Забуті в кишенях кнопки, скріпки, погані блискавки — все це стає причиною появи слідів від іржі на улюбленому одязі. Але не потрібно відразу засмучуватися і бігти за новою блузкою або штанами, адже завжди є можливість виправити проблему.

Ми розповімо, як видалити плями від іржі з одягу максимально дбайливо для тканини. При цьому будемо використовувати тільки підручні засоби, які знайдуться у кожної господині в запасі.

Зміст статті:

  • Виведення плям від іржі домашніми методами-порада від досвідченої господині
  • Як видалити плями від іржі — вірні способи
  • Грамотний вибір засобів від іржі

Виведення плям від іржі домашніми методами — порада від досвідченої господині

Багато народні рецепти підходять для того, щоб видалити плями від іржі на білому. І, якщо ви вирішите скористатися цими порадами, обов’язково спершу спробуйте його на непомітній ділянці. Наприклад, на внутрішніх швах або додатковому клаптику одягу, який часто кріплять разом з ярликом. Якщо ви відразу ж приступите до видалення плям, то великий ризик того, що використовуваний засіб зіпсує тканину.

Як видалити плями від іржі — вірні способи

Як видалити плями від іржіЩоб вивести пляму іржі з одягу білого кольору, можна скористатися 20% розчином лимонної кислоти. Для приготування розмішайте 20 г лимонки з 100 мл води. Розчин потрібно підігріти, не доводячи до кипіння. Після цього опускаємо в ємність з сумішшю забруднений одяг і залишаємо на п’ять хвилин. У більшості випадків пляма піде.

Якщо у вас під рукою не виявилося лимонної кислоти, можете замінити її безпосередньо свіжим лимоном — відріжте маленький шматочок, зніміть шкірку і оберніть в чисту ганчірку. Загорнутий лимон кладемо на пляму, проглажівая виріб праскою.

Після закінчення процедури просто стираємо в теплій воді без додавання хімії.

Порада: при прасування краще буде підкласти знизу парочку паперових серветок, які і вберуть в себе пляму.

Досить ефективно використовувати в боротьбі з плямами від іржі і оцтову кислоту (70% оцтова есенція). Додаємо дві ложки кошти в стакан (200 мл) води, перемішуємо і ставимо на вогонь. Головне — не дати воді закипіти, інакше оцет втратить свої корисні властивості проти іржі. Нанесіть суміш на пляму і залиште на деякий час. Після чого простірніте в воді з ложкою нашатирю.

Замість оцтової есенції і лимонної кислоти, щоб видалити іржаві плями з одягу, можна використовувати звичайний оцет і сіль. Змішайте інгредієнти до отримання густої маси і нанесіть на забруднене місце, залишивши так на 30 хвилин. Одяг виперіть в пральній машинці.

Якщо ми говоримо про видалення плям іржі з одягу (кольоровий), то тут нам допоможе винний оцет. Розводимо ложку кошти в 200 мл води і рясно наносимо на пляму приблизно на 10 хвилин. Після цього потрібно обов’язково випрати одяг.

Грамотний вибір засобів від іржі

Але не всі господині вибирають народні засоби для видалення іржі, вважаючи використання побутової хімії більш дієвим методом. Тут потрібно бути дуже обережними, адже звичайна хлорка або відбілювач вам не підійдуть. А все тому, що вони не видалять забруднення, а зроблять їх коричневими.

При виборі хімічного засобу звертайте увагу на ті, до складу яких входить кислота (щавельная або оцтова). Але перш, ніж застосувати його, ще раз почитайте інформацію на ярличку одягу і рекомендації на пляшці із засобом.

Порада: яку б побутову хімію ви не вибрали, обов’язково працюйте в рукавичках, щоб не пошкодити шкірний покрив.

Як вивести пляму від іржіЩоб вивести іржаве пляма з одягу, нанесіть куплений склад на зіпсований ділянку і ретельно розітріть, щоб утворилася піна.

Після цього річ залишиться просто прополоскати у воді. Деякі виробники побутової хімії радять протримати розчин на забрудненому місці деякий час — так і треба вчинити.

Ми розповіли, як вивести пляму від іржі максимально швидко і ефективно, використовуючи різні засоби і методи.

Але пам’ятайте, що свіжі забруднення прибираються набагато легше, ніж старі, з якими, швидше за все, вам доведеться чимало повозитися. Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вашому одязі залишатися чистою і свіжою.