Обігрівач в будинку вже давно не розкіш, а просто необхідна річ. Це своєрідна паличка-виручалочка, яка зігріє вас в періоди, коли опалення ще не включили, а на вулиці вже починаються перші морози.

А також він стане незамінним рятівником при аварійному відключенні опалення. Сучасні виробники побутової техніки пропонують нам величезний вибір різних моделей обігрівачів.

Від найпростіших і бюджетних до дорогих моделей з «всілякими» наворотами. Крім того, прилади відрізняються за характеристиками і способам роботи. Як же не заплутатися у всьому цьому різноманітті?

зміст:

 • масляні обігрівачі
 • Характеристики конвекторних обігрівачів
 • вибираємо тепловентилятор
 • Інфрачервоний обігрівач
 • Вивчаємо потужність і інші параметри

Характеристики масляних обігрівачів

Щоб зрозуміти, як вибрати обігрівач для квартири, потрібно вивчити всі характеристики таких пристроїв, їх відмінності, принципи роботи. Почнемо ми, мабуть, з самого поширеного виду — масляного.

Такі вироби мають електронну нагрівальну систему з маслом в якості гріючого елементу. Виріб нагрівається поступово і зберігає теплу температуру протягом тривалого часу. Переваги такої моделі:

 • безшумна робота;
 • пожежна безпека;
 • наявність термостата і таймера.

Як і будь-який пристрій, такий вид обігрівачів має свою негативну особливість, на яку потрібно звернути увагу тим, хто має дітей або тварин. Полягає вона в тому, що металева поверхня здатна нагріватися до 100-150 градусів, що дає високий ризик серйозно обпектися при дотику. Більш того, з метою безпеки, слід також прибрати всі легкозаймисті предмети від приладу.

Поради

очистити і зволожити повітря

Якщо ви купуєте радіатор, не забувайте про те, що він сушить повітря. Тому не обійтися без очищувача і зволожувача повітря, а ми розповімо, як це зробити правильно.

Отпариватель — відмінна техніка, значна полегшує роботу домогосподаркам. Ми розповімо, як вибрати отпариватель так, щоб він був максимально корисний і не розчарував вас — про це ви прочитаєте тут.

Кілька правил по експлуатації

Масляний радіатор хороший тим, що не вимагає професійного технічного обслуговування. Але є кілька моментів, про які потрібно пам’ятати:

 • який тип обігрівача вибратимасляної обігрівач забороняється використовувати у ванній кімнаті або для сушіння білизни;
 • категорично забороняється зіткнення нагрітого обігрівача і шнура, в іншому випадку — ризикуєте розплавити шнур;
 • при використанні прилад повинен знаходитися тільки в вертикальному стані;
 • площа приміщення, яке ви бажаєте обігріти, повинна бути не менше 8 квадратних метрів (це важливо, якщо ви здійснюєте вибір обігрівача для маленької кімнати);
 • з обережністю користуйтеся приладом, підключаючи його до подовжувача. Обігрівач може перегрітися.

Спосіб догляду за таким вентилятором досить простий. Досить протерти його м’якою ганчіркою в вимкненому і охолодженому стані.

Конвекторні обігрівачі та їх особливості

Наступний вид обігрівачів, про який ми вас розповімо — конвектори. Вони мають безшумне властивість роботи. Щоб устаткування не спалювали кисень, сучасні виробники використовують керамічний нагрівач. А в нижній частині корпусу роблять отвори, через які проходить повітря, який після нагрівання піднімається вгору і рівномірно розподіляється по приміщенню.

Як ми вже говорили, в роботі конвектори абсолютно безшумні пристрої. Пам’ятайте, що конвекторні обігрівачі пристосовані для розміщення на стінах або на підлозі.

Такі обігрівачі досить компактні і підходять для невеликих квартир. У деяких моделях найчастіше є кнопка регулювання температури, є моделі з електронним або біметалічним термостатом, завдяки чому можна підтримувати задану температуру.

З цього випливає, що найбільш оптимальний обігрівач такого виду — має розбивку по градусам, що дає можливість регулювати температуру.

До плюсів можна віднести те, що такі обігрівачі захищені від перегрівання, завдяки здатності автоматично відключатися. Така можливість також захищає прилад при випадковому падінні або попаданні на нього якогось предмета. Примітний даний прилад ще й тим, що процес нагрівання відбувається повільно в той час як тепло в кімнаті тримається ще довго. Так само, як і масляні радіатори, настінні конвектори рекомендується вішати на рівні опалювальних батарей.

рекомендації

як зволожити повітря

Радіатор — це дуже добре, але як зволожити повітря, якщо він став дуже сухим, адже це дуже некорисно для здоров’я. Давайте вивчимо це питання більш детально.

Якщо в будинку занадто сухо, в квартирі буде накопичуватися дуже багато пилу. Ми розповімо, як швидко прибрати пил і навести порядок в квартирі. Ми вивчимо це тут.

Чим же конвектор краще масляних обігрівачів?

У користувачів часто виникає питання, який тип обігрівача вибрати — олійною або конвекторний. З цього приводу ходить багато суперечок, однак конвекторні пристрої мають вагоме кількість переваг. Так, наприклад, поверхня техніки не нагріється більше 90 градусів, що значно зменшує ризик появи опіків при ненавмисному зіткненні.

Якщо вас найбільше хвилює питання, як правильно вибрати економічний обігрівач для кімнати, то конвекторний обігрівач — то, що ви шукали. Друга відмінна риса — конвектори споживають набагато менше електроенергії, що в наш час дорогих енергоресурсів дуже важливо.

як правильно вибрати обігрівачЗа допомогою деяких моделей конвекторів вирішилося питання обігріву вологих приміщень, таких як ванна кімната. Це так звані плівкові конвектори. Такі моделі мають спеціальний вологонепроникний корпус. Існують також максимально компактні моделі конвекторних обігрівачів, які розташовуються на стіні і займають зовсім мало місця. Такі прилади також зручні в зберіганні. Після використання їх можна просто згорнути в рулон і прибрати в дальній кут.

Якщо вам потрібно обігріти якесь конкретне місце — встановіть обігрівач поблизу нього. Для обігріву всього приміщення — повісьте конвектор поряд з дверима або вікном. Таким чином, ви перекриєте проникає в кімнату холодне повітря.

Як вибрати обігрівач для будинку — вивчаємо характеристики тепловентиляторів

Найпопулярніший бюджетний варіант обігрівачів — тепловентилятор. До головних плюсів таких обігрівачів варто віднести те, що він досить швидко обігріває невелике приміщення, а також володіє невеликими розмірами. Встановлювати їх можна в будь-якому зручному для вас місці.

Тепловентилятор нагріває повітря, використовуючи розпечену електричну спіраль, і подає його в кімнату за допомогою вентилятора, який обертається в корпусі. Тим самим приміщення прогрівається рівномірно.

Але є і значні мінуси у такого виду обігрівачів: гучність у використанні на великої потужності, через що згоряє пилу на розпеченій спіралі — поява неприємного запаху. Крім того, не рекомендується тривале використання таких тепловентиляторів, так як він здатний спалювати кисень.

Але пам’ятайте! Сучасні виробники врахували недоліки тепловентиляторів і мінімізували шкоду, яку вони можуть нанести. Тому не так вже й страшно, як нам могло здатися.

Корисні рекомендації:

 • не забувайте час від часу чистити тепловентилятор від пилу;
 • захистіть тепловентилятори від вологи.

Інфрачервоний обігрівач

вибір обігрівача для кімнатиІнфрачервоні обігрівачі вважаються найдосконалішими приладами. Принцип роботи таких обігрівачів зовсім не схожий на інші. Унікальність полягає в тому, що «серце» цього приладу нагріває не повітря, а тепло акумулюється на людину або предмет, значно заощаджуючи електроенергію.

Використовувати їх можна не тільки в житлових приміщеннях, але також і на терасах і балконах. Головне, правильно виставити потужність.

Якщо шукаєте обігрівач для дитячої, то такі моделі найкраще відповідають всім необхідним параметрам — безпека, швидкість прогрівання. Розміщувати інфрачервоні обігрівачі можна на будь-яких зручних для вас площинах, горизонтально або вертикально.

Здається ось він, ідеальний прилад для обігріву! Але, на жаль, вони мають один величезний недолік — ціна.

Який обігрівач краще вибрати для квартири — вивчаємо потужність і інші параметри

Тепер ви знаєте, які можуть бути обігрівачі для дому, але який вибрати? Багато що залежить від потужності пристрою. Щоб зрозуміти, техніка з якою потужністю підходить саме вам, зверніть увагу на площу приміщення, що обігрівається, висоту стель, наявність вікон, тип освітлення.

Вам допоможе простий метод розрахунку (він вважається найбільш оптимальним): зіставте потужність з кв. м з розрахунку 1 кВт на 10 кв. м. Таким чином, щоб прогріти кімнату з площею в 36 кв. м., потрібно пристрій з мінімальним рівнем потужності в 3,6 кВт.

Але і це ще не все. Роблячи вибір обігрівача для квартири або для будинку, обов’язково звертайте увагу на наступне:

 • вибір обігрівача для будинкуНадійність контактів. Це дуже важливий показник, оскільки обігрівача при інтенсивній роботі доведеться витримувати велике напруження. А погані контакти, не впоравшись з навантаженням, можуть призвести до пожежі.
 • Внутрішні дроти повинні бути виготовлені з якісних антівоспламеняющіхся матеріалів.
 • Нагрівальний елемент — це «серце» будь-якого обігрівача. Яке б пристрій ви не вибрали, нагрівальний елемент повинен бути якісним, надійним, виготовленим з практичного матеріалу. Тільки в цьому випадку можна говорити про те, що обігрівач прослужить вам довго, а не «згорить» після перших же днів застосування.
 • Звертайте увагу на вилку — вона повинна бути якісною, із заземленням. Це дозволить захистити пристрій від перепадів напруги і навіть пожежонебезпечних ситуацій, навіть якщо у вашій квартирі досі стара проводка.
 • Сертифікати якості, які дозволять перевірити оригінальність пристрою.

Крім того, вивчаючи питання, який обігрівач вибрати для будинку і квартири — читайте відгуки та думки людей. Ну, і звичайно, звертайте увагу на ціни. На жаль, не завжди ми можемо дозволити ідеально підходить для нас модель через високу вартість. Але, на щастя, сьогоднішній ринок пропонує нам варіанти для людей з різним достатком. Тому вибирайте прилад, враховуючи ваші можливості. А головне, перевіряйте наявність паспорта та гарантійного обслуговування.

І ніколи не Мерзни!