Як виводити жирні плями, так-сяк знає кожна господиня. Але зі слідами від майонезу на одязі впоратися не так просто, як з плямою, наприклад, від рослинного масла. Жирна основа соусу в поєднанні з іншими його компонентами робить забруднення від нього вельми стійкими до виведення. Але не поспішайте засмучуватися, якщо ви посадили пляма від майонезу. Як вивести його в найкоротші терміни, ви дізнаєтеся з нашої статті.

зміст:

  • Як вивести свіжа пляма від майонезу
  • Чим відіпрати сліди соусу з натуральних тканин
  • Як прибрати майонезний слід з синтетики
  • Магазинні кошти для боротьби з майонезним плямами

Методи екстреного реагування

Боротися з будь-якими плямами слід оперативно, і майонезні сліди не виняток. Якщо під час застілля ви забруднили соусом одяг, не чекайте, поки він вбереться в тканину. Видаліть основний обсяг майонезной маси ножем, ложкою або сухою серветкою.

Важливо! Не тріть пляму, інакше соус ще глибше проникне в волокна тканини або розмаже по ній. Зніміть продукт з одягу обережними рухами, не чекаючи, поки він присохне.

Після того як ви видалили джерело забруднення, слід негайно обробити пляму. Попросіть у господині будинку (або у офіціанта, якщо неприємність трапилася з вами в кафе) рідина для миття посуду. Нанесіть кілька крапель на забруднення і втирайте гарненько. Чи не розтирайте засіб, а саме втирайте в тканину, але стежте, щоб воно покривало всю площу плями.

виведення плям кока-колиРадимо ознайомитися з ефективними засобами для виведення плям кока-коли з одягу.

Господиням на замітку: як провести вологе прибирання в квартирі швидко і ефективно.

Потім спокійно повертайтеся за стіл і продовжуйте насолоджуватися трапезою. Розщеплюють жир компоненти кошти почнуть свою роботу відразу після нанесення. Повернувшись додому, вам не доведеться думати, чим відіпрати майонез — досить буде замити забруднену ділянку одягу з будь-яким милом.

Порада: цим методом можна скористатися і через кілька годин після утворення забруднення. Але пам’ятайте, що рідина для миття посуду повинна залишатися на тканини не менше трьох годин — тільки після цього можна замивати пляма.

Чим відіпрати майонез з одягу з натуральних тканин

бензин КалошаЯкщо майонезний слід було виявлено не відразу і замочування його в рідині для миття посуду не діє, спробуйте більш радикальний метод. Вам знадобиться очищений бензин, картопляний крохмаль і велика серветка. Бензин потрібно брати очищений — такий продається в будівельних магазинах під маркою «Калоша» або в сигаретних кіосках, в балонах для заправки запальничок. Не пошкодуйте сотні рублів на покупку, це засіб варто мати в господарстві, оскільки воно добре справляється не тільки з майонезом, а й з плямами від чорнила, клею і більшості фарб.

Порада: крохмаль в даному рецепті можна замінити тальком для тіла, а замість тканинної серветки використовувати кілька паперових.

Підготувавши все необхідне, розстеліть забруднену річ на горизонтальній поверхні. Під область плями підкладіть згорнуту в кілька разів серветку або будь-яку непотрібну ганчірку. Потім змочіть ватяний диск в бензині і починайте промаківать їм забруднену ділянку, рухаючись від країв до середини. Не тріть майонезний слід, намагайтеся як би забивати бензин в тканину. Робіть це до тих пір, поки сліди бензину не проступлять на подстеленную серветці. Потім присипте оброблений майонезний слід тальком або крохмалем і залиште сохнути. Коли пляма висохне, кошторисі порошок щіткою і виперіть одяг в звичайному для неї режимі.

Важливо! Цей метод підходить тільки для речей з натуральних тканин. Синтетику бензин може розплавити або пошкодити фарбу на ній.

На світлі речі замість бензину можна використовувати будь-які органічні розчинники — ацетон, скипидар — або медичний спирт. Обробка проводиться за описаним вище алгоритмом, хіба що без тальку можна обійтися. Пам’ятайте, що розчинники можуть пошкодити фарбу тканини. Перед тим як вивести пляму від майонезу з одягу з їх допомогою, перевірте дію обраного вами складу на непомітній ділянці одягу.

відбілити білий бюстгальтерКорисні поради: чим відбілити білий бюстгальтер.

Дізнайтеся, як позбутися неприємного запаху в ванній кімнаті.

Читайте: як вивести запах уайт-спіриту з одягу.

Чим відіпрати майонез з синтетики

пляма від майонезуЗа допомогою бензину і розчинників можна вивести майонезний слід з джинсів або бавовняної сорочки. Якщо ви забруднили синтетичну кофточку або шовкове плаття, агресивний зміст можуть тільки погіршити ситуацію. Тут слід діяти більш м’якими методами.

Найбільш безпечний для тканин склад, здатний впоратися з плямами соусу — суміш солі і нашатирного спирту. Приготуйте кашку, змішавши ці компоненти в рівних пропорціях. Потім додайте рівний об’єм води і нанесіть отриманий розчин на забруднений ділянку, намагаючись покрити його повністю. Залиште річ до повного висихання, потім виперіть в звичайному режимі.

Важливо! Не можна прати річ повністю, поки не видалите пляму. У пральній машинці жир і інші компоненти соусу тільки глибше вб’ють в тканину, і позбутися від них буде набагато складніше.

Ще один склад на аміачної основі — суміш нашатирю і гліцерину в пропорції 1: 2. Перемішайте компоненти, нанесіть отримане засіб на пляму і залиште річ хвилин на 20. Потім заперіть майонезний слід з господарським милом або посудомийних засобом і тільки після цього відправляйте одяг в прання цілком.

Магазинні засоби проти майонезних плям на одязі

Якщо вам не хочеться возитися з домашніми засобами, ви можете скористатися досягненнями сучасної побутової хімії, щоб видалити пляму від майонезу. Як вивести забруднення за допомогою засобу для миття посуду, ми вже писали вище. Крім нього, можна скористатися ще одним кухонним складом — жіроудалітелем Unicum Gold. Розпорошите трохи засобу на пляму і відразу заперіть його в теплій воді.

Важливо! Не залишайте жіроудалітель на одязі надовго. Навіть з застарілим жиром з кухонної техніки він справляється майже моментально, а вже майонезний слід розчинить за пару секунд. Якщо перетримати склад, він може пошкодити забарвлення тканини.

А ті, кому не хочеться експериментів з підозрілими засобами, можуть скористатися для видалення слідів майонезу з одягу звичайним засобом для виведення плям. Добре зарекомендували себе в боротьбі з жирними плямами мило і олівець «Антіпятнін», а також рідкий засіб для виведення плям «Ваніш». Застосовуйте ці склади згідно з інструкцією, а після обробки плями не забудьте випрати річ цілком.