Людина повинна вживати не менше 2,5 літрів води в день! Про це можна почути від будь-якого лікаря! Але що робити, якщо якість води з-під крана залишає бажати кращого? Адже нерідко нам доводиться пити воду, в якій дуже багато хлору, заліза, мікроорганізмів і шкідливих мікроелементів, які можуть негативно позначитися на нашій імунній системі і здоров’я. Купувати бутильовану воду — теж не варіант, занадто дорого виходить, та й незручно. Але ж можна придбати спеціальний фільтр для очищення води. Просто підберіть відповідну модель!

зміст:

 • Класифікація фільтрів
 • Вибір фільтра під раковину
 • ТОП-5 кращих виробників

Які фільтри бувають — вивчаємо всі моделі

Перш ніж розповісти, як вибрати фільтр для води під мийку, спочатку вивчимо всі інші види пристроїв. Можливо, їх конструкція здасться вам більш привабливою і ви зробите вибір на їхню користь. Так що давайте розглянемо, які види пристроїв існують.

Фільтри-глечики

Ці фільтри вважаються найпростішими, а ресурс їх картриджів для очищення розрахований приблизно до 250 л води. Головна особливість таких «глечиків» в тому, що вони добре виводять хлор, неприємний запах, роблять воду трохи м’якше. Такі пристрої мобільні і мають невеликі габарити. Міняти фільтр потрібно щомісяця. Максимальний рівень очищення досягає 20 мікрон.

До головних переваг можна віднести:

 • простота застосування;
 • не вимагає для роботи контролю;
 • приємна вартість;
 • відсутність необхідності підключення до труб.

До мінусів можна віднести те, що ступінь очищення в порівнянні з іншими видами фільтрів досить невелика. Крім того, фільтр здатний очищати тільки ту кількість води, які ви налили в глечик — зазвичай це близько двох літрів. Відповідаючи на питання, як вибрати фільтр для води типу глека, потрібно відзначити головне — вивчіть воду в будинку і підберіть той фільтр, який допоможе вирішити вашу проблему: хлорка, велика жорсткість води, неприємний запах.

Водоочисники у вигляді насадок

Ці невеликі пристосування одягаються прямо на кран. Головні плюси — невелика вартість і мобільність. До недоліків можна віднести те, що такі пристрої мають невеликий рівень продуктивності, очищаючи близько 400 мл води в хвилину.

Проточний фільтр на мийку

Такий вигляд пристрою розташовують поблизу крана, закріплюючись до нього спеціальним шлангом. Головний плюс такої моделі — висока продуктивність, особливо в порівнянні з першими видами очисників (середній обсяг — до 1,5 л в хвилину). Другий плюс — не потрібно використовувати додаткові ємності для зберігання води. Правда, є недоліки. Це, по-перше, досить великі габарити, в результаті чого забирається дорогоцінний місце у мийки.

Проточний фільтр під мийку

Відповідаючи на питання, який фільтр для води вибрати для будинку, варто відповісти, що величезною популярністю користуються пристрої, що встановлюється під мийку. Причин тут декілька. Перш за все, зручне розташування техніки — фільтр вбудовують в водопровід і встановлюють під раковиною. Друга перевага — економія картриджів, які потрібно міняти двічі на рік. Максимальний ступінь очищення таких пристроїв становить 1 мікрон.

який фільтр для води краще вибратиДо інших переваг можна віднести:

 • відмінна продуктивність;
 • тривалий ресурс роботи;
 • простота застосування;
 • зручне розташування.

Недолік у такого пристрою тільки один — досить висока вартість. Але якщо ви готові інвестувати в своє здоров’я (а якість води має прямий вплив на наше здоров’я), то у вас навіть не виникне питання, який вибрати фільтр для питної води для будинку — тільки пристрій з монтажем під раковиною.

Система зворотного осмосу

Багато фахівців, відповідаючи на питання, який фільтр для води краще вибрати, згадують про систему зворотного осмосу. Але далеко не всі, хто цікавиться особи можуть знати, що це таке і з чим «його їдять». Ключова складова такого пристрою — обратноосмотическая мембрана. Її пори набагато менше, ніж найвідоміші мікроби і віруси, що вже говорити про хлорку та інші мікроелементи, присутні у воді.

До головних плюсів можна віднести:

 • відмінна очищення:
 • постійний запас чистої води — до 10 літрів;
 • рідкісна заміна картриджів — раз в 12 місяців.

Мінус один — це ціна як покупки приладу, так його монтажу та придбання нових картриджів.

Визначаючись з тим, як правильно вибрати фільтр для води на кухні, оціните свої фінансові можливості, якість води (якщо вас не влаштовує тільки запах, навіщо витрачатися на дорогий фільтр?).

Поради для будинку

очистити воду

Не завжди є можливість придбання дорогого фільтра. Але ми знаємо, як можна очистити воду за допомогою підручних засобів — тепер ви зможете вивести хлорку і неприємні запахи без будь-яких вкладень.

Погана вода — ось причина появи накипу на стінках побутової техніки. Сьогодні ми розповімо, як почистити кавоварку від нальоту так, щоб смак улюбленої кави знову став ідеальним! Всі способи чищення ви знайдете тут.

Як вибрати фільтр для очищення води під мийку — корисно знати

Принцип роботи такого пристрою простий — очищення проводиться шляхом проходження води через кілька ємностей, в яких встановлені очисні картриджі. Таку систему слід монтувати близько крана, а найзручніше встановити пристрій під раковиною. Щоб визначитися, який фільтр для води під мийку вибрати для квартири, давайте спочатку розберемося в їх особливостях.

У корпусі фільтра розташовані ємності з картриджами, за рахунок чого проводиться багаторівнева очищення. Мінімальна кількість картриджів — два, проте краще придбати моделі з трьома і більше картриджами, які здатні вивести з води всі шкідливі речовини.

Такі фільтри зазвичай оснащені трьома ступенями очищення:

 • Чистка від великих речовин.
 • Тонка фільтрація.
 • Пом’якшення.
 • Можна придбати більш дорогі моделі, оснащені додатковими мембранами осмосу. Тут є одне «але»: такі очисники виведуть з води все мікроелементи (навіть корисні). Тому вибираючи таку модель, не забудьте придбати додатковий картридж, що дозволяє збагатити воду мінералами.

  Важливо: намагайтеся вибирати фільтри, враховуючи особливості води в будинку. Купівля пристрої «навмання» призведе до витрат коштів, а ефект при цьому буде нульовий.

  як вибрати фільтр для води на кухнюТак, наприклад, якщо вода занадто жорстка, віддайте перевагу іонним моделям — а ось обратноосмотічеськіх мембран жорстка вода «не боїться». При цьому мембранні фільтри дуже дієві при чищенні води з великою кількістю заліза в ній.

  Не потрібно думати, що чим більше етапів чистки, тим краще. По-перше, це виллється вам в «копієчку», а усувати таким дорогим чином проблему заліза у воді — занадто марнотратно. Багатоступінчасті пристрою краще застосовувати для приватних будинків, коли невідомо з яких джерел надходить рідина в крани. При виборі фільтра під мийку обов’язково враховуйте габарити пристрою. Так, наприклад, для маленької кухні більше підходять невеликі моделі, щоб заощадити простір, якого і так вічно не вистачає.

  Як підібрати фільтр для очищення води — ТОП-5 виробників

  Щоб здійснити правильний вибір фільтра для очищення води під мийку, потрібно звертати увагу і на виробника. Традиційними «передовиками» в цій галузі вважаються такі країни, як Німеччина, США і Польща, проте в останні кілька років вітчизняні виробники також стали приділяти увагу виробництву побутових фільтрів. Головним їх перевагою можна назвати виробництво товарів, орієнтованих для очищення «вітчизняної» води.

  Виробники:

  • Компанія «Bluefilters». Фільтри цієї компанії, як і будь-які німецькі продукти, які характеризуються високою надійністю і якістю, цінують у всьому світі.
  • «Аквафор». Досить відома російська компанія, яка була заснована в 1992 році, і з тих пір постійно розвивається. Відрізняється тим, що використовує у виготовленні техніки передові американські і європейські розробки, що гарантує якість і довголіття продукції, що випускається. До інших плюсів можна віднести гнучку цінову політику і наявність сервісних центрів у багатьох містах Росії.
  • «Brita». Ця німецька компанія почала першою виготовляти фільтри-глечики. Говорячи про цю компанію, потрібно згадати, що вони займаються виробництвом як побутових, так і професійних фільтрів, які поставляються в 50 країнах світу.
  • Компанія «Бар’єр». Досить відома російська фірма, що випускає різноманітні види фільтрів для будинку. Головна перевага виробника в наявності власної дослідницької лабораторії, що дозволяє удосконалювати свій продукт максимально швидко.
  • «Atoll». Російсько-американська компанія, головний девіз якої — якість і надійність. Що випускаються компанією фільтри не тільки прибирають все домішки, але і роблять воду смачнішою. Ще однією перевагою можна назвати простоту установки — тепер ви можете придбати пристрій і монтувати його самостійно, не викликаючи при цьому фахівців.

  Корисні поради

  почистити чайник від накипу

  З накипом в чайнику стикаються абсолютно всі! Особливо якщо вода з-під крана тече не найкраща, «збагачена» домішками і великою кількістю заліза. Але ми знаємо, які кошти найбезпечніше застосовувати для видалення накипу в чайнику.

  Вирішили почистити термопот від накипу, але не знаєте, які кошти найкраще підійдуть для виконання робіт? не переживайте, ми зібрали для вас повний перелік порад по цій темі — ви знайдете його тут.

  висновок

  І ще раз хочемо нагадати — при покупці підходящої системи враховуйте свої фінансові можливості, не забуваючи про необхідність заміни фільтрів і обслуговуванні системи, що теж коштує грошей. Якщо купити дорогу техніку, але не міняти фільтри в потрібний час, вважайте, що ви викинули гроші на повітря.

  Сподіваємося, тепер ви знаєте, який вибрати проточний фільтр для води під мийку. І будемо раді, якщо ви вже стикалися з такою проблемою, і зможете написати кілька слів з приводу вибору і оцінки критеріїв!