Якою б якісною була ваша взуття, вона все одно погано переносить підвищену вологість, якщо це, звичайно, не гумові чоботи. Тому намагайтеся обходити всі калюжі на дорогах, щоб не наражати на вироби додаткового навантаження.

Але що робити, якщо ви все-таки опинилися в воді?

Сьогодні ми розповімо, як швидко висушити взуття так, щоб не зіпсувати її.

Зміст статті:

 • Загальні поради по сушці взуття
 • Безпечні способи сушіння чобіт
 • Які пристосування краще використовувати?

Кілька загальних правил по сушці взуття

Важливо: ні в якому разі не ставте промоклі черевики (особливо мембранні) на батарею — це може спотворити їх.

 • Як сушити взуттяЧерез те, що поблизу такого джерела тепла чоботи будуть грітися нерівномірно, волога випарується в повному обсязі, матеріал почне змінюватися, якщо є приклеєні деталі, вони можуть просто відвалитися. Самий мінімальний збитки, яких можна нанести таким чином — це стійкий запах цвілі.
 • Гумові чоботи можна сушити поблизу батарей, головне, витягнути утеплювач (якщо він є) і висушити його окремо.
 • Якщо хочете використовувати фен, включайте тільки режим холодного обдування.
 • Кросовки і кеди не варто сушити в машинці.
 • Сушка замшевих чобіт повинна проводитися тільки при кімнатній температурі.
 • Щоб висохла підошва, слід забезпечити приплив повітря до неї, тому сушити такі вироби потрібно в положенні на боці, також можна підвісити на шнурки.
 • Перш ніж приступати до сушіння, витріть черевички від бруду.

Як сушити взуття — безпечні способи

Давайте розглянемо найбільш безпечні способи сушіння для ваших улюблених чобітків. Їх використання дозволить вам привести взуття в порядок, не зіпсувавши її.

Застосування старих газет

Як правильно сушити взуттяЗімніть газети і запіхну їх всередину взуття. Також оберніть папером вироби зовні, закріпивши гумкою. Як можна частіше міняйте вологі газети, щоб вони вбирали воду. Таким способом можна висушити вироби з мембрани і натуральної замші.

Якщо чоботи світлі, то краще скористатися звичайною туалетним папером. Необхідно відзначити, що вологі газети можуть залишити на взуття сліди фарби, яку також досить складно прибрати.

Порада: шкіра у вологому стані вразлива, тому не слід запихати всередину чобіт занадто багато паперу відразу, щоб не деформувати матеріал.

використовуємо сіль

Досить швидко висушити взуття можна за допомогою солі. Нагрійте сіль в сковороді, засипте в носок і покладіть у виріб. Якщо виріб залишилося вологим, ще раз повторіть захід.

застосовуємо силікагель

Багатьох цікавить, як сушити кросівки після прання так, щоб не зіпсувати вироби. Так, в цьому вам може допомогти силікагель. Покладіть всередину вироби мішечки з силікагелем на 2-3 години. Після цього просто просушіть мішечки на батареї — їх можна використовувати кілька разів.

Пилосос — як він допоможе?

Також сушити чоботи можна звичайним пилососом. Просто приєднайте шланг вироби до отвору в обладнанні, трубу помістіть у взуття. Для сушіння чобіт вам знадобиться близько 10-15 хвилин.

Кілька незвичайних способів видалення надлишків вологи

Ви також можете скористатися наступними екстравагантними способами, які дозволяють швидко прибрати вологу з взуття.

 • Вентилятор. Акуратно підвісьте вироби на шнурках близько вентилятора і включіть його на середню швидкість. Вам знадобиться близько 40-60 хвилин для висихання.
 • Мал. Візьміть коробку, засипте всередину рис і покладіть всередину виріб підошвою вгору. Коробку щільно закрийте — через пару годин чоботи висохнуть.

Які пристосування вам допоможуть?

Сьогодні в взуттєвих магазинах можна зустріти так звані сушарки — прилади, за допомогою яких можна висушити будь-яке взуття (навіть з найбільш примхливих матеріалів). Класифікація тут наступна:

 • Як висушити взуттяЕлектросушарки. Даний варіант вважається найпростішим. Його можна використовувати для шкіряних виробів, тканинної і мембранної взуття.
 • Устаткування з обдувом. Даний прилад є більш складним, працює як від батарейок, так і від мережі. З його допомогою шкіряні чоботи ви зможете висушити за 2 години.
 • Ультрафіолетові, які є комбінованим видом. Дані моделі вважаються найдорожчими, але і найбільш ефективними.

Ми розповіли, як правильно сушити взуття — вам залишилося просто слідувати нашим радам, щоб улюблені чобітки довго служили вам.