Любіть здорову їжу? Відмінно! Але її неможливо приготувати ні в сковороді, де потрібно додавати масло, ні в каструлі!

Найкращою і збагаченої вітамінами їжею вважається та, яка приготована в пароварці. Але тут постає інше питання — як можна вибрати техніку так, щоб не розчаруватися в ній?

Давайте вивчимо основні параметри, які слід враховувати при покупці.

Читайте в цій статті:

 • Для чого потрібна пароварка?
 • Чи варто придбати газову пароварку?
 • Вибираємо техніку за типом управління
 • Вибираємо техніку за типом піддону і чаші
 • Вибираємо пароварку за функціями
 • На що звернути увагу при купівлі обладнання?
 • Пароварка або мультиварка?

Для чого нам потрібна пароварка?

Перш ніж розповісти, як вибрати пароварку для будинку, слід зрозуміти, для чого нам потрібна ця техніка. Сьогодні дуже багато людей вибирають здоровий спосіб життя, а значить, і здорове харчування.

Здорова їжа готується на пару. Така обробка дозволяє зберегти всі корисні властивості продуктів, які знищуються при смаженні. Пароварка — ось що допоможе нам зберегти їжу здоровою.

Крім того, пароварка має і інші можливості:

 • дозволяє стерилізувати посуд;
 • розморожує продукти;
 • розігріває їжу.

Таким чином, одне нехитре пристрій може з легкістю замінити відразу кілька кухонних приладів.

яку пароварку вибратиЩе однією перевагою можна назвати, що пароварка дозволяє готувати відразу три страви, які при цьому ніколи не пригорять! В пароварці ви можете готувати все, що завгодно — м’ясо, рибу, овочі і крупи.

Досить просто додати при приготуванні улюблені приправи, після чого можна приступати до готування. За рахунок приготування на пару всі продукти залишаються соковитими і дуже смачними. Важливий плюс в тому, що ви після включення пароварки можете займатися своїми справами.

Як бачите, дійсно вартий об’єкт! Залишилося тільки дізнатися, як правильно вибрати пароварку і на які характеристики звертати увагу.

З яких елементів складається пароварка?

Головний плюс такої техніки в тому, що конструкція обладнання дуже проста — з нею розбереться навіть дитина.

Так з яких деталей складається пароварка? Давайте з’ясовувати.

 • База. У ній розташовані ємність для води і дисплей для управління пристроєм.
 • Парові контейнери з харчового пластику. На дні ємності розташовані дірки, крізь які проникає пар.
 • Піддони.
 • Газова пароварка — чи варто купувати?

  Найпростіший вид пароварки — газовий. Такий виріб поставляється без електричної «начинки», а для готування вам варто просто завантажити продукти, налити в ємність воду і поставити прилад на плиту.

  Вибір пристрою досить проста — вам достатньо підібрати підходящу модель за обсягом. А щоб ви краще розуміли, чи потрібна вам газова пароварка, варто визначитися з перевагами і недоліками техніки.

  переваги:

  • просте управління і експлуатація;
  • економічність — вартість газу нижче, ніж вартість електроенергії;
  • тривалий термін експлуатації — через відсутність «начинки» у вигляді схем ламатися в такий пароварці майже нема чому.

  Є й мінуси. Так, з-за того, що пароварка працює на газу, вам доведеться контролювати процес приготування страв. Ще один мінус — газові пароварки дуже малофункціональні. Якщо необхідна більш потужна техніка з багатим функціоналом, краще вибрати електричну модель. Тому зараз ми більш детально вивчимо саме таку техніку, вивчаючи й оцінюючи всі аспекти її вибору.

  Важливо знати!

  вибрати мікрохвильову піч

  Ця стаття допоможе вам дізнатися, як правильно вибрати мікрохвильову піч і на які критерії звертати увагу, якщо ви хочете купити якісне і недороге обладнання. Головне, просто прочитайте нашу статтю.

  Посудомийна машина — відмінне рішення для великої родини, де постійно в раковині скупчується маса посуду. Щоб не витрачати дорогоцінний час на прибирання, просто купите таку техніку і можете бути спокійні — машинка все зробить для вас. А тут ви знайдете всі рекомендації по експлуатації такого обладнання.

  Який тип управління вибрати — механічний або електронний?

  Перше, на що слід звертати увагу при виборі техніки — тип управління.

  яку краще вибрати пароваркуВін може бути механічним або електронним. Перший тип управління вважається найбільш простим, і головна його перевага — зручність застосування і ніяких «наворотів». Вам потрібно просто повернути важіль, встановивши необхідну кількість хвилин для приготування, і все! Подібні пароварки стоять досить дешево.

  Дорожчі моделі оснащені електронним управлінням. Основна перевага таких приладів в їх широкій функціональності.

  За допомогою дисплея ви можете налаштувати потрібну програму, включити техніку або зупинити процес готування. Взагалі, вибираючи пароварку, потрібно орієнтуватися на свої особисті переваги — то, що вам зручно, то і купуйте.

  Як вибрати хорошу пароварку — відгуки про піддоні і парових чашах

  Після того, як ви визначилися з типом управління, можна приступити до вибору пароварки в залежності від типу парової чаші і піддону. Щоб зробити правильний вибір, потрібно дізнатися основні особливості їх деталей.

  піддон

  Головна функція піддону — збір конденсату, який виділяється при приготуванні. Піддонів може бути кілька або один. У першому випадку він розташований в самому низу, і в нього стікає рідина при приготуванні. В такому випадку конструкція виходить «наскрізний». Але є проблема, адже все — запахи і рідина — потрапляє в піддон, долаючи всі чаші. Щоб цього уникнути, потрібно придбати модель, де піддон буде встановлений під кожною чашею.

  Враховуйте, що висота ємності для збору рідини повинна бути мінімум 3 см. Це дозволить уникнути проливання рідини через краю, що може викликати поломку. Загалом, чим вище бортики піддону, тим краще, і вам не доведеться бігати і перевіряти пароварку кожні 15 хвилин. Також бажано вибирати ємності з піддоном, які оснащені ручками. Завдяки цьому ви точно не обпалитеся.

  Як правильно вибрати парову чашу?

  Спочатку зверніть увагу на число ємностей. Тут все залежить, скільки людей у ​​вашій родині. Навіщо одній людині пароварка з трьома чашами, яка може приготувати обід на 10 осіб? Крім того, чаші мають різний обсяг, що варіюється від 1 до 3,5 літрів.

  Важливий фактор — форма чаші. Так, є пароварки з чашами різного розміру. Сама нижня має найбільший діаметр, верхня — найменший. Така пароварка дуже незручна. Пояснити це досить просто: в кожній чаші час приготування страв різниться, а значить, вам доведеться постійно контролювати процес.

  Порада: щоб не обпектися, вибирайте чаші з ручками.

  Вивчаємо функції пароварки — як правильно вибрати?

  Як ми вже сказали, в пароварка може бути маса додаткових функцій. Деякі з них будуть корисні, інші — ні. Взагалі, функції впливають на кінцеву вартість техніки. Давайте вивчимо їх більш детально, а вже після будемо робити вибір.

  Keep Warm

  Якщо перекладати з англійської, то «Keep Warm» означає «зігрітися». Саме це і відбувається в пароварці з такою функцією. Тут все просто — навіть після виключення пароварка продовжить підігрівати блюдо. Погодьтеся, дрібниця, а дуже приємно — їжа буде теплою навіть після години від моменту виключення.

  відстрочений старт

  Ця функція дозволяє готувати страви навіть під час вашої відсутності. Просто включите пароварку в розетку, завантажте потрібні продукти, налийте воду в ємність і встановіть необхідний час «старту». У деяких моделях є можливість відстрочки запуску до 12 годин. Така функція дуже сподобається людям, постійно «пропадає» на роботі: ви прийдете додому, а вечерю вже приготований.

  Швидкий пар

  Багато сучасних моделей оснащені такою функцією. Але далеко не всі знають, для чого вона потрібна. Як ми вже сказали, пароварка дозволяє швидко готувати страви з повним збереженням їх корисних властивостей. А дана функція дозволяє приготувати все ще швидше — майже в два рази. Принцип дуже простий: включивши кнопочку «Швидкого пара», ви активізуєте роботу пристрою — прилад починає грітися до завантаження продуктів, які після потрапляють в «парову баню».

  На що ще звернути увагу при виборі пароварки?

  Крім функцій, які ми перерахували, є й інші «примочки», про які варто знати. Безсумнівно, жити без них ви зможете, але управління пароваркою стає зручнішим. Погодьтеся, це приємно.

  Додаткові можливості:як вибрати хорошу пароварку

  • індикатор рівня води;
  • можливість доливати воду при готуванні;
  • захист техніки від перегріву.

  Важливе значення має і потужність обладнання. Який моделі віддати перевагу в даному випадку? Перш за все пам’ятайте, що цей параметр є дуже важливим, і від потужності залежить час приготування страв.

  У магазинах можна знайти зразки з потужністю від 500 до 2000 Ватт, в деяких виробах цей показник можна регулювати. Необов’язково купувати самий потужний прилад. Насправді, цей показник повинен поєднуватися з об’ємом і числом контейнерів для продуктів. Наприклад, моделі з однією гущавиною потужності в 500 Ватт вистачить, а от моделі з трьома чашами зажадають більше — близько 900-1000 Ватт.

  Що вибрати — пароварку або мультиварку?

  Нерідко багато хто плутає пароварку з мультиваркою. Насправді, ці прилади трохи схожі за своїми функціями. До головних відмінностей відносять:

  • кількість страв, які ви можете приготувати;
  • спосіб приготування їжі;
  • функціональні можливості;
  • швидкість готування;
  • корисність їжі;

  А тепер, щоб допомогти вам вибрати, потрібно розглянути основні відмінності більш докладно.

  Спосіб приготування їжі

  Пароварка, як ми вже сказали, готує на пару. За допомогою мультиварки можна ще і смажити, а не тільки варити продукти.

  функціональності можливості

  Основні функції пароварки — приготування на пару, розігрів і розморожування страв. У деяких моделях є функція подрібнення продуктів, що сподобається молодим батькам, яким потрібно готувати різноманітні дитячі пюрешкі. Але це все функціональні можливість цієї техніки.

  У мультиварки їх набагато більше — вона може готувати на пару, при цьому замінює і каструлю, і сковорідку, духовку і навіть грубку.

  Кількість страв, які ви можете приготувати

  Залежно від моделі пароварка може бути оснащена від однієї до трьох чаш. У мультиварки тільки один контейнер ємністю від 2,5 до 4,5 л. Значить, за допомогою пароварки можна готувати кілька страв відразу, в мультиварці тільки одне.

  Корисні поради

  вибираємо мультиварку

  Сьогодні ми розповімо, як вибрати мультиварку і на які параметри вам потрібно в першу чергу звертати увагу. Наша стаття дозволить купити недороге, але при цьому якісне обладнання.

  Перший раз доведеться чистка мультиварки? Повірте, в цьому питанні немає нічого складного — вам допоможуть найпростіші засоби, які обов’язково знайдуться на будь-якій кухні. Просто прочитайте цю статтю і можете приступати до роботи.

  швидкість готування

  Вибираючи кухонну техніку, багато виходять з швидкості її роботи. Так, продукти в мультиварці готуються трохи довше, особливо якщо пароварка оснащена функцією «Швидкого пара».

  корисність їжі

  Безсумнівно, що пароварка готує більш корисні страви, ніж мультиварка — а все завдяки готуванні на пару.

  Тепер ви знаєте, яку краще вибрати пароварку і в чому її відмінності від мультиварки. Сподіваємося, наші поради обов’язково допоможуть вам, коли ви призведе в магазин. Повірте, після прочитання нашої статті вам навіть не знадобиться допомога консультанта.