З появою маленького чоловічка в сім’ї у мам і тат з’являється маса турбот. Це і сповивання малюка, і його годування, і прання дитячий речей і багато іншого. Один із самих основних питань — як стерилізувати дитячі пляшечки. І цей момент дуже важливий.

Сьогодні ми розповімо, чому так важлива стерилізація посуду і які методи існують.

Зміст статті:

  • Навіщо стерилізувати дитячий посуд?
  • Як підготувати пляшечки до стерилізації?
  • Способи стерилізації посуду
  • Використовуємо спеціальний стерилізатор

Чи обов’язково стерилізувати дитячі пляшечки?

На жаль, але не всі мами ставляться серйозно до стерилізації банок і пляшок свого малюка. Деякі вважають, що якщо малюк постійно повзає по підлозі і тягне що потрапило в рот, стерилізація не допоможе і не захистить малюка. Але це зовсім не так. Давайте розглянемо всі докладніше.

Чи обов'язково стерилізувати дитячі пляшечкиПерша мета, яка досягається за рахунок стерилізації посуду — профілактика інфекцій.

Справа в тому, що малюки першого року життя дуже сприйнятливі до інфекцій різного роду. Так, бактерії можуть привести до гострої кишкової інфекції, що може викликати блювоту і понос. В результаті організм малюка зневоднюється, що негативно позначиться на здоров’ї дитини.

Потрібно відзначити, що бактерії блискавично розмножуються в їжі, адже ця відмінне середовище для них. Тому так важливо не тільки якісно мити посуд, але і стерилізувати її, щоб убезпечити малюка.

Безсумнівно, створювати стерильний світ навколо малюка і повністю захищати дитину від пилу не слід, навпаки, багато дитячих педіатри радять таким чином підвищувати імунітет дитини. Однак немовлят, чий організм дуже слабкий і не вміє боротися з бактеріями, оберігати потрібно і важливо.

Як підготувати посуд?

Перш, ніж приступати до стерилізації, посуд потрібно підготувати. Спочатку промийте пляшечки, щоб прибрати залишки суміші. Для цього скористайтеся миючим засобом або гелем для посуду, а краще харчовою содою або сіллю. Прополощи і ретельно видаліть засіб.

Після цього слід очистити соску. Спочатку промийте дірочку, через яку п’є малюк. Для цього візьміть сіль, насипте її в соску, пам’ятайте її і промийте водою. Правда, такий спосіб не підійде для чищення силіконових виробів.

Якщо ви вирішили помити виріб в посудомийній машинці, то соску потрібно стерилізувати тільки при температурі не вище + 80 градусів.

Важливо: якщо раптом ви помітили, що вироби пошкодилися або покрилися дрібними тріщинами, не використовуйте їх. Оскільки в мікро-тріщин можуть оселитися бактерії, «вигнати» які буде складно навіть стерилізацією.

Як стерилізувати дитячі пластикові пляшки?

Існує маса методів стерилізації посуду. Найпростіший і найдавніший — кип’ятіння у воді. Робити тут майже нічого не треба: добре промийте вироби в воді, краще буде використовувати мило. Поки ви миєте баночки, закип’ятіть воду. Як тільки вода в ємності скипіла, можете сміливо опускати в неї пляшки. Краще, якщо вони пробудуть в каструлі хоча б хвилин 5. Після завершення дістаньте вироби, скориставшись чистим пінцетом. Протріть, обсушити рушником і можете сміливо заливати суміш.

Як стерилізувати дитячі пляшечкиДругий варіант обробки — використання мікрохвильової печі.

Щоб здійснити цей метод, вам знадобиться міцна ємність зі скла: покладіть в неї весь посуд, закрийте скляною кришкою і поставте на 6-8 хвилин в СВЧ, встановивши найбільшу потужність.

Як тільки грубка вимкнеться, дістаньте ємність, остудіть баночки з пляшечками і розлийте в них молочко.

Сьогодні також досить популярним вважається метод стерилізації в холодній воді. Такий спосіб підійде в тому випадку, якщо у вас немає можливості нагріти воду або скористатися свч-піччю. Правда, не обійтися без спеціальних антисептичних таблеток, які можна придбати в аптеці. Закиньте 1-2 таблетки в воду, почекайте приблизно півгодини.

Важливо: такий розчин відмінно підійде для очищення виробів між годуваннями, головне, не зберігати в подібній воді пляшечки більше доби.

Як стерилізувати дитячі пустушки за допомогою стерилізаторів?

На жаль, далеко не кожен батько може дозволити собі покупку такого досить дорого апарату. Однак стерилізатор має очевидні переваги. Також в магазинах з дитячими товарами можна придбати примітну мультифункціональну модель, яка підходить не тільки для позбавлення від мікробів, але і для підігріву пляшечок з сумішшю. Крім того, в такому обладнанні навіть можна деякий час зберігати суміш, їжа не зіпсується.

Важливо пам’ятати, що чистити слід не тільки дитячі пляшечки з сосками, а й дитячі іграшки, і інші предмети, які малюк чіпає і тим більше «пробує на смак».