Ми вже давним-давно не використовуємо свічки для освітлення. І тільки коли вирішуємо провести романтичну вечерю, згадуємо про них, як про засіб створення теплої, затишної, розслаблюючій атмосфери, яка має до душевної бесіди.

Але, запалюючи свічки, потрібно пам’ятати, що скраплений на меблі або підлогу віск досить складно прибрати.

Ми розповімо, як очистити пляма від свічки з різних поверхонь так, щоб не залишилося і сліду.

Зміст статті:

 • Що робити, якщо віск потрапив на одяг?
 • Способи видалення плям від кольорових свічок
 • Видалення слідів парафіну з замші
 • Що робити, якщо віск потрапив на килим?
 • Ваші дії, якщо парафін забруднив меблі

Як відіпрати свічку з одягу — кращі методи

Щоб вичистити віск з одягу, необхідно дочекатися, поки він застигне — тільки після цього можна приступати до робіт. Також не варто впадати в паніку — якщо занадто сильно терти тканину, забруднення вбереться ще сильніше, а значить і видалити пляму буде набагато складніше. Після того, як парафін застиг, вам потрібно:

 • Як відіпрати свічку з одягупомістити одяг в морозильну камеру на 30-40 хвилин або прикласти до ушкодженого місця лід;
 • тупим боком ножа обережно зішкребти застиглий віск;
 • струсіть все крихти і розкладіть тканину на рівній поверхні;
 • зверху і під річчю покладіть серветки;
 • нагрійте праску і ретельно пройдіться по забрудненого ділянці, змінюючи серветки.

При прасуванні можете не ставити найвищу температуру, оскільки віск плавиться при температурі в +50 °. Даний метод підходить для очищення делікатних тканин. Боїтеся застосовувати праска? В цьому випадку можна скористатися феном. Після виконання робіт на матеріалі можуть з’явитися жирні плями, які легко видаляються засобом для виведення плям.

Видаляємо кольоровий віск — ефективні методи

Порада: а ось плями від кольорових свічок не потрібно нагрівати, адже це може призвести до того, що фарба проникне ще глибше в тканину і закріпиться в ній.

Для боротьби з такими забрудненнями найкраще скористатися очищеним бензином. Головне, заздалегідь перевірити, як буде впливати речовина на тканину — капніть трохи скипидару на непомітній ділянці одягу. Якщо тканина не відреагує, можете сміливо приступати до робіт.

Після застигання парафіну потрібно відшкребти сліди від свічки і протерти забруднену ділянку тканиною, змоченою в обраній рідини. Слідом спробуйте прибрати сліди вироби за допомогою прання одягу в пральній машині. Якщо ми маємо справу з надійною тканиною, можна спробувати вибрати найвищий температурний режим.

Прибираємо сліди парафіну з замші

На жаль, але якщо ви хочете почистити замшу, дані методи для цього не підійдуть. Так, спочатку трохи подер тканину над парою, щоб віск почав потихеньку плавитися. Після цього сліди від парафіну можна відтерти звичайними серветками.

Важливо: якщо віск потрапив на замшу, не можна терти виріб, краще 2-3 рази промокнути сліди парафіну, щоб не зіпсувати матеріал.

Є ще один метод, який передбачає застосування праски для видалення забруднень:

 • Поставте температуру на мінімальний рівень і трохи прогрійте праску;
 • Накрийте забруднену ділянку чистою тканиною і прикладіть до підошви одяг.

Важливо: потрібно прикладати річ до праски, а не навпаки, в зворотному випадку на матеріалі залишаться видні вм’ятини. Після цього заберіть залишки парафіну м’якою щіточкою.

Як відіпрати плями від свічки з килима?

Ненароком капнули віск на килим? Нічого страшного — будь-яке забруднення можна видалити. Так, наприклад, цятки невеликого розміру легко ліквідуються щіткою і пилососом: спочатку протріть парафін щіткою, а залишки приберіть пилососом. Щоб ефект від роботи був максимальним, скористайтеся льодом.

Якщо слід застиглого парафіну має великі розміри, озбройтеся відром, консервною банкою і гарячою водою. Дії повинні бути наступними:

 • Як відіпрати плями від свічкиВиріжте у банки низ і верх для освіти трубки.
 • Переверніть килимове покриття і акуратно покладіть забруднену частину на відро.
 • У теплу воду влийте засіб для виведення плям.
 • Поставте ємність на виворітну сторону покриття, притисніть її молотком, щоб не порушувався.
 • У банку потихеньку лийте мильний розчин — віск повинен розчиниться.

Що робити, якщо віск потрапив на меблі?

Видалити плями парафіну з меблів також неважко. Для цього вам знадобиться лід і звичайна ложка — прикладіть шматочок льоду до парафіну, акуратно зніміть з поверхні шматочок свічки, допомагаючи собі ложкою. Після цього обробіть поверхню засобом для догляду за меблями.

Як вивести пляму від свічкиЯкщо віск потрапив на м’яку оббивку, діяти потрібно трохи по-іншому. Так, якщо чохли знімні, то застиглий парафін потрібно спочатку відтерти, а потім випрати чохли.

Якщо мова йде про чохол, який можна зняти, то тут вам не обійтися без губки і мильного розчину.

Ваші дії повинні бути наступними:

 • Охолодіть парафін і приберіть його залишки.
 • Губку змочіть в мильному розчині і пройдіться по забрудненого ділянці.
 • Висушіть оббивку феном.

З шкіряних меблів прибирати забруднення набагато простіше. До забрудненого ділянці потрібно прикласти лід, щоб парафін застиг, залишки легко стираються звичайною ганчірочкою.

Порада: плями від воску не вдасться розчинити з використанням води.Зато їх легко прибрати після охолодження і подальшого нагрівання.

Сподіваємося, наші поради допомогли вам дізнатися, як вивести пляму від свічки. Але намагайтеся все таки не проливати віск зі свічки.