Білизняні воші — це дрібні комахи, які зовні чимось схожі на клопів. Людина може навіть не знати про їхнє існування, тому що місце проживання цих комах не таке, як у звичайних вошей. Найчастіше вони живуть в ковдрах, постільній білизні, матрацах і в складках одягу. Білизняні воші мають властивість швидко розмножуватися, одна самка за місяць може принести до 300 яєць. Боротися з ними потрібно своєчасно, тому давайте розглянемо, як позбутися від білизняних вошей, поки вони не почали вас серйозно турбувати.

зміст:

 • Звідки беруться ці комахи?
 • Укуси білизняних вошей
 • Виведення білизняних вошей
 • профілактичні заходи

Причини появи білизняних вошей

На появу білизняних вошей може впливати кілька чинників. Основною причиною, звідки беруться білизняні воші, є невиконання простих правил гігієни і антисанітарія в приміщенні. Ці обставини стимулюють появу білизняних вошей.

Крім цього, підчепити їх можна в громадському місці, контактуючи з інфікованою людиною. Опинившись на одязі, комаха виділяє липку речовину, що допомагає йому утримуватися на тканині. Воша живе приблизно один місяць, і за цей час самка відкладає близько 300 яєць. Тепло стимулює розмноження комах, тому улюбленою зоною проживання паразитів є натільний одяг.

Чи живуть воші в постільній білизні? Так, це найулюбленіше місце проживання цих комах. Тим більше, в результаті розвитку легкої промисловості випускаються нові різновиди тканин, на яких воші паразитують частіше.

Важливо! Варто відзначити, що білизняні воші не живуть на вовняних речах, тому що вони не контактують з людським тілом.

Як визначити укуси білизняних вошей?

кусаються чи білизняні вошіПостільні воші живляться тільки кров’ю і залишають після себе своєрідні сліди. Під час укусу в кров людини потрапляє виділений секрет, на який тіло відповідає алергічними реакціями, такими як свербіж, почервоніння і припухлість. При частих укусах, що займають велику площу, може виникнути фурункульоз, підвищена температура, порушення травлення.

Укуси, залишені вошами і клопами, між собою схожі. Але укуси білизняних вошей відзначаються на шкірі хаотично, а після клопів залишається виражена ланцюжок слідів. Улюбленим місцем для кровососания найчастіше виступають шия, боки, живіт, область попереку і сідниці. При успішному результаті пошкодження шкіри гоїться на п’яту добу.

Важливо! Потрібно не забувати, що для білизни воша може бути рознощиком небезпечних хвороб, таких як висипний і поворотний тиф.

Способи знищення білизняних вошей

Знищення комах має бути комплексним. Кожну річ при зараженні білизняний вошью потрібно обробити паром, випрати при температурі води не нижче 60 ° C або прокип’ятити. Також потрібна обов’язкова генеральне прибирання приміщення: квартири, будинки, дачі або салону автомобіля. Крім цього, необхідно провести дезінсекцію протипедикульозними препаратами власнику заражених речей.

Можна звернутися в санстанцію, її співробітники розкажуть, як вивести білизняних вошей, і виконають всі необхідні процедури по обробці. Або ж можна виконати такі заходи самостійно.

двірники погано чистять скло Справно працюють двірники машини — це питання безпеки. Дізнайтеся, що робити, якщо двірники погано чистять скло.

Тонкощі прасування вельветових і вовняних штанів, а також секрети створення ідеальних стрілок ви можете дізнатися тут.

Знищення білизняних вошей в домашніх умовах

Перед тим, як позбутися від білизняних вошей в домашніх умовах, потрібно виконати такі заходи:

 • випрати білизну при температурі не нижче 60 ° C, до миючого засобу для прання можна додати оцет;
 • випрати все речі, з якими стикався заражена людина, одяг після прання провітрювати на вулиці 10 — 14 днів;
 • взимку можна витримати одяг на морозі протягом кількох днів;
 • випрану, провітреному білизна і речі обробити гарячою праскою;
 • власник зараженого одягу повинен помитися під гарячим душем з господарським милом;
 • речі, які надягають після миття, повинні бути неношеними інфікованим тривалий час або ж бути новими;
 • при наявності укусів, їх потрібно обробити дезінфікуючим засобом.

Важливо! Раніше люди позбавлялися від білизняних вошей, використовуючи гас, скипидар і оцет, а сік журавлини застосовували для знищення гнид.

Серед найпоширеніших способів, як вивести білизняних вошей в домашніх умовах, був гас. У ньому вимочували, а потім кип’ятили білизна. Однак після цього залишався жахливий запах гасу. Тому в наш час люди застосовують удосконалені способи — перед пранням проводять дезінсекцію за допомогою протипедикульозних засобів.

Виведення білизняних вошей спеціальними засобами

як вивести білизняних вошей Для позбавлення від білизняних вошей рекомендується застосовувати спеціальні засоби. Давайте розглянемо, як вивести постільних вошей з їх допомогою.

Медіфокс. В 1 літр води додати 40 мл препарату, і в цій емульсії замочити білизну або одяг на 30 — 50 хвилин. Після обробки речі ретельно прополоскати, потім на добу помістити в содовий розчин (1 столова ложка кальцинованої соди на 1 літр води). Потім випрати білизну за звичайною схемою. Замість замочування можна виконати обприскування водним розчином Медіфокс такий же концентрації, потім висушити речі і провітрити.

НОК. Аналог Медіфокс, який має такий же отруйний склад.

А-ПАР. Аерозоль, який використовується для дезінсекції речей. Засіб розпорошити на речі, які не рекомендується прати і кип’ятити. Дезінсекція проводиться з двох сторін. Після обробки речі можна не стирати.

Важливо! Обробку можна виконати за допомогою популярних інсектицидних засобів Мікрофос і Карбофос. Дезінсекція речей в цьому випадку вийде дорожча, але цілком ефективна. Тому що дані препарати — це інсектициди, які мають нервово-паралітичним ефектом.

Профілактика білизняних вошей

Щоб не сталося повторного зараження, необхідно дотримуватися правил гігієни. Не користуватися чужими речами, особливо тими, які стикаються з тілом. А після знаходження в місцях, де існує ризик зараження, слід виконати ретельну обробку одягу і тіла.

воду і грунт в акваріумі Дізнайтеся, як почистити воду і грунт в акваріумі.

Як самостійно почистити бойлер від накипу, ви дізнаєтеся тут.

Чим видалити нагар зі склокерамічною плити, ви прочитаєте тут: //o4istote.ru/uxod-za-texnikoj/steklokeramicheskuyu-plitu/.

Рекомендується один раз на півроку відносити постіль, такі як матраци, ковдри або подушки, на термообробку в хімчистку. Крім цього, бажано обробляти меблі з м’якою оббивкою спеціальними миючими засобами. Для запобігання появи білизняних вошей основним засобом є чистота.

Ми розповіли вам про основні ефективні методи виведення білизняних вошей. Використовуючи наші рекомендації, можна сміливо починати війну з цими комахами. А наведені нижче поради на відео, точно допоможуть вам в цій ситуації: