Маркер — дуже зручний інструмент, адже з його допомогою можна малювати на будь-яких поверхнях. Крім того, малюнок вийде яскравим і стійким. І тут якраз мінус маркера — змити його досить складно. Сьогодні ми розповімо, як відіпрати маркер з одягу максимально безпечно для тканини.

Давайте вивчимо всі можливі варіанти і виберемо найбільш підходящий для вас!

Зміст статті:

 • Підготовчі роботи
 • Виводимо маркер з одягу
 • Як прибрати маркер з різних поверхонь
 • Кілька важливих рад

Підготовка до видалення плям від маркера

Ненароком залишили слід від маркера на одязі? Відразу слід сказати, що набагато простіше прибрати сліди, якщо вони свіжі. Тому, тільки помітивши слід на тканини, відразу ж приступайте до їх його ліквідації.

Порада: ні в якому разі не видаляйте пляма за допомогою розчинників. Перш за все слід визначити, яку основу має маркер (водну, спиртову, масляну) — від цього залежить вид кошти, придатного для видалення плям.

Чи не хочете зіпсувати улюблену річ? В обов’язковому порядку протестуйте обраний засіб на внутрішній ділянці одягу. Подивіться на реакцію — якщо колір не змінився, волокна тканини залишилися в порядку, можете сміливо приступати до чищення.

Як вивести маркер з тканини — видаляємо плями правильно

Зараз ми розглянемо, які способи підійдуть для ефективної ліквідації забруднень від маркера.

Водна або крейдяний основа

Чим вивести маркер з одягуЯкщо ви ненароком забруднили тканину саме таким маркером, можете не турбуватися, оскільки вам пощастило — такі плями видаляються досить просто. Наприклад, можна спочатку змочити забруднену ділянку засобом для миття посуду, і дочекатися, поки суміш висохне. Потім запрати пляма господарським милом.

Прибрати пляма з шкіряних речей дуже просто — змочіть щіточку з м’яким ворсом в мильному розчині і протріть матеріал.

Залишки кошти можна ліквідувати чистою серветкою або ганчіркою.

Ліквідуємо плями від маркера на спиртовій основі

Проблем з видаленням маркера на спиртовій основі також не повинно бути. Найкраще справляються з подібними забрудненнями такі кошти, як:

 • одеколон;
 • горілка;
 • медичний спирт.

Змочіть ватяний диск в обраному засобі і почніть промокати слід від маркера. Головне, не терти забруднення, щоб маркер не вбирає в тканину ще глибше. Слідкуйте за чистотою диска і міняйте його у міру забруднення. Якщо не хочете, щоб плями проникали глибоко в тканину, обробку краще починати з виворітного боку, підклавши під лицьову сторону серветку або чисту тканину, яка буде вбирати розчиняється склад. По завершенню одяг потрібно випрати. Якщо ви очищали шкіряну тканину, протріть матеріал кремом.

На одяг потрапив перманентний маркер?

В такому випадку краще скористатися «Ванішем для видалення плям». Спочатку змочіть в ньому сліди маркера, а через півгодини змийте теплою водою. При пранні одягу в машинці додайте трохи «Ваніша» в відсік для порошку. Щоб не залишилося розлучень, тканину навколо плями варто трохи зволожити — це не дасть розчиняється пігментів маркера розповзтися по тканині.

Допоможе і столовий оцет — трохи зволожите оцтом забруднену ділянку на тканини, і дочекайтеся, поки матеріал трохи підсохне. Після цього втирайте в забруднений тканину харчову соду. Через 10-15 хвилин змийте залишки суміші, наостанок заперіть пляма господарським милом. Якщо під рукою є лак для волосся, скористайтеся ним — розпорошите лак на одяг і промокніть місце забруднення серветкою. Головне, щоб лак не висох на тканини, інакше ліквідувати забруднення стане ще складніше.

видаляємо сліди від ручки

Також цікаво дізнатися, як ліквідувати сліди від ручки на тканини і одязі? Давайте вивчимо найбільш ефективні способи видалення таких плям.

Помітили прилипла до улюбленої сорочці жуйку? Тут ви знайдете всі засоби, які підходять для видалення таких забруднень.

Жирової маркер — як прибрати сліди?

Щоб прибрати такий маркер, потрібно діяти наступним чином:

 • розчиняємо барвник за допомогою рослинного масла;
 • прибираємо утворилося масну пляму гелем для посуду;
 • перемо одяг.

Прибираємо маркер з різних поверхонь

Сліди маркера можуть з’явитися не тільки на одязі, а й на інших поверхонь. Давайте розглянемо, які способи допоможуть ліквідувати такі забруднення.

килим

Якщо хочете почистити килимове покриття, скористайтеся оцтом — обробіть їм забруднену ділянку на килимі, а потім накрийте покриття килимом і сильно притисніть. Таким чином, фарба від маркера перейде на рушник з килима.

Шафи та інші меблі

В даному випадку слід використовувати виключно спирт — змішайте його в воді в однакових пропорціях, змочіть чисту ганчірку в розчині і обробіть забруднені поверхні.

Духовка

Дитина розмалював духовку? Використовуйте білий оцет — просто обмокніте в рідину чисте дрантя і обробіть поверхні.

Дерев’яна підлога

Прибрати сліди «малюнків» з дерев’яної підлоги досить просто. Тут є два варіант;

 • нанесіть спиртовий розчин (вода і спирт в однакових пропорціях) і протріть пляму;
 • якщо цей спосіб не допоміг, спробуйте протерти забруднення зубною пастою.

шкіра

Прибрати сліди з шкіри можна звичайним маслом чайного дерева — протріть ділянки на руках ватним тампоном і помийте руки з милом.

чистимо килимове покриття

Рекомендуємо до прочитання статтю про очистку килимових покриттів від різноманітних забруднень! Вона допоможе вам прибрати навіть найскладніші плями.

Кілька крапель гуаші потрапило на килим або одяг? Тут ви знайдете всі способи і засоби для вирішення цієї проблеми максимально швидко.

Чим вивести маркер з одягу — кілька маленьких хитрощів

Щоб швидше видалити плями, дотримуйтесь наступних порад:

 • Як вивести маркер з тканиниобов’язково обробляйте всі плями з виворітного боку, в зворотному випадку воно просто вбереться в волокна тканини;
 • перед застосуванням будь-яких розчинників поекспериментуйте з ними на непомітній ділянці тканини, це дозволить запобігти розповзання волокон тканини;
 • якщо не хочете отримати розлучення, обов’язково обробляйте сліди маркера від краю плями до середини.

Тепер ви знаєте, як видалити маркер з одягу так, щоб від нього не залишилося й сліду. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам швидко і ефективно прибрати всі забруднення з будь-яких поверхонь. Можливо, ви знаєте про додаткові способи ліквідації плям? Поділіться ними з нашими читачами.