Ненароком пролили трохи вина на скатертину або улюблену сукню?

Чи не турбуйтеся, ця проблема легко вирішується за допомогою підручних засобів і сучасної побутової хімії.

Ми розповімо, як відіпрати вино з тканини так, щоб не було й сліду від забруднення.

Наші рекомендації допоможуть вам впорається навіть з плямами річної давності.

Зміст статті:

  • Загальні поради з видалення плям від вина
  • Чим вивести червоне вино — ліквідуємо свіжі забруднення
  • Як відіпрати червоне вино — видаляємо застарілі плями

Загальні поради з видалення плям від вина

Плями залишаються на тканині після проникнення в структуру матеріалу пігменту антоциана. Для видалення його з одягу необхідно вплив речовинами, що розчиняють пігмент. До ефективних відносять етиловий спирт, лимонну або оцтову кислоту, солі натрію, нашатир і перекис.

Можна також купити звичайний медичний спирт, гліцерин і гидросульфат натрію, за допомогою яких легко прибрати червоні сліди від напою. Але ми пропонуємо розглянути більш доступні і не менш ефективні методи.

Чим вивести червоне вино — ліквідуємо свіжі забруднення

Існує кілька способів по видаленню вина з різних тканин і матеріалів. Так, якщо червоний напій виявився розлитим на скатертину, залийте зверху забруднення білим вином або теплою горілкою — в їх складі пігменти, що розчиняють антоціани червоного вина. Допоможе в боротьбі з плямами і проста кухонна сіль — насипте її на забруднену ділянку і через 10-15 хвилин кошторисі. Після цього промийте тканину спочатку холодною, а потім теплою водою.

Рекомендація: замивати плями від вина відразу в гарячій воді не слід — під впливом температур деякі сорти напою можуть змінити відтінок з червоного на синій або темно-зелений.

Чим вивести червоне виноСіль вбирає вологу, а натрій, що входить до її складу, не дозволяє антоцианам проникати в тканини волокна. Сіллю також легко прибираються плями від ручки, крові, жиру.

Ліквідувати забруднення можна за допомогою лимона або лимонної кислоти. Видавіть сік лимона на уражену напоєм ділянку і зберіть рідина м’якою серветкою. Можна посипати на пляму лимонну кислоту.

Якщо вдома є нашатир, намочіть ним шматочок марлі і протріть слід від вина. Залишки змийте великою кількістю теплої води. Чи не залишиться нічого.

Допомагає справлятися зі слідами червоного напою і звичайне молоко — налийте трохи молока в підходящу ємність, закип’ятіть, опустіть туди одяг і проваріть 50 хвилин. Після цього річ простягає, висушіть і можете одягати — не буде ні найменшого сліду від плями.

Порада: річ, на яку ви пролили напій, обробіть одним з перерахованих способів і періть в звичайному режимі, а якщо дозволяє тканина, додайте для надійності відбілювача. Ви побачите, що від червоних розлучень не залишиться і сліду.

Як відіпрати червоне вино — видаляємо застарілі плями

Якщо ви не відразу обробили плями, прибрати їх буде значно складніше. Особливо проблематично ліквідувати забруднення на одязі, що пролежала в вашій шафі кілька місяців. Але ми розповімо про найбільш ефективні та ефективні методи, які допоможуть ліквідувати найстаріші і складні забруднення.

Як відіпрати червоне виноЗастарілі забруднення відмінно видаляються лимонною кислотою — змішайте розчин з водою, нанесіть отриману суміш на пляму на пару хвилин і змийте водою. Якщо тканина міцна і зможе витримати вплив «Доместосу», скористайтеся ним — налийте трохи засобу на забруднену ділянку, а після виперіть одяг.

Застарілі сліди від напою можна прибрати за допомогою порошку гидросульфита натрію, який продається в будь-якій аптеці. Нанесіть речовину на зіпсоване місце, через 2 хвилини полийте порошок перекисом. Коли забруднення знебарвиться, обробіть уражену ділянку слабким розчином оцту.

Якщо ви більше довіряєте сучасної побутової хімії, можна скористатися засобом для виведення плям. Перед покупкою бажано проконсультуватися з фахівцем магазину, який із засобів найкраще підійде для ліквідації червоних плям на вашій тканини.

Ми розповіли, як відіпрати вино з одягу. Кожен з наведених нами способів відмінно справляється з забрудненнями. Але, якщо вино пролилося на вовняну річ, краще буде звернутися в хімчистку.