У кожному гардеробі знайдеться пара-трійка футболок, а у кого-то і десяток. Неважливо, чи носите ви їх щодня, або одягаєте тільки для виїзду на природу. У будь-якому випадку ці речі доводиться якимось чином зберігати, бажано, не порушуючи порядку в шафі. Поговоримо про те, як скласти футболку, щоб вона не пом’ялася під час зберігання і була готова до використання без прасування.

зміст:

 • Як згорнути футболку вручну?
 • Складні випадки.
 • Складання трикотаж з довгими рукавами.
 • Метод для мандрівників?
 • Дошка для складання одягу.
 • Як зробити?
 • Як користуватися?
 • Складання футболок вручну

  Метод згортання футболки буде залежати від того, яку систему зберігання використовує її господар. Прихильники недавно увійшла в моду методики Марі Кондо формують з трикотажних речей щільні рулетики, які можна зберігати вертикально. Володарі традиційних шаф складають з тішоток рівні прямокутники, а власники гардеробних з відкритими полицями намагаються скласти футболку як в магазині, щоб гардероб виглядав красиво.

  Важливо! Радимо випробувати всі запропоновані способи, а потім вибрати найбільш підходящий. Можливо, правильно скласти футболку за описом вийде не відразу. Але після 3-5 тренувань все вдасться.

  Швидкий спосіб

  інструкціяАвторство цієї методики приписують японцям. З її допомогою можна скласти футболку одним рухом в акуратний прямокутник. Для початку річ розкладають на рівній поверхні — на столі, прасувальної дошки або навіть на підлозі — поличкою вгору, горловиною вправо. Потім по поверхні футболки проводять дві уявні лінії:

  • перша ділить річ рівно на 2 частини поперек;
  • друга йде з середини найближчого плеча уздовж бічного шва.

  Далі лівою рукою захоплюють трикотаж в точці, де перетинаються уявні лінії. Пальцями правої руки беруть тішоткі за плечовий шов там, звідки починається друга лінія. Не випускаючи тканину, проводять праву руку під ліву і пальцями захоплюють низ одягу там, де його перетинає друга лінія. Потім футболку піднімають і струшують на витягнутих руках. В результаті виходить практично ідеальний прямокутник. Залишається тільки підігнути протилежний край тішоткі.

  Порада: щоб краще зрозуміти, як скласти футболку за 2 секунди цим способом, варто подивитися відео-інструкцію.

  Стандартний спосіб

  Дана методика зазвичай використовується продавцями магазинів одягу. Звертати майки по ній досить просто, при цьому мнуться вони мінімально. Навіть після довгого зберігання згорнуту таким чином тішоткі можна надіти без прасування.

  красиво скласти футболку Порядок дії повинен бути таким:

 • Футболку розкладають на плоскій поверхні спинкою вгору.
 • З боку бокового шва тканину подгибают до центру приблизно на третину ширини одягу.
 • З іншого боку загортають тканину так само.
 • Низ футболки загинають до центру приблизно на третину.
 • Одержаний прямокутник складають навпіл від низу до верху.
 • Цей спосіб підійде також тим, хто хоче знати, як красиво скласти футболку в подарунок. Тканина буде лежати акуратно і не м’ятися, а принт на грудях, якщо він є, буде видно навіть в згорнутому стані.

  Домашній спосіб

  Цей спосіб відомий з дитинства кожному. Кого-то навчили йому батьки. Хтось додумався сам, інтуїтивно. Особливою краси в ньому немає, але він дозволяє легко скласти футболку як для зберігання, так і для перевезення в валізі або рюкзаку.

  прожарити нову чавунну сковородуРекомендуємо дізнатися, як правильно прожарити нову чавунну сковороду перед першим застосуванням.

  Читайте: чим відчистити іржу на металі.

  Тішоткі розкладають на рівній поверхні, розправляють долонями складочки на тканини. Потім підвертають рукава до центру, щоб отримати рівний прямокутник. Після цього одяг складають навпіл спочатку вздовж, а потім поперек. При необхідності можна скласти отриманий згорток ще раз навпіл для надання більшої компактності.

  складні варіанти

  Перерахованих вище способів зазвичай цілком вистачає для наведення порядку в речах. Але далі будуть описані ще два варіанти, які можуть допомогти в складних ситуаціях.

  Як скласти футболку з довгим рукавом?

  футболка з довгим рукавомСорочки, толстовки, тільняшки і інші предмети одягу подібного роду скласти акуратно трохи складніше, ніж звичайні тішоткі. Довгі рукава не дозволяють застосувати до них описані вище методи. Тут використовують особливий спосіб.

  Річ розкладають на рівній поверхні, рукава розправляють в сторони. Потім одяг загинають з одного краю до середини так, щоб згин розташовувався приблизно на середині плечового шва. Рукав при цьому витягують в напрямку центру одягу. Далі цей рукав згортають навпіл поперек в напрямку згину футболки, а потім ще раз навпіл, але вже в протилежному напрямку. Ці дії повторюють з другого краю сорочки.

  У підсумку виходить довгий прямокутник, який складають поперек. Якщо одяг виконана з тонкої тканини, можна скласти його двічі — по одній третині на кожен згин. Для толстовок і моделей з щільного трикотажу або флісу досить одного згину навпіл.

  Як правильно скласти футболку в чемодан?

  Для подорожей одяг потрібно складати так, щоб вона займала якомога менше місця в багажі. Але при цьому добре б не дуже м’яти тканину, оскільки праски в дорозі може і не бути. Напевно, у кожного туриста є свій лайфхак, як скласти футболку таким чином. Але найпоширенішим є такий спосіб:

  • одяг розкладають на столі;
  • з нижнього краю подгибают до центру смугу шириною з долоню;
  • з лівого краю футболку загортають до середини приблизно на третину;
  • так само згинають правий край;
  • вийшов вузький прямокутник згортають в рулет від горловини донизу;
  • підгинанням з нижнього краю фіксують рулетик, щоб він не розмотувався.

  Пристосування для згортання одягу

  У зарубіжних домогосподарок не існує проблеми, як швидко скласти футболку. Що в США, що в європейських країнах досить поширені спеціальні пристосування для акуратного згортання одягу. Іноді їх можна побачити в кіно або серіалах.

  Такі речі можна замовити через інтернет на європейських сайтах або в китайських магазинах. А самі економні і вмілі можуть спробувати спорудити це пристосування самостійно. Для цього буде потрібно щільний картон і широкий скотч.

  відіпрати кров від місячнихРекомендуємо прочитати, ніж відіпрати кров від місячних.

  Читайте: як прати замшеві кросівки вручну і в машинці.

  Радимо дізнатися, як зробити скло матовим своїми руками.

  Інструкція по виготовленню

  З картону вирізують шість однакових прямокутників розміром 20х30см. Потім ці деталі розкладають на рівній поверхні по три штуки в ряд. У кожному ряду заготовки повинні стикатися між собою довгими сторонами.

  За допомогою скотча два горизонтальних ряду склеюємо між собою. Картонки не повинні лежати впритул — готову конструкцію згодом доведеться згинати за місцем склейки. Потім деталі з одного ряду склеюють між собою скотчем. Картонки з іншого ряду залишати не скріпленими. Що повинно вийти — видно на фото.

  дошка для згортання футболок

  Як користуватися дошкою для футболок?

  Щоб швидко і красиво скласти футболку, її розкладають на склеєному з картону пристосуванні. Горловина повинна розташовуватися на склеєному ряду картонок. Пристосування загинають по лінії склеювання спочатку з правого боку до центру, потім з лівої. В останню чергу саморобну дошку для складання згинають по середній лінії. В результаті на ній залишиться лежати акуратно згорнута в прямокутник тішоткі.