Сьогодні кількість пакетів в будинку збільшується чи не з кожним походом в магазин. Десь дають їх в навантаження до покупок, десь доводиться купувати самостійно, тому що з собою не виявилося примірника з домашніх запасів. Приходить час, коли ці «склади» в усіх скриньках в будинку починають дратувати і просто заважати. В цьому випадку виручать прості поради, як компактно складати пакети і де зберігати їх так, щоб вони завжди були під рукою, але в той же час не засмічували простір.

зміст:

 • прості способи складання пакетів типу «майка» для зберігання і перенесення;
 • компактний трикутник;
 • трубочка в петлі;
 • саморобні накопичувачі для пакетів-майок;
 • використання коробок і пластмасових банки;
 • органайзер з пластикової пляшки;
 • накопичувач у вигляді рукава;
 • зручне складування щільних пакетів;
 • навіщо зберігати пакети.

Як складати пакети-майки: пара найдоступніших методів з відео

Неважливо, в яких цілях згодом будуть використовуватися колишні у вживанні пакети: для походів в магазин або для того, щоб застеляти ними відро для сміття. Їх завжди можна упакувати так, щоб вони займали всього лише половину ящика кухонного комода або навіть чверть. Ще один бонус такого зберігання: коли поліетиленові вироби дістають для повторного використання, вони виглядають набагато акуратніше ніж ті, що були повалені в безладну купу.

Важливо: перед тим як складати пакети будь-яким із способів, необхідно провести їх підготовку — переконатися, що вони сухі і чисті всередині і зовні, перевірити на наявність забутих всередині речей, чеків і грошей. «Вкладення» потрібно витягти, ручки і поверхня «майки» розгладити, розправити всі куточки.

метод трикутника

трикутник з пакетаНевідомо, хто і коли першим придумав складати пакети-майки трикутником, але цей лайфхак з недавніх пір користується великим попитом у наших співвітчизників. Складене таким способом поліетиленові мішечки насправді практично не займають місця. Їх можна поставити на ребро в коробочку (так в ній поміститься не один десяток), а також покласти в кишеню сумки, в барсетку або просто в кишеню. Порядок дій такий:

 • виріб складають удвічі по вертикалі (ручка до ручки), проводять ребром долоні від основи «майки» вгору для того, щоб випустити повітря;
 • маніпуляції проводять до тих пір, поки пакет не перетвориться в стрічку, по ширині дорівнює ручкам (два-три рази);
 • «Стартувавши» з дна вироби, починають його щільно складати: загинають спочатку куточок, потім підвертають вийшов хвостик у вигляді трикутника (щоб вийшов рівний край), знову загинають кут, але вже з іншого боку;
 • повторюють дії, поки не дійдуть до верху пакету;
 • ручки складають удвічі у напрямку до нижньої частини «майки» і заправляють їх в утворився кишеньку на трикутнику.

Подивитися відео, як складати пакети цим способом, можна тут:

метод трубочки

Складені таким способом пакети трохи менше компактні: вони нагадують невеликі пухкі конвертики. Їх зручно зберігати «насипом» в невеликих жерстяних або картонних коробках прямо на кухонному або робочому столі, а також в ящиках комодів. Алгоритм дій в цьому випадку такий:

 • «Майку» складають вздовж, щоб вийшла вузька стрічка (як в попередньому способі);
 • смужку намотують на два складених пальця руки (починають від денця і закінчують біля основи ручок);
 • в отвори ручок просовують два пальця вільної руки і роблять ще пару оборотів;
 • трубочку зі стрічки знімають з пальців і фіксують залишилася петлею.

Для тих, хто хоче наочно побачити, як складати пакети-майки таким способом, є дане відео:

Органайзери, в яких можна компактно складати пакети-майки

Виробники, як правило, швидко реагують на потреби покупців і відповідають на попит своєю пропозицією. Так вийшло і цього разу: не встигли господині почати скаржитися з приводу переповнених целофаном ящиками кухонних столів, як в продажу з’явилися всілякі накопичувачі, які полегшують їх зберігання. При бажанні таке пристосування можна спорудити самостійно.

виготовити коробки для зберіганняРекомендуємо дізнатися, як виготовити коробки для зберігання власноруч.

Читайте: які засоби підходять для чищення світлого дивана.

Накопичувач-коробка

Якщо в господарстві «завалялася» порожня тара з-під серветок або паперових рушників для рук, то компактно складати пакети можна всередині неї. В іншому випадку накопичувач можна спорудити з будь-якої зручної за розміром і щільно закривається коробки (пластмасової банки або відерця), виконавши зверху невеликий отвір. Далі надходять у такий спосіб:

 • пакети пропускають в стислій руці і формують з них вузькі стрічки;
 • просовують перший в коробку (банку), залишивши зовні ручки;
 • в проріз ручок простягають стрічку з другого пакету, надходять з ним аналогічно першому;
 • продовжують повторювати дії, поки не заповниться тара або не закінчаться пакети.

Доступна демонстрація цього методу з більш акуратним складанням пакетів представлена ​​в цьому відео:

Накопичувач-пляшка

Наступний лайфхак на тему, як складати пакети для повторного використання, передбачає використання пластикової пляшки об’ємом від двох до п’яти літрів. У порожньої тари обрізають дно (його можна не викидати, а використовувати як знімну кришку). Для зручності користування у дволітровій тари також видаляють шийку. Всі зрізи обробляють наждачним папером або надфілем для того, щоб не поранити руки і не псувати пакети під час діставання.

Далі все просто: пляшку наповнюють з широкої сторони і витягають вміст в міру необхідності з боку шийки. Якщо пакети призначаються для устіланія сміттєвого відра, то диспенсер підвішують в перевернутому вигляді з внутрішньої сторони ящика під мийкою за допомогою двостороннього скотча. Якщо ж мова йде про повторне використання в інших цілях, то накопичувач вішають на стіну (цілком доречно для дачного будиночка) або прибирають в ящик кухонного столу.

Накопичувач-рукав

органайзерМ’які органайзери для пакетів такого типу можна спорудити самостійно при наявності первинних навичок в’язання або шиття. Готовий виріб нагадує нарукавник з гумками або затяжками по обох кінцях: з одного боку в нього пакети закладають, з іншого дістають. Інший варіант: залишають отвір тільки з одного боку, в цьому випадку майки в нього укладають як в способі з коробкою. Готовий накопичувач за бажанням прикрашають вишивкою або аплікацією.

Спосіб зберігання пакетів з прорізними або петльовими ручками

Основна маса людей зберігає їх в розгорнутому вигляді, перетворюючи ящик столу в якусь «поліетиленову звалище». Проблема в тому, що з більш щільними пакетами (НЕ майками) всі перераховані вище способи працюють погано. Крім того, в результаті таких маніпуляцій вони сильно мнуться і втрачають свій презентабельний вигляд. Втім, упорядкувати можна і цей куточок кухні.

зробити освіжувач повітря в квартируРадимо дізнатися, як зробити освіжувач повітря в квартиру.

Читайте: як відіпрати кров з білого білизни.

Дізнайтеся, ніж відмити сковороду з антипригарним покриттям, щоб не пошкодити його.

Робиться це просто: необхідно вчетверо або вшестеро складати пакети і поміщати їх в коробку на ребро, як брошури, за бажанням сортувати їх за розмірами, кольорами та іншим параметрам. Такий органайзер поміщають всередину глибокого ящика або в інше затишне місце: в будь-який момент з його вмісту можна дістати відповідний нагоди екземпляр.

Навіщо необхідно зберігати пакети?

Можливо, хтось вважатиме все метання з приводу складання вживаних пакетів зайвими: навіщо зберігати копійчані речі, якщо зараз вони давно не в дефіциті. Їх потрібно викидати, і крапка. На це можна заперечити, що їх повторне використання не дасть нашій землі часто покритися шаром поліетилену.

Справа в тому, що викинуте виріб з цього матеріалу буде розкладатися на лоні природи ще як мінімум 700 років, а то і все 1000. Неважко уявити, що буде з нашою землею, якщо ми так нерозважливо будемо з нею робити. Так що всі перераховані вище рішення не тільки допомагають організувати простір на кухні, але і бережуть навколишню нас природу.