Проблема багатьох офісних працівників — коректор, який в будь-який момент може пролитися на плаття, «прикрасивши» його білою плямою. Як відіпрати коректор з одягу, адже такі плями вважаються трудновиводімиє?

Тут багато що залежить від основи матеріалу — вона може бути емульсійної, спиртової, на розчиннику. Так що давайте розглянемо всілякі способи видалення таких забруднень з одягу.

Зміст статті:

 • Важливі поради з видалення плям
 • Як прибрати сліди від коректора?
 • Чи допоможе нам побутова хімія?

Кілька порад по виведенню плям

Важливо: перш за все, не панікуйте і не використовуйте перші-ліпші під руку засіб для видалення забруднень з тканини.

 • Як вивести коректор з одягуТак, якщо на одяг потрапили сліди від коректора у вигляді стрічки-ролика, прибрати їх досить просто — замочіть одяг на півгодини в мильній воді. В результаті стрічка розмокне і легко відійде від одягу. На завершення протріть забруднену ділянку щіточкою і сполосніть. Потім виперіть одяг в машинці. Точно також чиніть при наявності плям фарби.
 • Якщо коректор на водній основі, можете вважати, що вам неймовірно пощастило. Видаляються такі забруднення за допомогою мила — замийте забруднену ділянку, залиште на 10 хвилин, а потім виперіть.
 • Якщо на одяг попало засіб на спиртовій основі, вам знадобиться будь-який засіб, в складі якого є спирт — змочіть в рідині шматочок ватки або чистої тканини, обробіть пляма. Процедуру слід повторити хвилин через 15. На завершення просто заперіть річ на відповідному режимі.

Також ви можете придбати спеціальну рідину, що дозволяє розчинити коректор. Не варто відразу лити її на пляму — спочатку приберіть залишки коректора пилкою або іншим тупим предметом, потім змочіть тканину засобом і промокніть серветкою.

Як вивести коректор з одягу — розбираємося з легкими забрудненнями

Як ми вже сказали, багато що залежить від основи коректора, тому перш ніж використовувати який-небудь засіб, обов’язково вивчіть склад рідини. Якщо матеріал на водній основі, просто замийте мильним розчином тканину, а потім виперіть виріб.

Набагато проблематичніше прибрати коректор на спиртовій основі. Інструкція в даному випадку наступна:

 • Спочатку приберіть залишки кошти пилкою.
 • Покладіть одяг на рівну поверхню лицьової частиною, підклавши під низ чисте дрантя.
 • Щоб забруднення під час чистки не розтікався по матеріалу, тканину навколо плями змочіть водою.
 • Змочіть ватяну паличку або шматочок ватного тампона в будь-якому розчині, де міститься спирт (духи, туалетна вода) і обробіть забруднену ділянку, рухаючись до середини від країв.
 • Якщо на одязі залишилися сліди від засобу, просто закиньте виріб в барабан машинки і поставте стиратися на максимальний режим.

Важливо: найголовніше — якомога швидше видалити основні сліди від коректора.

А от прибрати забруднення, залишені коректором на масляній основі, буде набагато складніше — тут не обійтися без нашатирю. Приготуйте відповідний розчин — змішайте воду з нашатирем в пропорції 2: 1, змочіть в ньому шматочок ватки і протріть пляму. Через 15-20 хвилин ретельно промийте тканину в чистій воді.

Чи можна прибрати плями з допомогою побутової хімії?

Ми розповіли, як видалити коректор з одягу, але що робити, якщо перераховані вище способи вам не допомогли? В даному випадку варто скористатися побутовою хімією. Найчастіше такі випадки трапляються, коли ви не відразу помітили пролився коректор на одяг, і він встиг висохнути і вбратися в волокна.

Тут вам допоможе розчинник. Правда, є і недолік — волокна тканини можуть деформуватися під впливом кошти. Тому обов’язково проведіть тестування на непомітній ділянці речі. Якщо колір матеріалу не змінився, можете сміливо приступати до видалення плям.

Інструкція наступна:

 • Як видалити коректор з одягуОбробіть чисту тканину розчинником (можете використовувати гас, ацетон, уайт-спірит), змочіть пляму і залиште хвилин на 20. За цей час можете провести вдома прибирання.
 • Через зазначений час вдруге обробіть забруднення. При цьому намагайтеся не втирати пляма в матеріал, щоб воно не вбралося в волокна.
 • Обробіть пляма з виворітного боку.
 • Виперіть одяг.

Як ви бачите, безвихідних ситуацій не буває — ми розповіли вам, як прибрати коректор з одягу, використовуючи найрізноманітніші засоби і способи. Якщо ж коректор дуже глибокого в’ївся в тканину і перераховані нами методи вам не допомагають, краще всього звернутися до хімчистку.