Кожна жінка стикалася з проблемою появи забруднення від губної помади на одязі, шарфиках. Проблема в тому, що такі плями вважаються трудновиводімиє, тому нерідко багато дівчат, не витримавши боротьби з забрудненнями, просто викидають здаються їм зіпсованими блузки та шарфики. Знайома ця проблема і багатьом чоловікам.

Не варто впадати в паніку, якщо не вдається повернути чистоту предметів свого гардероба, оскільки ми знаємо, як відіпрати помаду з одягу і які способи підійдуть для цього.

Зміст статті:

 • Найшвидші методи видалення плям
 • Народні засоби проти губної помади
 • Кілька важливих рекомендацій

Як вчинити, якщо видалити плями потрібно прямо зараз?

Найкращий варіант — запрати забруднене виріб відразу після того, як на ньому з’явилася пляма. Тут можна скористатися або засобом для виведення плям, або звичайним господарським милом.

 • Прибрати помаду з одягуЯкщо ви вибрали мило, то спочатку потрібно запрати місце забруднення, потім якісно намилити тканину милом, змити залишки теплою водою. Свіжі плями після такої обробки зазвичай сходять відразу ж.
 • Можна скористатися засобом для виведення плям. Всього півгодини — і на одязі не залишиться і сліду. Головне, уважно ознайомитися з інструкцією. Принцип очищення простий — наносимо засіб на пляму і стираємо одяг.

Як вивести помаду з одягу — використовуємо народні засоби

На жаль, не завжди побутова хімія дозволяє видалити забруднення, залишені губною помадою. В даному випадку допоможуть народні методи. Але, перш ніж використовувати будь-який із способів, здійсните підготовку:

 • Розстеліть на гладкій поверхні рушник з бавовняної тканини.
 • Покладіть зверху забруднену річ виворітного частиною вгору.

Також важливо спочатку будь-яка з обраних для боротьби коштів випробувати на непомітній ділянці одягу, щоб точно знати, що ви не зіпсуєте їм тканину. Після того, як все буде приготовлено, можна приступати до видалення плям.

Гель для миття посуду

Не дивуйтеся, але даний засіб є досить ефективним проти слідів, залишених помадою. Нанесіть гель на тканину, потримайте хвилин 10, а потім почистіть поверхню зубною щіткою. Дійте обережно, щоб не пошкодити волокна одягу. Вам залишиться просто прополоскати виріб і випрати його звичним способом.

Сода з лимоном

Змішавши два цих інгредієнта, ви зможете швидко ліквідувати складні плями. Для приготування суміші потрібно змішати лимонний сік з содою до отримання густої кашки. Нанесіть масу на пляму, дочекайтеся, поки вона висохне, а потім приберіть залишки з тканини щіточкою. Одяг після такої обробки обов’язково потрібно випрати.

Чи допоможе нашатирний спирт?

Якщо ви забруднили вовняне виріб, то бажано скористатися нашатирем. Змочіть в ньому шматочок вати і обробіть забруднене місце. Щоб пляма не розповзлася по одязі, слід рухатися від краю до середини. Єдиний недолік нашатирю — неприємний запах. Тому обов’язково виперіть одяг.

Спирт або бензин

Якщо у вашому будинку є будь-який з перерахованих коштів, сміливо використовуйте їх. Змочіть в ньому чисте дрантя і пройдіться по плямі.

Важливо: якщо вирішили використовувати бензин, не забувайте, що на деяких видах тканини після нього можуть залишитися розводи. В даному випадку потрібно протерти забруднене місце оцтом, а потім запрати одяг.

використовуємо перекис

Якщо ви ненароком забруднили білу сорочку, то найкраще допоможе перекис. Просто змочіть тканину в засобі, дочекайтеся, поки воно повністю оживляти волокна, а потім виперіть.

Чи можна повернути чистоту за допомогою гліцерину?

Як відіпрати помадуНе дивуйтеся, але застосування рідкого гліцерину також допоможе прибрати помаду з одягу.

 • Вам потрібно рясно обробити одяг і залишити її на годину.
 • Сполоснути в солоній воді і запрати в машинці.
 • Це просте, але дуже ефективне рішення. Спробуйте, щоб в цьому переконатися.

 • Кілька порад з видалення плям помади

  Також вибір засобів багато в чому залежить від виду тканини.

  Якщо це шовкові вироби, то без спирту не обійтися — змочіть шматочок ватки в спирті і протріть забруднення. Головне, сильно не старайтеся, щоб не пошкодити тканину.

  Якщо тканина дуже ніжна, то не тріть її тампоном зі спиртом, а промокайте. Безсумнівно, на це піде більше часу, зате річ залишиться цілою.

  Якщо пляма не дуже сильне, спробуйте використовувати олівці для видалення плям. У магазинах сьогодні продаються такі засоби, які підходять для різноманітних видів тканин. Просто підберіть свій кошт і дійте згідно з інструкцією. Перевага таких олівців в їх ефективності, крім того, після їх використання не залишається розлучень і запаху. Недолік — досить висока вартість.

  Тепер ви знаєте, як видалити помаду з одягу і які способи підходять для виведення подібних плям найбільше. Використовуючи їх, ви повернете улюблених речей охайний і чистий вид.