Склад на основі силікону використовуються сьогодні при безлічі робіт. Будівництво, ремонт автомобілів, рукоділля, і навіть домашня лагодження взуття — все це вимагає використання силіконових герметиків. Причина цього в міцності властивості силікону. Він здатний триматися практично на будь-якій поверхні десятки років, незалежно від зовнішніх умов. Але якраз тому часто виникає питання — чим очистити силікон, завдяки випадку або неакуратність забруднений одяг і місце роботи. Сьогодні ми розповімо вам кілька дієвих способів.

зміст:

  • Що потрібно знати перед видаленням силікону
  • Як відчистити герметик з тканини
  • Спеціалізовані розчинники силікону
  • Як видалити силікон з акрилової сантехніки
  • Ще кілька способів боротьби з плямами від герметика

Важлива інформація про боротьбу з плямами силікону

Найголовніше, що вам потрібно знати про те, як видалити силікон — ніколи не намагайтеся стерти його відразу! Дайте невдало нанесеною крапельці хоча б трохи застигнути, після цього вам буде простіше видалити її. Свіжий силікон тільки розмаже по поверхні, забруднивши її ще сильніше, а при надмірній вашої наполегливості ще й вотрется в неї.

Для прикладу — згадайте бризки рідкого бруду, які іноді потрапляють на одяг при весняних прогулянках. Якщо прати їх відразу, кожна крапелька перетворюється в негарне пляма на тканині. Зате підсохлі краплі можна легко змахнути одежної щіткою, без будь-яких слідів. З видаленням силікону з будь-яких поверхонь принцип той же самий.

Як очистити силікон з одягу

Найчастіше від плям герметика страждає робочий одяг. Прибрати таку пляму дуже просто. Дайте силікону підсохнути 5-10 хвилин, після чого натягніть тканину навколо нього. Ви побачите, як герметик розтягується тонкою плівкою. Залишається тільки акуратно підчепити її і зняти з поверхні.

Увага! Чи не намагайтеся відтерти пляму! Ви тільки глибше втре силікон в тканину, ніж утрудните процес його видалення.

Як очистити силікон з одягу, забрудненого кілька годин тому? Є кілька способів:

  • помістити одяг в морозилку на годину-півтора, після зішкребти замерзле пляма;
  • замочити річ в розчині оцту (70% на 30 хвилин);
  • змочити забруднення етиловим спиртом і потерти щіткою.

Після обробки забрудненої області виперіть одяг в звичайному режимі. Але перед пранням упевніться, що на тканині не залишилося частинок силікону. Інакше в барабані пральної машинки вони тільки сильніше вб’ють в волокна текстилю, і врятувати річ буде вже неможливо.

Спирт і оцет також допоможуть прибрати плями герметика з тканинної оббивки меблів. Але будьте обережні — оцтова кислота може пошкодити фарбу на оббивці. Для чищення дивана чи крісла краще використовувати не домашні, а професійні розчинники силікону.

відіпрати пляму від марганцівкиРекомендуємо дізнатися, як відіпрати пляму від марганцівки з різних тканин.

Наскільки ефективна меламиновая губка і які поверхні можна очищати з її допомогою ви прочитаєте тут.

Засоби для видалення силікону промислового виробництва

У будівельних супермаркетах досить легко знайти засіб для видалення силікону з докладною інструкцією із застосування. Найбільш дієві склади — «Пента-840» і «Silicon Entferner». Вони відмінно очищають скла і кахель, добре справляються з плямами на кераміці. А ось на забарвлених поверхнях застосовувати їх слід з обережністю — разом з силіконом ці розчинники здатні от’есть і частина фарби під ним. Для пластика і акрилу також варто підібрати більш м’які засоби очищення.

При виборі розчинника для силікону, обов’язково проконсультуйтеся з продавцем Будмаркет. Розкажіть йому про характеристики поверхні, що очищається, а в ідеалі — захопіть з собою тубу з силіконом, яким ви примудрилися забруднити річ. Склади у герметиків відрізняються один від одного. Переконайтеся зайвий раз, що обраний вами розчинник буде відповідати засобу, яке він розчиняє.

Як очистити силікон з акрилової ванни

Найчастіше силіконові герметики використовують у ванних кімнатах і санвузлах. Отже, і найбільш часта проблема, що виникає при таких роботах, — ніж видалити силікон з сантехнічного обладнання. З фаянсом і керамікою складнощів зазвичай не виникає, їх можна обробити будь-яким з перерахованих вище розчинників, або відшкребти застиглу крапельку силікону лезом.

Акрилові ванни вимагають більш дбайливого поводження. Механічний вплив на них небажано, як і застосування їдких складів. Пошкодження верхнього шару акрилу не тільки зіпсує зовнішній вигляд ванни, але і спровокує корозійні процеси. Для обробки такої сантехніки можна застосувати тільки уайт-спірит. Змочіть їм губку і притисніть її до плями на деякий час. Коли силіконовий слід розм’якне, ви зможете зняти або скачати його з поверхні. З професійних складів для акрилових ванн підходить Dow Corning OS-2 — він найбільш дбайливо ставиться до поверхні нанесення.

Важливо! Перед тим, як очистити силікон з забрудненої сантехніки, забезпечте хорошу вентиляцію у ванній кімнаті. Пари розчинників можуть бути небезпечні для вашого здоров’я.

Інші способи видалення слідів герметика

як видалити силікон Перед тим, як прибрати силікон, оцініть забруднений поверхню. Найпростіше видалити краплю герметика механічним способом — акуратно зіскоблити лезом або іншим гострим предметом. Залишки плями зачищаються пемзою або дрібним наждачним папером. Для скла, кераміки, металу і кахлю цей спосіб прекрасно працює. Але для дерева, забарвлених або лакованих предметів він непридатний — можуть залишитися подряпини.

Більш безпечний для чутливих поверхонь спосіб — скраб з кухонної солі. Нанесіть трохи солі на вологу ганчірку і потріть нею силіконовий слід. Працювати краще круговими рухами з легким натиском. Жирний слід на місці колишнього плями легко видаляється засобом для миття посуду.

Як видалити старий силікон? Прикладіть до нього компрес з уайт-спіриту. Зазвичай 10-15 хвилин достатньо для того, щоб крапля герметика придбала желеподібну консистенцію. У такому стані її простіше зняти з поверхні. Остаточний слід замийте «Фейрі» або подібним засобом.

чистити перлове намисто і сережки

Дізнайтеся, як правильно чистити перлове намисто.

Як відіпрати пляму від кетчупу, читайте тут.

Поради з прання віскози ви знайдете тут: //o4istote.ru/stirka/kak-stirat-viskozu/

І наостанок — щоб видалити силікон зі скла, часто рекомендують нагрівати його до 400⁰С. Не варто користуватися цією порадою. Отримати таку температуру в домашніх умовах практично неможливо. Зате при спробі локального нагріву скло може дуже легко піти тріщинами або розколотися. Краще просто акуратно зіскоблити зі скляної поверхні краплю герметика і зачистите сліди сіллю.