Солідол попадається в повсякденному житті досить-таки рідко, адже дана речовина використовується виключно в ремонті техніки. Але якщо все-таки одяг людини контактує з ним, то це стає справжньою проблемою. Для того щоб зберегти річ, і дати їй можливість ще послужити, необхідно знати ефективні способи, як вивести пляму від солідолу з одягу.

зміст:

  • властивості солідолу
  • Народні способи виведення солідолу
  • Які методи виключені?
  • Сучасні способи видалення плям від солідолу
  • Кращий спосіб позбутися від плям солідолу

Як і чим відмити солідол з одягу?

«Не виводиться пляма» — в більшості випадків, так називають ділянку одягу, що піддався контакту з солідолом. Його застосування відбувається в сільському господарстві, медицині та техніці. Незважаючи на доступ до даної речовини тільки в перерахованих вище сферах діяльності, забруднитися їм примудряються при різних далеких від них обставин. Втім, спостерігаючи на своїх джинсах (або на будь-якому іншому елементі гардероба) темне масну пляму, питання «Звідки?» не так актуальне, ніж «Чим відмити солідол?»

властивості солідолу

солідолЩоб правильно підібрати метод, як вивести пляму від солідолу з одягу, необхідно ретельніше ознайомитися з самим речовиною. Це дозволить ефективніше позбутися плями, а не украй зіпсувати забруднену річ.

Отже, солідол — це речовина, необхідне при роботі з механізмами в різних галузях. До його складу входять:

  • нафтове масло;
  • жирні кислоти;
  • кальциевое мило.

Назви елементів складу солідолу підкреслюють всю серйозність процесу виведення плям. Речовина проникає вглиб тканини, зливаючись з волокнами. Слід зазначити, що всі способи очищення від солідолу не завжди можуть мати позитивний результат. Нерідко разом з речовиною сходить і фарба. Також можуть розтягнутися і потоншати волокна. Можливі й випадки, коли річ просто викидають.

щури в будинкуЩури — всюдисущі розповсюджувачі інфекції. Рекомендуємо дізнатися, як позбавитися від щурів в приватному будинку і на дачі.

Яким клеєм краще заклеювати надувний матрац, читайте тут.

Способів, як відмити солідол, трохи, і вони діляться на народні і сучасні. Ефективність кожного з них визначається:

  • розміром плями;
  • типом тканини.

Нижче слід їх перерахування.

Народні способи виведення плям від солідолу

Як правило, після контакту одягу з солідолом краще не затягувати, і постаратися відтерти пляму в короткі терміни. Терміновість пояснюється швидким всмоктуванням речовини в волокна тканини. Природно, що операція виведення відбувається підручними засобами.

оцет

оцет від плям солідолуДві столові ложки оцту необхідно додати в 0,5 води. Після ретельного перемішування обмакиваем в отриманої суміші два ватні диски. Далі, міцно притискаємо їх до тканини, причому, робимо це з двох сторін одночасно. Таким чином, диски потрібно протримати пару хвилин, не забираючи. Коли час вийде, потрібно почати протирати пляма, намагаючись не вилазити за контури.

Заключним етапом є прання одягу в пральній машині з використанням звичайного порошку. Можна замінити порошок на ензимними миючий засіб. Після того, як прання закінчиться, необхідно повісити річ сушитися на свіже повітря.

скипидар

Він чергується з обробкою вершковим маслом, так як це найкраща комбінація засобів, ніж вивести пляму від солідолу. Змішувати їх немає необхідності. Просто нанести шар масла на пляму, і дати йому трохи вбратися. Перед цим масло необхідно гарненько розім’яти в руках, поки воно не прийме м’яку форму.

Після закінчення години потрібно почати розтирати пляму скипидаром. Після завершення, необхідно випрати річ в пральній машині при найвищій температурі.

Нашатирний спирт і бензин

Метод використовується в разі тривалого перебування солідолу на тканини, так як речовина вже сильно вбралося в одяг. Спочатку змочується ватний диск в бензині, після чого їм розтирається пляма. Дочекавшись, коли воно стане м’якше, необхідно накапати трохи нашатирного спирту (варто зауважити — НЕ етилового). Після цього, річ тут же міститься в пральну машину і прокручується упереміш з найякіснішим порошком. Процедуру прання при необхідності можна повторити кілька разів.

гладити гофровану спідницюРекомендуємо дізнатися, як гладити гофровану спідницю.

Чим вивести пляму від марганцівки, ми розповімо тут.

Як позбутися від плям полуниці, ви можете прочитати тут: //o4istote.ru/udalenie-pyaten/pyatna-ot-klubniki/

Водний пар

Для того щоб вдатися до даного способу, необхідно запастися скипидаром і нашатирним спиртом. На суху чисту ганчірку наноситься підігрітий скипидар. Пляма розтирається ганчіркою кілька хвилин, після чого на нього капає трохи нашатирного спирту (кілька крапель). Потім річ ​​тримається над киплячою водою, що утворює пар. Таким чином, пляма виводиться за допомогою справжньою «водної лазні». Головне — проводити процедуру не більше 5-и хвилин. На завершення, річ занурюється в пральну машинку. Прання відбувається в звичайному режимі.

Мило і маргарин

Маргарин необхідно злегка розігріти, після чого нанести його на пляму від солідолу. Тканина залишається в такому вигляді на 2 години (для кращого ефекту — 3 години). Таким чином, подіє реагент. Після того як маргарин вбереться в річ, її необхідно випрати з господарським милом.

Нашатир і гліцерин

гліцеринДана комбінація, ніж відмити солідол з одягу, ідеально підійде в разі поразки хімічною речовиною м’яких, вишуканих тканин (наприклад, шовк і тонка шерсть). Теплу воду необхідно налити в пластикову ємність. У неї додати нашатирний спирт і гліцерин, з розрахунком — 1 столова ложка кожного речовини. В отриманому розчині одяг замочується на 30 хвилин. Далі, необхідно її витягнути і оцінити результат. Якщо пляма не зійшло, то слід вдатися до повторного замочування. При позитивному результаті одяг потрібно пару раз прополоскати в холодній воді.

бензин

Спосіб дуже простий. Потрібно змочити пляму від солідолу бензином, після чого розтирати його м’якою щіткою. При успішному результаті, річ відправляється в пральну машину. В іншому випадку процедура повторюється.

Які методи виключені?

Ні в якому разі не варто вдаватися до допомоги миючих засобів, призначених для посуду. Так як в кращому випадку ніякого ефекту не відбудеться. А в гіршому, пляма збільшиться в розмірах, і його стане важче відмити іншими речовинами.

Сучасні способи видалення плям від солідолу

Не всі довіряють народних засобів, але і тут же не хочуть задовольнятися присутністю масляної плями на своєму одязі. У таких випадках підійдуть спеціальні засоби.

плямовивідник

ніж відмити солідол з речіНеобхідно підібрати речовину, що відповідає типу тканини постраждалої речі. Після нанесення засобу для виведення плям, необхідно протирати місце зубною щіткою. При позитивному результаті річ попестити в прохолодній воді і відправляється сушитися.

автошампунь

Спосіб передбачає нанесення автомобільного шампуню на уражену ділянку тканини. Терти не потрібно, головне — не чіпати річ протягом 30-и хвилин, після чого потрібно оцінити результати. Якщо пляма не зникло, то нанесення автошампуня слід повторити, але вже з протиранням плями. Почекавши ще 30 хвилин, можна оцінити результат. При сходженні плями, одяг досить прополоскати. В іншому випадку, її доведеться викинути, так як вже ніщо не допоможе.

Кращий спосіб позбутися від плям солідолу

Для того щоб не мучитися з виведенням плям від солідолу, необхідно просто ізолювати свій одяг від контакту з ним. Солідол зустрічається виключно в механізмах, тому слід переодягатися в робочу форму, щоб не забруднитися.