Видове різноманіття клеїв просто величезна, і користуємося ми ними із задоволенням і при кожному зручному випадку. Однак необережне поводження з деякими клейовими складами може привести до появи плям, видалити які не завжди просто.

І що робити в такому випадку? Викидати річ? Ми розповімо, як відіпрати клей від одягу і не зіпсувати матеріал. Головне — точно слідувати нашим радам і братися до роботи якомога швидше, що дозволить без слідів видалити навіть найскладніші плями.

Зміст статті:

 • Як вивести клей з одягу — основні способи
 • Чим вивести супер клей?

Основні способи виведення клею з одягу

Перш, ніж виводити сліди від клею, необхідно з’ясувати, який саме клей потрапив на тканину — від цього залежить спосіб і вибір кошти для очищення. Наприклад, найпростіше виводяться сліди від клею ПВА, а ось якщо ви зіткнулися з клеєм-моментом, очистити поверхню буде значно складніше. Але не хвилюйтеся, ми розкриємо вам всі секрети чистого одягу і навіть дамо поради, ніж можна вивести супер клей.

канцелярський

Плями, залишені таким складом, можна прибрати холодною водою і господарським милом. Принцип дії наступний:

 • Намочіть у воді забруднену ділянку тканини;
 • Намильте його господарському милом;
 • Добре протріть руками.
 • Виперіть в пральній машині.

ПВА

Як вивести пляму від клеюПроблем з видаленням плям після цього клею не буде, якщо спочатку вивернути забруднені брюки або сорочку навиворіт, після чого забруднену ділянку намочити в теплій воді. Далі намилити тканину і ретельно протерти його щіточкою.

Або ще один спосіб: візьміть спирт або оцет, змочіть шматочок ватки в обраному засобі і обробіть їм зіпсоване місце. Але він не підходить для особливо делікатних тканин, і якщо ви сумніваєтеся, спробуйте спочатку нанести склад на малопомітний ділянку.

силікатна

Вивести сліди від такого клею трохи складніше. Для цього потрібно приготувати наступний розчин: змішайте в теплій воді трохи порошку і додати харчову соду з розрахунку 2 ложки соди на 1 літр води. Опустіть забруднений одяг в ємність з розчином на 2-3 години, а після обробіть забруднення щіточкою.

столярний

Якщо ви тільки що забруднили річ в такому складі, вам допоможе звичайний мильний розчин — просто змішайте мило у воді, і опустіть в розчин одяг. Якщо ж ми маємо справу із застарілими плямами, то в такому випадку принцип дій наступний:

 • Полийте тканину гарячою водою (70-80 градусів);
 • Залишки клею спробуйте ліквідувати, зчищаючи їх тупим боком ножа.
 • Для надійності протріть пошкоджене клеєм місце щіточкою з жорстким ворсом.

каучуковий

Сліди такого складу, як і жирні плями, можна прибрати за допомогою очищеного бензину. Для цього потрібно рясно полити забруднене місце, а після присипати його дитячим тальком. Все, можете зайнятися своїми справами, наприклад, провести генеральне прибирання. А через 2-3 години просто виперіть одяг.

Як прибрати плями від супер клею

Як ми вже сказали, видалити сліди клею моменту (супер клею) насправді досить складно. Перш за все вам потрібно дізнатися країну-виробника. Так, якщо ви маєте справу з китайським виробником, можна вважати, що вам пощастило, оскільки продукція цієї країни ненадійна, а тому і прибрати її просто. Але якщо ви придбали клей від європейського чи американського виробника, доведеться трохи попрацювати.

Способи виведення слідів:

 • Як прибрати плями від супер клеюПерший спосіб нагадує видалення плям від пластиліну — покладіть забруднений одяг в морозилку або полийте окропом. Під впливом занадто високих і дуже низьких температур суміш стане крихкою — тепер сліди можна зішкребти пилкою або пемзою. Головне, діяти якомога акуратніше, щоб не порвати тканину.
 • Якщо мова йде про продукт з Піднебесної, то в такому випадку одяг можна просто ретельно випрати в розчині господарського мила.
 • Для видалення слідів можна скористатися засобом «Деміксід», яке продається в будь-якій аптеці — нанесіть трохи розчину на ватний тампон і обробіть пляма, а залишки змийте холодною водою.
 • При роботі з білою тканиною допоможе ацетон. Змочіть пляму і залиште на годину. За цей час структура застиглого клею під впливом ацетону зруйнуватися, а залишки можна буде зчистити зубною щіточкою. На завершення просто виперіть одяг.

Якщо жоден з цих способів вам не допоміг, прийшов час вирушити в будівельний магазин, в якому можна придбати засіб для видалення супер клею — спеціальний розчинник.

Порада: яку б з коштів ви не вибрали, обов’язково перевіряйте його на непомітній ділянці тканини. У зворотному випадку великі шанси просто зіпсувати улюблену річ.