Ручка — дуже корисний предмет в побуті. Однак нерідкі випадку, коли залишені в кишені сорочки або в рюкзаку ручки починають текти. Про це найкраще знають мами школярів і офісні працівники.

Природно, для них актуальним є питання, як відіпрати ручку на одязі так, щоб не залишилося жодного сліду. І сьогодні ми розповімо, які кошти і методи допоможуть вам вирішити цю проблему.

Сьогодні ви дізнаєтеся про деякі секрети боротьби з чорнильними плямами:

 • Звертаємо увагу на матеріали
 • Відомі способи боротьби з плямами від чорнила
 • Як прибрати плями від гелевою ручки?
 • Як відіпрати ручку з білих речей?

Звертаємо увагу на матеріали

Перш ніж ми розповімо про методи видалення чорнильних плям, потрібно уточнити, чим можна відіпрати сліди від ручки на різних матеріалах.

 • Як відіпрати ручку на одязіЯкщо ви посадили пляма на бавовняної або лляної одязі, вам можуть допомогти нашатирний спирт, сода, лимонна, оцтова кислоти, кефір.
 • При виведенні забруднень з шовкових речей краще використовувати лимонний сік — це засіб не зіпсує тканину.
 • Одяг із синтетичної тканини можна відпирати господарським милом.

Перед тим як братися до роботи, потрібно обов’язково вивчити ярличок, де написано основні правила по догляду за виробами. Якщо тканина позначена як делікатна, то тут не підійде використання спирту, ацетону і засобів, у складі яких є кислота. Інакше видалення плям призведе до одяг в повну непридатність. Якщо іншої можливості відіпрати пляму у вас немає, використовуйте засоби на невидимому місці, щоб побачити результат.

Відомі способи боротьби з плямами від чорнила

Так як же як відіпрати пасту від ручки? Багато хто відразу ж здають зіпсовану річ в хімчистку, однак є кілька методів, які допоможуть вам в домашніх умовах позбутися від плям. У цьому можуть допомогти спеціальні олівці-засоби для виведення плям таких відомих компаній, як Ваніш, продукція компанії «Amway». Засоби обов’язково допоможуть, головне — точно дотримуватися всіх інструкцій.

Але як вивести чорнило кулькової ручки, якщо під рукою у вас немає ніяких коштів? Чи не викидати ж одяг, витрачаючи масу коштів на покупку нової. Можете використовувати кошти, які обов’язково є у кожної господині на кухні.

До найпопулярніших відносять такі речовини:

 • звичайний засіб для миття посуду;
 • етиловий спирт;
 • господарське мило;
 • горілка.

Як відіпрати ручку з сорочки Господарське мило або засіб для миття посуду потрібно використовувати в такий спосіб: спочатку намилює місце забруднення, залишаємо на 10-15 хвилин і прополіскують. При необхідності ви можете повторити процедуру. Якщо пляма свіже, воно обов’язково відіпрати.

Якщо і це не допомогло, скористайтеся спиртом. Під забруднену ділянку одягу в внутрішньої сторони кладемо м’яку ганчірочку або паперову серветку. На пляму за допомогою ватки наносимо спирт і стираємо — в машинці або руками.

У цій роботі вам допоможе будь-який розчинник: змочуємо в засобі вату і протираємо ділянку з чорнилом. Після видалення плями одяг стираємо і прополіскують.

Головне — прання не слід відкладати. Адже чим раніше буде виявлена ​​пляма від чорнила, тим швидше і якісніше воно відіпрати від одягу.

Знаючи, як відіпрати ручку з сорочки або будь-який інший речі, ви зможете швидко прибрати чорнильні плями, не зіпсувавши річ тривалими праннями.

Як прибрати плями від гелевою ручки?

Як прибрати сліди від чорнила гелевою ручкиПрибрати гелеве пляма складніше. І тут дуже важливо використовувати відповідні засоби, які не тільки приберуть забруднення, але і не зіпсують річ.

Нерідко можна зустріти людей, що дають воістину дивні поради з цього приводу. Наприклад, деякі рекомендують використовувати «Доместос», гель для гоління, зубну пасту, одеколон і багато іншого.

Але до найбільш ефективним і безпечним методам відносять:

 • затирання плями господарським милом і подальшу прання одягу в холодній воді;
 • дуже дієвий лимонний сік, яким змочують пляму від чорнила і залишають в такому вигляді на півгодини, після чого одяг перуть;
 • змочуємо ватку в перекису водню і затираємо забруднене місце. Після цього змішуємо ложку нашатирного спирту в 200 мл води і ще раз обробляємо пляму. Після цього просто стираємо одяг;
 • намочимо забруднену ділянку і насипаємо на нього трохи лимонної кислоти, залишимо тканину на 30-40 хвилин. Після цього одяг можна прати.

Як відіпрати ручку з білих речей?

Відіпрати білу річ трохи складніше, так само як і повернути одязі її спочатку білий колір. Для порятунку білої речі вам можуть допомогти наступні методи і засоби:

 • Позбавити білу річ від чорнильного плями можна за допомогою кефіру або кислого молока — замочуємо одяг в рідини на 1,5-2 години, а після просто стираємо.
 • Вам допоможе оцтова кислота: наносимо рідину на ватний диск і промаківаем пляма, залишивши одяг на пару хвилин. Після цього просто стираємо річ.
 • Змішуємо перекис водню і спирт в пропорціях 2: 1, протираємо сумішшю пляму і стираємо.
 • Наносимо на забруднення суміш з соди і води, залишаємо на 15 хвилин і змиваємо.

Важливе зауваження: виводячи чорнильні плями, стежте за температурою, оскільки таке пляма можна вивести лише в холодній воді.

Тепер ви знаєте всі способи і методи відпирання слідів кулькової ручки з джинсів, шовкових і бавовняних речей, синтетичної тканини. Тепер у вас не буде паніки, якщо ручка ненавмисно витекла у вас в кишені.