Але і це ще не все — існує кілька правил догляду за виробом, завдяки якому краватку буде в порядку.Чи можна прати краватку

Важливі правила:

  • обов’язково розпускати краватку після зняття;
  • чоловічий аксесуар вішають на спеціальну вішалку. При цьому бажано, щоб деталь чоловічого не стикалася з іншими речами в гардеробі (завдяки цьому методу, можна значно продовжити термін служби виробу);
  • якщо в наявності немає спеціальної вішалки, можна скрутити краватку в рулон (завдяки цьому річ НЕ помнеться і залишиться привабливою довгий час);
  • при зав’язуванні намагайтеся на затягувати вузли краватки, що дозволить уникнути появи сильних складок, розгладити які буде дуже складно.

Вітаємо! Тепер ви точно знаєте, як прати краватку і як правильно доглядати за виробом, щоб він не пом’явся і протягом довгого часу виглядав красиво.