Сорочка, краватка, піджак … Чогось не вистачає? Нагрудної хустки. Цей модний аксесуар додасть образу індивідуальності і завершеності, представивши чоловіка в очах жінок справжнім модником. Але для того щоб хустку виглядав красиво і акуратно, його потрібно правильно скласти. Нічого архіскладно в цьому немає, тим більше що способів, як скласти хустку в кишеню піджака, існує десятки.

зміст:

 • Особливості згортання паші
 • Варіант 1: найпростіший
 • Варіант 2: з двома трикутниками
 • Варіант 3: крилата затягування
 • Варіант 4: для неформального образу
 • Варіант 5: улюблений у італійців

Хустка в нагрудній кишені: вчимося складати правильно

Навіть якщо нагрудний хустку потрапляє в кишеню піджака пару раз в рік на урочисті заходи, наприклад, весілля кращого друга або ювілей мами, все ж варто освоїти популярні способи, що дозволяють акуратно скласти аксесуар. Всього пара нехитрих рухів і ваш образ вже не такий тривіальний, а доповнений яскравим акцентом.

На замітку: нагрудний хустку, згорнутий в кишені піджака, називається паші. Його призначення виключно декоративне. Паші не використовують як носову хустинку, їм не витирають руки або особа, яка не протирають скельця окулярів і т.д. Він призначений для додання образу елегантності та витонченості, не є обов’язковим аксесуаром, але додає особливого шарму.

Перш ніж вибирати схеми, варто визначитися, з якої тканини виготовлено виріб. Це важливо. Для бавовняних і лляних виробів підходять найпростіші схеми з 1-2 перегинами і чіткими лініями. Якщо хустку шовковий, варіацій його згортання набагато більше. Тут вже можна довго експериментувати і грати з формами.

почистити фетровий капелюхЧитайте: як почистити фетровий капелюх.

Засмічення труби може стати справжньою домашньою катастрофою. Радимо дізнатися, як прочистити труби у ванній.

Почнемо з найпростіших схем, за якими можна скласти чоловічий бавовняний або лляний хустку в кишеню піджака і закінчимо більш хитромудрими способами, придатними для шовкових виробів.

красиво складений хустку

Лаконічний і простий

Мабуть, це найпростіший спосіб, як скласти хустку в нагрудну кишеню. Його ще називають «президентським». Згорнути паші можна за лічені секунди, при цьому результат виходить дуже акуратним і стриманим. Спосіб підходить для простих, нековзних тканин: бавовни, льону. Його також можна використовувати для складання вовняних і кашемірових хустинок в кишені блейзерів.

Порада: якщо вам належить формальна зустріч, дрес-код якої передбачає наявність чорного костюма і білої сорочки, варто звернути увагу саме на цей метод складання паші.

Схема дуже проста:

 • шматок тканини розкладають на рівній поверхні;
 • потім його складають рівно навпіл по вертикалі;
 • вийшов прямокутник ще раз складають, але тепер по горизонталі так, щоб верхній край виступав за нижній на 1-1,5 сантиметра, в залежності від глибини кишені і розміру паші.

Важливо, щоб хустинку НЕ звисав з кишені. Він повинен виглядати з нього на 2-3 сантиметри.

проста схема

дві вершини

Ще один найпростіший варіант, як скласти носовичок в кишеню піджака. Він підійде для паші з бавовни або льону. Красиво виглядають вироби з контрастними краями, згорнуті за цією схемою:

 • хусточку розкладають перед собою так, щоб один з кутів квадрата «дивився» вниз, другий — вгору, два залишилися — по сторонам;
 • клапоть беруть за нижній куточок і піднімають його вгору, але не поєднують з верхнім кутом, а зміщують його трохи вправо;
 • таким чином, 2 куточка клаптя виявляються вгорі;
 • потім краю підвертають вперед і поміщають паші в нагрудний кишеньку.

2 кута

Можна зробити всього одну додаткову складку, і аксесуар буде складний ще цікавіше. Ця злегка ускладнена варіація називається «корона». Спочатку виконуються перші кроки по вищеописаної інструкції, а потім край аксесуара з боку лівої руки не підвертають вперед, а складають так, щоб він виявився вгорі третім трикутником. Куточок з боку правої руки підвертають вперед, потім паші вкладають в кишеню.

3 кута

крилата затягування

Наступний метод ідеальний для м’яких шовкових хустинок. Англійці називають його Winged puff, що в дослівному перекладі означає «крилата затягування». Ця схема підходить для образів невимушених і нестрогих. З класичним чорним костюмом він не виглядає і не використовується. Але якщо треба буде зустріч у неформальній обстановці, де вам потрібно виглядати стильно й елегантно, це те, що потрібно:

 • розташуйте клапоть так, щоб його кути дивилися вгору-вниз і по сторонам;
 • верхній куточок загорніть вниз, поєднавши його з нижнім;
 • потім отримані бічні кути трикутника подверніте до нижнього кута;
 • бічні кути отриманого квадрата знову загорніть до центру;
 • вийшла «крилату затяжку» розташуйте в кишені піджака так, щоб з нього визирала тільки верхня третина аксесуара.

схема затяжки

неформальний

Цей спосіб підходить виключно для шовкових аксесуарів. Бавовняні і лляні вироби, а також паші з більш грубих тканин будуть виглядати неохайно, якщо згорнути їх у такий спосіб. Найдоречніше паші, скручений неформальним способом, буде виглядати з блейзером в стилі кежуал, поєднується з джинсами і яскравою сорочкою. Цей спосіб для справжніх модників, що не соромляться притягувати погляди оточуючих:

 • шматок тканини збирають в руці так, щоб всі його кути стирчали зверху, а знизу руки утворювався «мішечок»;
 • «Мішечок» поміщають всередину, а його кінці розправляють так, щоб вони красиво виглядали назовні.

Цей варіант дозволяє зробити образ кілька недбалим. Забарвлення тканини може бути яскравою, багатобарвною.

зробити дірки на джинсах на колінахЧитайте: як самостійно зробити дірки на джинсах на колінах.

Дізнайтеся, як стерти ручку з паперу, щоб не залишилося слідів.

Радимо дізнатися, як прибрати плями від чорнила.

Бутон Рози

Його можна назвати вдосконаленою схемою вищеописаного «неформального» методу. «Бутон троянди» виглядає більш акуратно, але при цьому підходить для костюма в стилі кежуал. Вважається, що цей метод згортання аксесуара популярний у італійців:

 • руку складають в «колодязь», хустинку кладуть зверху руки і його центр пальцями проштовхують в отвір;
 • кінці клаптя загортають вниз, щоб вони не стирчали з кишені;
 • вийшов «бутон» залишають визирати з кишені, а решту тканину розправляють всередині нього.

Останній варіант тільки звучить складно, і щоб в цьому переконатися, рекомендуємо подивитися відео-інструкцію: