Посадити на одяг пляма від маркера простіше простого. Але ось вивести його набагато складніше — далеко не кожен випадковий чирк можна відіпрати водою і милом. Чим вивести маркер з одягу, якщо звичайні засоби не допомагають, і при цьому не пошкодити улюблену річ? У статті ви знайдете перевірені та ефективні рецепти!

зміст:

 • Загальна інформація по боротьбі з плямами від маркерів
 • Найпростіший спосіб видалення забруднень
 • Видаляємо сліди від водних і крейдяних маркерів
 • Чим відмити спиртової маркер з одягу
 • Як відіпрати слід перманентного маркера
 • Видаляємо штрихи масляних маркерів

Принципи виведення плям від маркерів

Перш ніж вирішувати, як вивести маркер з одягу, необхідно визначити вид самого маркера. Сучасні виробники канцелярії пропонують покупцям наступні види цих письмового приладдя:

 • маркери на водній основі;
 • спиртові маркери;
 • маркери з крейдяними чорнилом;
 • масляні друкарські інструменти;
 • перманентні маркери.

З’ясувати тип маркера можна, відшукавши позначку на його корпусі або на упаковці виробу. Також можна спробувати зорієнтуватися по зовнішньому вигляду плями. Водорозчинні чорнило дають напівпрозорий яскравий слід. Маркери для роботи по металу, навпаки, залишають за собою жирну насичену лінію, яку неможливо змити водою, але досить легко видалити органічними розчинниками. сліди маркераІнструменти на крейдяній основі залишать на тканини штрих з розпливаються краями, а слід від перманентного і масляного маркера буде злегка блищати, немов глянсовий.

З’ясувати основу маркера необхідно, оскільки тільки так ви зможете підібрати ефективний розчинник для нього. Якщо такої можливості немає, починайте боротьбу з плямою з самого м’якого способу виведення. Обов’язково враховуйте тип і колір тканини — що підходить для обробки бавовни, то може запросто пошкодити синтетику. Якщо ви не впевнені в засіб для виведення плям, перед тим як відмити маркер з одягу, спробуйте вибране вами засіб на непомітній ділянці речі або клаптику тканини, часто йде з нею в комплекті.

На замітку: не стирайте річ цілком, поки не видалите пляму від маркера. Не використовуйте для запирання забрудненої ділянки занадто гарячу воду. Висока температура робить на багато видів чорнила закріплює ефект.

Виводимо пляма від маркера з одягу: найпростіший спосіб

Перед тим як вивести пляму від маркера з одягу за допомогою розчинників і народних рецептів, спробуйте звернутися в найближчий канцелярський магазин. У багатьох виробників, крім самих інструментів, що пишуть, є так звані Ремувер — своєрідні стираючі гумки для маркерних чорнила. Виглядають вони як фломастер, заповнений спеціальним розчинником.

Важливо! Шукайте Ремувер того ж виробника, що і маркер, яким ви забруднили одяг.

Якщо вам пощастить відшукати цей чудо-фломастер, подальше видалення плями не складе труднощів. Просто проведіть кілька разів стрижнем Ремувер по області забруднення, а потім промокніть його сліди сухий паперовою серветкою. Після цього залишиться тільки запрати забруднений ділянку з милом, щоб видалити з тканини залишки розчинника і патьоки чорнила.

Як видалити сліди водних і крейдяних маркерів

крейдяний маркерНайпростіше прибрати з тканини сліди від чорнила на водній основі (ними заправлено більшість Текстовиделітелі і художніх маркерів). Заперіть їх з господарським милом в теплій воді, а потім відправте річ в пральну машинку.

Таким же чином можна видалити випадковий штрих маркера для стекол, заповненого крейдяними чорнилом. З виробів зі шкіри та шкірозамінника смуги, залишені цими друкарськими інструментами, легко видаляються вологою серветкою.

Як прибрати пляма від спиртового маркера

етиловий спиртБудь-хімік скаже вам, що подібне розчиняється в подібному. Логічно, що для видалення плям від спиртових чорнила слід використовувати склади на основі спирту. В ідеалі це має бути горілка, прозорий антисептик або медичний спирт. Але в екстреній ситуації можна скористатися і духами, одеколоном або лосьйоном для гоління.

Перш ніж вивести пляму від маркера з одягу, виверніть річ навиворіт і розстеліть її на плоскій поверхні. Підкладіть під область забруднення згорнуту в кілька разів тканинну або паперову серветку. Потім змочіть спиртом або спиртовим засобом шматочок вати і починайте «тамповать» забруднений ділянку.

Важливо! Обробку одягу слід проводити з вивороту, щоб чорнило якомога менше усмоктувалися в тканину.

Під дією спирту маркерний слід буде стікати на подстеленную серветку. Коли підкладка намокне і забарвиться, пересуньте її або переверніть сухий стороною. Продовжуйте обережно змочувати забруднену ділянку спиртовим тампоном, поки все чорнило не стекут з нього. Потім заперіть виріб в прохолодній воді.

відбілити білий бюстгальтерКорисна порада: якими засобами можна відбілити білий бюстгальтер, щоб не пошкодити річ.

Рекомендуємо дізнатися, як зробити вантуз своїми руками з підручних матеріалів.

Чим відмити перманентний маркер з одягу

Позбутися від штрихів перманентного маркера на улюбленій блузці допоможе хороший засіб для виведення плям. Скористайтеся рідким «Ванішем» або олівчиком «Антіпятнін». Нанесіть засіб на область забруднення і залиште на 30-40 хвилин. Потім змийте теплою водою і заперіть оброблену ділянку.

столовий оцетЧим відмити перманентний маркер з одягу, якщо плямовивідника під рукою немає? Для темних речей можна використовувати столовий оцет і соду. Змочіть пляма оцтом, дайте матеріалу трохи підсохнути, а потім посипте оброблене місце тонким шаром харчової соди і втирайте її в тканину. Зачекавши 15 хвилин, промийте оброблену область тканини прохолодною водою, а потім заперіть з милом або посудним засобом.

Одяг світлих тонів допоможе відчистити від слідів маркера звичайна зубна паста. Нанесіть її на пляму за допомогою щітки і злегка потріть. Ви помітите, що паста починає забарвлюватися в колір чорнила. Видаліть поміняти колір масу, при потребі повторіть операцію. Після того як пляма повністю зникне, прополощіть оброблену область у холодній воді, щоб змити залишки пасти, а потім виперіть річ як зазвичай.

Важливо! Не використовуйте зубну пасту для одягу темних тонів. Вона може пошкодити барвник або залишити після себе некрасиві білясті сліди.

Багато джерел радять використовувати для видалення маркерних плям лак для волосся. Але цей спосіб не можна назвати вдалим. Якщо ви не встигнете стерти лак з одягу, поки він не застиг, він додатково закріпить забруднення.

Як прибрати сліди масляних маркерів

В якості наповнювача для масляних маркерів можуть використовуватися як жиророзчинні чорнило, так і швидковисихаюча нітроемаль. Перш ніж вивести маркер з тканини, незайвим буде з’ясувати склад його чорнила. Природно, жиророзчинна фарба зійде під дією розчинника для нітроемалі, зате навпаки навряд чи вийде. Якщо ж можливостей уточнити склад немає, дійте спочатку найбільш м’яким методом.

відчистити каструлю з нержавійкиРекомендуємо дізнатися, чим відчистити каструлю з нержавійки.

Читайте: чим вивести запах уайт-спіриту з тканини.

Дізнайтеся, чому у ванній може з’являтися неприємний запах і як від нього позбутися.

Масляні чорнило допоможе вивести будь-яку рослинну олію. Обробіть їм забруднену область так само, як при виведенні плям від спиртових пишучих засобів — акуратною «тамповкой» з вивороту. Після цього видаліть масну пляму за допомогою рідини для миття посуду або іншого зручного для вас методу.

Прибрати сліди маркера, наповненого нітроемаллю, допоможе очищений бензин, ацетон або 464 розчинник. Вибирайте засіб, орієнтуючись на склад і колір забрудненої тканини. Наприклад, для синтетики розчинник і ацетон протипоказані, так само як і для темних речей. Обробку проводите тим же способом, що і при видаленні плям від спиртового маркера. Видаливши чорнило, заперіть оброблену область з милом і відправте одяг в прання.