Вирішили завести кошеня? Потрібно розуміти, що виховання такого домашнього вихованця — процес непростий, що вимагає терпіння від господаря і вільного часу. І найбільше запитань викликає проблема, як швидко привчити кошеня до лотка, щоб він не ходить на килим або в кут.

Сьогодні ми розповімо про особливості виховання кота і привчання його до лотка, і поділимося порадами щодо вибору туалету.

Зміст статті:

  • Як виховати кошеня?
  • Вибираємо лоток для домашнього улюбленця
  • Прибирання лотка за всіма правилами

Як виховати кошеня правильно?

Перш за все потрібно визначити місце для вашого вихованця. Так, якщо ви хочете привчити кошеня відвідувати туалет або ванну кімнату, то двері в ці кімнати завжди потрібно тримати у відкритому стані. Багато господарів роблять для своїх чотириногих друзів спеціальну лазівку, що не зовсім зручно — з ванною будуть доноситься запахи вогкості і побутової хімії.

Як привчити кошеня до туалету будинкуТому, якщо ви задумалися над тим, як привчити кошеня до туалету в домашніх умовах, визначте для маленького члена вашої родини особливе місце, де поставите два лоточка. При цьому вибір туалету залежить від того, який наповнювач ви вирішите використовувати. Так, наприклад, якщо мова йде про сипучому складі, лоток повинен бути з гратами, що дозволить зберегти лапки кошеня чистими.

Якщо ви вже взяли маленького вихованця, і не знаєте, як привчити його ходити в туалет і куди краще поставити лоток, просто поспостерігайте за ним.

Як визначити, що кошеня пора садити на туалет? Якщо ви бачите, що ваш чотириногий улюбленець починає турбуватися, несіть його на лоток. Допоможіть своєму вихованцеві розібратися з особливостями гігієни. Наочно поясніть навіщо ви його сюди принесли, трохи покопатися в наповнювачі, щоб зацікавити малюка. Можливо, це приверне його до лотка, куди він наступного разу благополучно сходить в туалет.

Порада: проводите такі маніпуляції через 5-7 хвилин після їжі, оскільки у кожного малюка «пауза» між прийомом їжі і походом в туалет досить невелика, а для прискорення процесу можете погладити кошеняті животик.

До найпоширеніших помилок власників котів відносять наступне:

  • Іноді господарі вважають, що малюк сам зрозуміє, куди йому ходити в туалет.
  • Багато власників відкладають «навчання» кошеня, вважаючи, що йому треба підрости.
  • Деякі думають, що якщо кошеня ходить повз туалету, то він робить спеціально, в результаті чотириногого улюбленця карають фізично.

В результаті такого «виховання» ви не тільки не навчите кота ходити на лоток, а й можете розлютити його. Процес навчання зажадає від вас деяких зусиль — запасіться терпінням, не карайте кошеня в разі невдач, показуйте і пояснюйте ще і ще, і все вийде.

Так, наприклад, якщо малюк ходить поблизу лотка, то він вже розуміє, куди йому ходити в туалет. Можливо, кошеняті просто не сподобався наповнювач. Спробуйте замінити, можливо ваш вихованець погодиться на звичайний пісок або тирсу. А в деяких випадках, коти воліють повна відсутність наповнювача. Але в такому разі не забувайте промивати ємність після кожного використання, тому як кошеня не ходить в туалет через брудне лотка.

Як привчити місячного кошеняти до лоткаЯкщо малюк все таки сходив мимо лотка, змочіть в сечі шматочок папірця і розкладіть їх по поверхні наповнювача. Коли кошеня вдало сходить в туалет, кожен раз хваліть вихованця. Якщо ви будете дотримуватися цих порад, то позбавитеся від проблеми привчання кошеня до лотка.

Порада: щоб швидше привчити вихованця до лотка, придбайте спеціальні залучають спреї в будь-якому зоомагазині.

Якщо кошеня все ж сходив на килим і ви відчули запах сечі, то його можна видалити лимонним соком або оцтом. Головне, не використовувати кошти на основі хлору, які тільки посилять запах.

Як вибрати лоток для кота?

Ми вже говорили, що для кошеняти найкраще взяти два лотка. Справа в тому, що кішки дуже горді тварини, а тому рідко кішка буде ходити в один і той же лоток постійно. Або його доведеться дуже ретельно мити. Тому краще відразу дві ємності — одна для малих, друга для великих потреб.

Особливих вимог до туалету не пред’являють. Головне, щоб він був просторим і містким — кіт має сідати туди повністю.

Важливо: якщо вихованця не каструвати вчасно, то незабаром він почне «позначати» території — від запаху вас не врятує жодна відомий засіб.

Також важливо знати кілька нюансів щодо наповнення лотка. Згідно з інструкцією, насипати наповнювач слід всередину туалету, а зверху встановити решітку. Однак в такому випадку деякі кошенята не зможуть поритися в кульках, що заважає прояву їх інстинкту, тому деякі господарі грати на час прибирають.

Правила з прибирання лотка з наповнювачем

Щоб прибирання лотка проходила швидко і ефективно, використовуйте йоржик і лопатку. Будь-які рідкі залишки прибирайте як мінімум двічі в день. Туалети без наповнювача прибираються кожного разу після того, як кіт у них сходив.

Наведемо в допомогу кілька важливих порад:

  • Як привчити кошеня до туалету в домашніх умовахМити туалет краще в рукавичках;
  • Не слід використовувати для миття хлорку і будь-які містять хлор кошти, які посилюють запах;
  • Відмовтеся від застосування засобів, що мають різкі запахи, що може відлякати кішку від звичного місця;
  • Виключіть з експлуатації в прибиранні занадто активні реагенти, що може привести до появи алергії у вашого вихованця.

Для миття туалету застосовуйте рідкі засоби для посуду. Правда, з плином часу на дні лотка почне утворюватися «сечовий камінь», який розчиняється під впливом хлорки, але проводити таку процедуру бажано максимум 1 раз на місяць.

Якщо ви навчите свого вихованця ходити в туалет і вчасно будете чистити його лоток, то проблем з запахом сечі в квартирі у вас не буде.