Ремонт в санвузлі підходить до свого логічного завершення. На підлозі і стінах блищить красива плитка, виблискує новенький полотенцесушитель. Залишилося встановити сантехніку, і можна видихнути з полегшенням. Але цей етап навіть звучить складно, а при відсутності досвіду стає не зрозуміло, з чого починати і за що хапатися. Ми розповімо, як закріпити унітаз на кахельній підлозі самостійно, підкажемо, які інструменти для цього будуть потрібні, і дамо цінні поради майстрам.

зміст:

 • Набір необхідних інструментів
 • Інструкція по проведенню монтажу
 • Особливості відкритого монтажу
 • Кріплення закритим методом

Що потрібно мати для проведення монтажних робіт?

Перед тим як закріпити унітаз до підлоги, необхідно подбати про наявність всіх інструментів. Крім сантехнічного обладнання, для роботи потрібно мати:

 • гофра;
 • дриль;
 • викрутка;
 • олівець;
 • силіконовий герметик;
 • шпатель;
 • пробки;
 • гайковий ключ;
 • водопровідний шланг;
 • керн;
 • підмотка для різьблення;
 • свердло з побідитовою напайкою;
 • свердло для скла.

чистити замшеве взуттяЧитайте: чим чистити замшеве взуття, щоб вона довше зберігала бездоганний зовнішній вигляд.

Рекомендуємо дізнатися, як почистити від плям фетровий капелюх.

Як провести монтажні роботи?

Існує 2 основних способи, як закріпити унітаз. Щоб він не хитався, що не совався по підлозі і довгі роки стояв стійко, слід ознайомитися з принципами основних технологій монтажу сантехніки.

Залежно від моделі сантехнічного обладнання, його фіксація можлива відкритим і закритим методом. З назви зрозуміло, що відкритий тип має на увазі прикручування болтів з зовнішньої частини підніжки унітазу, а внутрішній — зсередини.

монтажні роботи

Відкритий метод монтажу

Відкритий тип кріплення простіше і зрозуміліше, провести роботу можна, не маючи досвіду монтажу сантехніки. Весь процес займає менше часу і вимагає менших зусиль. Але з естетичної точки зору цей тип фіксації поступається закритого типу.

пофарбувати шкіруРекомендуємо дізнатися, чим можна пофарбувати шкіру.

Читайте: як вивести тарганів будинку.

Дізнайтеся, які засоби варто використовувати для видалення плям від ягід з одягу.

Починають роботу з визначення місця розташування сантехнічного обладнання. Вибравши місце, олівцем на плитковому підлозі обводять отвори, в які будуть входити гвинти, і контури підніжки сантехнічного обладнання.

Важливо! Обводячи контури сантехнічного обладнання, олівець потрібно тримати строго вертикально, не завалюючи і не нахиляючи, інакше позначки будуть поставлені невірно, і вся подальша робота піде шкереберть, — кріпильні гвинти просто не пройдуть в просвердлені отвори.

Після того як всі необхідні позначки будуть нанесені на кахель, унітаз відсувають і дістають керн. Їм процарапивают верхній шар на кераміці, щоб під час свердління свердел не зіскочило з плитки. Далі беруть дриль. Свердлом по склу просвердлюють отвір в кахлі. Потім ставлять свердло по бетону, за допомогою ізоляційної стрічки роблять на ньому відмітку, що відповідає довжині наявних гвинтів. Потім дрилем поглиблюють отвір на довжину кріпильних гвинтів.

отвори в плитці

Використовуючи пилосос, з просвердлених отворів прибирають весь пил. Далі в них забивають пробки. Герметик наноситься тонкою смужкою по контуру, що повторює обриси підніжки унітазу. Це необхідно для гідроізоляції. Потім унітаз встановлюють на відведений йому місце, вкручують гвинти в пробки, затягують їх.

Важливо! Занадто сильно затягувати провини не потрібно, так як це може обернутися пошкодженням сантехніки. В процесі підтягування болтів потрібно перевіряти, наскільки добре зафіксовано сантехнічне обладнання, чи не хитається воно, чи не зміщується чи в сторону.

На завершення роботи на кріпильні гвинти надягають заглушки, які закривають їх від вологи і підвищують естетику роботи. Гумовим шпателем зчищають надлишки герметика, які виступили з-під підніжки унітазу під вагою сантехнічного обладнання. Після цього можна ставити кришку і використовувати обладнання.

Порада: перед тим як закріпити універсальну кришку унітазу з ексцентриковими фіксаторами, слід переконатися в тому, що вона лягає точно на ободок. Тільки після цього можна затягувати гайки кріплення кришки.

Закріплення закритим методом

закритий типЦей тип кріплення складніше. Його назва пояснюється тим, що вся фіксує конструкція ховається всередині корпусу сантехніки.

Аналогічно відкритому методу монтажу, на підлозі розкреслюють місця потаємних кріплень і обводять контур підніжки унітазу. Отвори для гвинтів в підлозі проробляють точно так же, як і в попередній інструкції. Їх заповнюють герметиком, затягують гайки. Необхідно почекати деякий час, щоб матеріал схопився.

Після цього унітаз встановлюють на приховане кріплення, в бічні отвори закручують болти. Надалі, при підводі комунікацій, може знадобитися коригування позиції сантехніки, тому болти не слід затягувати занадто сильно.

Чи можна обійтися без свердління?

Псувати новий кахель отворами зовсім не обов’язково, адже існує спосіб, як закріпити унітаз до плитки без свердління. Він має на увазі фіксацію сантехніки на силіконовий герметик. Засіб забезпечує надійну установку і при цьому не вимагає псування кахлю.

На замітку: цей метод фіксації сантехніки особливо актуальний в санвузлах з теплою підлогою.

Щоб забезпечити міцне зчеплення сантехніки і статі, торці дна підніжки унітазу і кахель в місцях зіткнення затирають наждачним папером і знежирюють спиртовмісних складом. Замість герметика застосовні рідкі цвяхи або епоксидної смоли.

Корисна порада: перед тим як закріпити бачок унітазу, нанесіть на місця з’єднань водопровідного шланга і муфти силіконовий герметик або скористайтеся фум стрічкою. Це забезпечить водонепроникність і дозволить уникнути витоку води з-під різьблення.