Постійно чхаєте, що не висипаєтеся, замучила незрозуміла алергія? Все це може бути викликано поганим повітрям у вашій квартирі, який життєво необхідно кожній людині. На допомогу нам приходять засоби для очищення повітря, головна функція яких — ліквідація пилу та інших дрібних забруднень. Крім того, є моделі, покупка яких вбереже вас від появи цвілі і пилових кліщів. Але тут дуже важливо підійти до вибору обладнання з розумом, відшукавши той, який буде повністю відповідати всім вашим запитам. Ми знаємо, на що звертати увагу.

Читайте в цій статті:

 • Вибір очищувача за принципом роботи і характеристиками
 • Вибираємо прилад залежно від фільтра
 • Купівля зволожувача — ставимо правильні цілі
 • Додаткові рекомендації по вибору техніки

Як вибрати зволожувач повітря для квартири по його характеристиках

Щоб правильно відповісти на питання, як вибрати очищувач повітря для квартири, необхідно спочатку вивчити характеристики техніки і зрозуміти, як вона працює.

Очищувач — практично той же вентилятор, але з фільтром, який пропускає і очищує повітря. За рахунок подолання фільтрує системи, повітря позбавляється від пилу, дрібних частинок бруду та інших мікроскопічних елементів. Такий очисник особливо корисний алергікам, яким необхідний чисте повітря. Крім того, подібні іонізатори відмінно підійдуть, наприклад, для сімей з маленькими дітьми, де є необхідність в проведення щоденного вологого прибирання.

Основні характеристики — на що звернути увагу?

Основними характеристиками очищувача можна назвати:

 • якість повітрообміну;
 • потужність пристрою;
 • рівень шуму.

Тут все досить просто. Чим більше буде площа кімнати, тим вище повинна бути потужність обладнання, інакше воно просто «не потягне». Якщо говорити про повітрообмін, важливо звернути увагу на рівень забрудненості повітря. Чим вище цей показник, тим, природно, обладнання буде краще справлятися зі своїми функціональними обов’язками. Рівень шуму — ще один важливий показник. Якщо вдома проживають діти або люди, що працюють ночами, то краще придбати майже безшумну модель.

Поради господиням

чистка кондиціонера

Кондиціонер перестав виконувати свої функції? Можливо, вам просто потрібно почистити техніку. А щоб не витрачати гроші на виклик майстра, ми розповімо, як провести роботи самостійно.

Вода потрібна людині також, як і повітря. Але в сучасних будинках часто тече забруднена хлором або іншими домішками вода, яка шкідлива для організму. Тут ви знайдете всі поради по її швидкому очищенні в домашніх умовах.

Який зволожувач повітря краще вибрати — визначаємо тип фільтра

Щоб остаточно визначитися, який вибрати зволожувач повітря для квартири, необхідно розглянути всі існуючі типи фільтрів.

механічний фільтр

Даний фільтр вважається найпростішим — всередині розташована сітка з дрібними осередками, яка виконує попередню чистку. Отже, він не завжди справляється зі своїми функціями, забираючи лише шерсть чотириногих вихованців і велику бруд.

Механічними фільтрами можна користуватися нескінченну кількість разів, досить просто їх промивати час від часу. Змішайте мило з водою і обробіть поверхні розчином. Їх основна перевага — невелика ціна.

електростатичний фільтр

Дане обладнання працює завдяки тяжінню електрозарядов різної полярності. Після отримання позитивного заряду забруднення осідають на елементах з мінусовим зарядом. Таке обладнання добре захищає приміщення від пилу, різних запахів, а ось з токсичними забрудненнями воно не впорається. Ще один недолік — необхідність постійно змінювати пластини, щоб прилад справно виконував свої функції. У догляді немає нічого складного — промиваємо виріб мильним розчином, прибираючи пилюку.

водяні фільтри

як вибрати очищувач повітря для квартириТакі фільтри застосовуються в моделях, які «миють» повітря. Для фільтрації заливається проста вода з-під крана. Отримавши заряд, брудні частинки переходять на зволожені диски, а після відправляється в спеціальний піддон.

Переваги системи — відсутність необхідності постійно чистити або міняти фільтри. Недоліки — досить висока ціна і неможливість фільтра поглинати забруднення, які не розчиняються у воді.

вугільні фільтри

Вугільні прилади працюють на фізичне «усунення» молекул газу, в зв’язку з чим вони добре справляються з токсичними домішками, що містяться в повітрі. До інших переваг варто віднести те, що вони знижують концентрацію запахів в квартирі, тому його можна використовувати, якщо ви любитель покурити в приміщенні.

Але є і суттєві недоліки. Перш за все, такі системи погано справляються з очищенням легких домішок у вигляді азоту або чадного газу. Ну і другий мінус — часта заміна фільтра (як мінімум раз в три місяці).

НЕРА-фільтри

Якщо вас цікавить, який зволожувач повітря вибрати для дитячої кімнати, то можна зупинитися на цьому варіанті. Устаткування використовують не тільки в житлових квартирах, але і в офісах, і навіть лікарнях, де якості повітря приділяється особлива увага. Основа таких фільтрів — матеріал, створений за допомогою сучасного скловолокна. До основних плюсів НЕРА-фільтрів можна віднести те, що вони здатні затримувати навіть самі мікроскопічні частинки бруду, вбиваючи алергени.

Єдиним недоліком можна назвати ціну — вартість такого приладу буде набагато вище, ніж вартість інших. Ще один мінус — при поломці ремонт провести буде неможливо, вам доведеться купувати нову модель.

фотокаталітичний фільтр

Прилади з таким очищувачем можна назвати проривом в області систем з очищення повітря. Принцип роботи подібного пристрою заснований на використанні ультрафіолетового випромінювання, яке призводить до окислення домішок. Якщо порівнювати показники ефективності очищення повітря, «ліквідації» вірусів і хвороб, такі фільтри можна ставити на перше місце.

Вибираємо обладнання в залежності від мети

Вибір зволожувача повітря для будинку залежить ще і від кінцевої мети. Задайте собі просте запитання — навіщо мені потрібен очищувач і які проблеми він повинен вирішити? А тепер давайте проаналізуємо призначення пристрою, після чого можете сміливо відправлятися в магазин.

Наприклад, якщо ви постійно працюєте і у вас немає часу на проведення щоденного вологого прибирання, вам необхідно придбати обладнання, здатне справлятися з великою кількістю пилу. До таких очисникам відносять моделі з НЕРА і електростатичними фільтрами.

Якщо в будинку живе алергік, необхідно придбати пристрій, здатний вбивати пилових кліщів, спори цвілі і грибка, які можуть погіршити ситуацію. З такою «роботою» найкраще впораються пристрої, оснащені фотокаталітичними фільтрами. Однак одного очищувача тут буде мало — його бажано доповнити обладнанням, здатним справлятися з пилом.

рекомендації

цвіль у ванній

Набридла постійно з’являється в ванні цвіль? Існує маса причин її утворення, так що уважно ознайомтеся з цією статтею, де вказані всі причини і методи боротьби зі спорами цвілі.

Пилові кліщі можуть жити у вашій подушці! Саме вони є рознощиками багатьох хвороб, заважають нормальному сну, сприяють розвитку алергії. І тому так важливо знати, як боротися з мікроорганізмом — тут ви знайдете найефективніші методи боротьби.

Щоб нейтралізувати неприємний запах (наприклад, тютюновий дим), також можна використовувати фотокаталітичні очищувачі повітря і прилади, оснащені вугільними фільтрами або додатковою можливістю зволожувати повітря. Найкраще зупинитися на варіанті поєднання двох фільтрів — вугільного і фотокаталітичного. З їх допомогою ви не тільки очистіть повітря від «амбре», а й заберете його причину.

як правильно вибрати зволожувач повітря

Якщо у вашій квартирі справжня Сахара, природно, найкращим варіантом буде покупка моделі, в якій повітря проходить через спеціальну ємність з водою.

Вибираючи серед безлічі моделей, можна зупинитися на очищувачі з попередньою іонізацією — така техніка не дає пилу і дрібних забруднень жодних шансів повернутися назад в кімнату. При цьому ефективність очищення становить близько 95%.

Кілька додаткових порад щодо вибору очищувача повітря

Як бачите, щоб правильно вибрати очищувач і зволожувач для квартири, необхідно визначитися з метою. Але є і деякі інші моменти, на які також варто звертати увагу при покупці.

Що потрібно пам’ятати:

 • який зволожувач повітря вибрати для дитиниЧесно відповідайте — чи зможете ви нормально доглядати за новим приладом у вашому домі? Щоб очищувач чесно виконував свої функції, його необхідно зрідка мити. Якщо у вас є час на щоденну чистку, підійдуть моделі-мийки — вам доведеться постійно міняти забруднену воду і промивати фільтри. Коли такої можливості немає, краще зупинитися на сучасних фільтрах — їх можна чистити раз на місяць.
 • Другий момент — як часто ви збираєтеся користуватися технікою? Якщо пристрій буде працювати постійно, вибирайте моделі з мінімальним енергоспоживанням, щоб не влетіти в «копієчку».
 • Дизайн також має велике значення. Бувають підлогові і настінні моделі, вироби, які оснащені виделкою для установки в розетку. Вибрати найбільш відповідний вам за розмірами очищувач, щоб він не просто служив додатковим аксесуаром, а виконував всі свої обов’язки на 100%.
 • Сподіваємося, тепер у вас не виникне ніяких складнощів при покупці відповідної моделі. Якщо у вас все ще залишилися нерозуміння з приводу, як правильно вибрати зволожувач повітря, сміливо відписуйтеся нам в коментарях.