Навіть самий акуратний людина може зіткнутися з тим, що його одяг, білизна або предмети м’яких меблів брудняться частинками харчових продуктів, і вже точно з цим стикаються батьки маленьких дітей. Улюблений багатьма дітьми продукт — банан — може забруднити будь-яку тканину.

Майже безбарвна м’якоть банана через всього декілька хвилин перетворюється в масу коричневого кольору, яка залишає неприємні плями.

Читайте в цій статті:

 • Основні правила виведення плям банана
 • Лимонна кислота проти забруднень
 • Господарське мило як ефективний метод
 • Використовуємо перекис водню
 • Економічні засоби — сода з сіллю
 • Як замаскувати пляма, якщо не вдалося вивести?

Основні правила і рекомендації

Як відіпрати пляму від банана делікатно, простими засобами і при цьому не вдаватися до допомоги фахівців? Перш за все, слід знати, що будь-яка пляма найкраще видаляти відразу ж після того, як воно з’явилося. Не варто чекати навіть кількох годин. Через пару днів, і тим більше тижнів, пляма стане стійким, і тоді вивести його буде куди складніше. Також слід звернути увагу на тип тканини. Ніжні матеріали можуть повести себе досить несподівано. Активні компоненти деяких засобів здатні навіть змінити структуру тканин, до чого також необхідно бути готовим.

Найпростіші засоби, які можуть знадобитися при видаленні плями від банана:

 • господарське мило;
 • лимонна кислота;
 • перекис водню;
 • сода або сіль;
 • інші засоби для виведення плям, які можна придбати в спеціалізованих магазинах.

Як вивести пляму від банана лимонною кислотою?

Для початку потрібно змочити одяг водою, а потім нанести нерозведений лимонний сік безпосередньо на місце, де є забруднення. Бажано також додатково втерти сік руками, щоб і найдрібніші волокна просочилися кислотним складом. В такому стані одяг потрібно залишити на півгодини. За цей час лимонний сік руйнує органічні сполуки і очищає тканину від банана. Тепер залишається тільки випрати тканину, як зазвичай.

До речі, замість лимонного соку можна використовувати сам лимон — для цього його необхідно розрізати на дві частини і протерти половинкою фрукта тканину.

Рекомендовані статті

плями яблук

Ненароком упустили яблуко на одяг і після нього на з’явилися некрасиві плями? Ми знаємо, що використовувати для їх виведення.

Поїли смачні ягід, а після них на сорочці залишилися яскраві плями? Тут ви знайдете для себе найефективніші і практичні методи з їх ліквідації.

Як відіпрати банан за допомогою господарського мила?

як вивести пляму від бананаЦей спосіб очищення одягу від банана займе трохи більше часу. Потрібно ретельно намилити все забруднені місця господарським милом.

Бажано для цього підібрати більш концентроване мило, в якому вміст активних речовин найбільше. Тепер необхідно залишити одяг на годину в теплій воді (близько 40 градусів). Після закінчення години процедуру повторюємо. Напевно ви помітите, що пляма вже помітно посвітлішало.

Після другого замочування і годинного очікування одяг потрібно ретельно прополоскати і випрати в пральній машині.

Порада: щоб в повній мірі відповісти на питання, як відіпрати банан за допомогою мила, можна використовувати і більш ефективний засіб — мило «Антіпятін», яке створено спеціально для видалення складних плям органічного та неорганічного походження.

Його склад створений фахівцями, які постійно покращують формулу засобу для чищення, і варто довіритися їх професійної думки, заснованого на практиці.

Видалення плями від банана за допомогою перекису водню

Необхідно придбати в аптеці 3% -ву перекис водню. Потім змочіть один ватний диск складом і підкладіть під забруднену ділянку одягу. Іншим ватним диском, змоченим в засобі, ретельно розтерти місце, забруднене бананом. Не варто боятися того, що склад почне пінитися і шипіти. Тепер необхідно накрити це місце ще одним диском, рясно змоченим перекисом водню. В такому стані одяг можна залишити на 20-30 хвилин. Після закінчення часу речі ретельно прополоскати і випрати пральним порошком. Плями від банана помітно зменшаться в розмірі або зникнуть зовсім. Через деякий час процедуру можна повторити.

Важливо: перекис водню — досить агресивне хімічне засіб, і користуватися ним нескінченно не можна.

Абсолютно точно це засіб не можна використовувати на ніжних тканинах — мереживах, гіпюр і навіть тонкому бавовні, а ось для трикотажу, вовни або бавовни достатньої щільності перекис водню цілком підходить. Також бажано підкласти клейонку або пакет під нижній ватний диск, щоб перекис водню не зачіпала інший шар тканини і не руйнувала її.

Сода і сіль — ефективні засоби для видалення плями від банана

Чим відіпрати банан з одягу найекономічнішим способом?

плями від бананаСіль і сода — ось що може знадобитися для вирішення цієї проблеми! Такі інгредієнти знайдуться в засіках будь-якої господині. Отже, потрібно змішати сіль і соду в рівних кількостях і додати до них трохи води, щоб вийшла густа кашка. Її треба нанести на забруднену ділянку і ретельно втерти в пляму. Тепер почекайте півгодинки.

За цей час активні компоненти бікарбонату натрію і кухонної солі зменшать зчеплення органіки з найтоншими волокнами тканини.

Після закінчення часу кашку слід протерти 9% -ним оцтовим розчином і ретельно промити водою.

Використання покупних засобів для виведення плям

Такі можна знайти майже у кожного виробника пральних порошків. На жаль, не всі вони діють ефективно. Більшість представляють собою концентрований розчин хлору, і лише добавки злегка змінюють склад. Хлор дійсно чудово виводить плями, проте діє на тканину руйнівно. При використанні цього способу дуже важливо дотримуватися ту інструкцію, яка вказана на упаковці кожного засобу, адже вона є результатом численних дослідних випробувань і тестів.

Корисні поради господиням

плями кави

Ця стаття допоможе справжнім кавоманам, які часто не знають, які кошти допоможуть вивести кави з одягу, меблів та інших предметів і поверхонь.

Ненароком пролита на речі чай може залишити після себе некрасиві жовті розводи, видалити які може бути складно. Але ми знаємо, що потрібно використовувати.

Кращі способи маскування плям

плями від бананаНавіть якщо питання, ніж вивести банан повністю, залишився нерозкритим, завжди можна скористатися і іншими способами порятунку речі. Якщо це стосується дитячого одягу, то завжди можна застосувати кмітливість і замаскувати це пляма.

Наприклад, у продажу можна придбати спеціальні нашивки і наклейки, які можуть з’явитися на місці одягу з плямою. Найчастіше їх установка дуже проста, потрібно лише пропрасувати наклейку праскою.

Одяг при цьому отримує нове звучання, яскравість, індивідуальність, що, безсумнівно, сподобається дитині. Можна сказати, що питання забрудненої бананом одягу повністю вирішене.

На жаль, з одягом для дорослих такий трюк не завжди можливий. Що ж, якщо пляма залишилося навіть після того, як були застосовані деякі засоби, залишається лише змиритися з цим. Бути може, питання, як видалити пляму від банана, має й інше рішення. Цей одяг може стати предметом для здійснення власних ідей. Хенд-мейд сьогодні дуже популярний, і найчастіше для створення виробів, одягу та інших предметів, в тому числі і для домашнього побуту, застосовують ті тканини і матеріали, які вже віджили свій вік в єдиному звичному якості.