Напевно, сьогодні не можна знайти таку людину, яка б не знала, що таке — тісний, ще не розтягнулася взуття. У кого-то проблеми з халявою, іншим трохи тиснуть чоботи на ступні, розмір при цьому відповідний. Природно, повертати вподобану взуття ніхто не хоче, а тому потрібно знати, як розтягнути чоботи, не пошкодивши їх при цьому. Перший варіант — здати вироби в майстерню, де їх зможуть розтягнути, другий — провести всі роботи в домашніх умовах.

Давайте розглянемо, як можна самостійно розтягнути вироби.

Зміст статті:

 • Поради по розтяжці чобіт зі шкіри
 • Використовуємо сучасні засоби
 • Які професійні пристосування допоможуть?
 • розтягуємо халяви
 • Які рекомендації слід дотримуватися?

Як розтягнути шкіряні чоботи — кращі способи

Існує кілька способів, які допоможуть розтягнути взуття, не пошкодивши її. Давайте більш детально розглянемо їх все, що допоможе вам вибрати найбільш оптимальний для вас.

заморозимо чоботи

Даний варіант передбачає заморозку чобіт. Правда, вам необхідно спочатку провести ряд підготовчих робіт. Візьміть закривається пакет, залийте всередину воду (максимум — половину пакета). Постарайтеся видавити все повітря — дійте акуратно, щоб пакет не луснув. До слова, цей же метод заморозки можна застосовувати, якщо на одязі або взуття виявили прилиплу жуйку.

Порада: використовуйте спеціальні пакети для заморозки, а не звичайні харчові, щоб не пошкодити їх.

Як збільшити розмір чобітПакет краще брати оптимального розміру. Наприклад, якщо необхідно розтягнути тільки задню частину, вистачить літрового вироби. Якщо слід збільшити розмір халяви, вибирайте тару як мінімум на 4 літри.

Після того, як заллєте всередину пакет, покладіть його в чобіт. При цьому важливо стежити за рівномірністю розподілу води по всій площі чобота. Після цього ставимо їх в морозильник як мінімум на 7-9 годин. Вода при замерзанні розширити, а значить, дозволить розширити взуття.

Чи допоможе розігрів?

Є й протилежний варіант — збільшити за допомогою нагрівання. Для цього вчините так: перш, ніж взути улюблені чобітки, надіньте як мінімум 2-3 пари товстих шкарпеток. Потім увімкніть фен на найпотужніший режим і направте його на ту частину виробів, яку хочете збільшити (наприклад, задник). На кожну ділянку струмінь теплого повітря потрібно направляти як мінімум 40 секунд. При цьому ви зможете прибрати ногу тільки після того, як виріб охолоне — в зворотному випадку чоботи візьмуть колишню форму.

Порада: якщо ви проводите заходи з шкіряним взуттям, то після проведених робіт обов’язково обробіть чоботи кремом або гліцерином, щоб повернути взуття загублену вологість.

Обробка взуття за допомогою спирту

Порада: щоб не пошкодити матеріал (замшу або шкіру), застосовуйте 70% спирт.

Інструкція наступна:

 • Одягніть черевички.
 • Використовуючи пульверизатор, розпорошите рідина на ті місця, які потрібно розтягнути. При цьому краще розпилювати рівномірно.
 • Залиште взуття на 30-40 секунд, щоб спирт вбрався в поверхню.
 • Чи не знімайте черевики до їх висихання.

Після того, як ви зняли чоботи, поставте їх на 2-3 години в шафу, після чого можете сміливо міряти — якщо носок або п’ята продовжують тиснути, повторіть процедуру.

Як збільшити розмір чобіт за допомогою сучасних засобів?

Якщо ви не хочете витрачати свій час і сили, придбайте спрей для розтяжки.

Важливо: уважно вивчіть інструкцію, оскільки не кожен засіб підійде для певного матеріалу.

Як розтягнути шкіряні чоботиНаприклад, застосовувати спрей для замші не рекомендується — такими діями можна просто зіпсувати дорогий матеріал. Також дивіться, щоб в складі спрею був спирт. Інші компоненти не підійдуть для розтягування.

Перш ніж використовувати засіб, перевірте його — обробіть спреєм голяшку (або інший іншу ділянку), головне, щоб був непомітним. Якщо на чобітках при цьому з’являться розводи та плями, спреєм користуватися не слід.

Якщо ж виріб нормально відреагувало на рідину, можете приступати до обробки. Флакончик зі спреєм тримайте на відстані близько 15 см від взуття. При цьому розпорошувати слід тільки на ті місця, які ви хочете розтягнути. Після того, як засіб вбереться в матеріал, взуйтеся і походіть 2, а краще 3 години.

Використовуємо професійні пристосування

У продажу сьогодні можна знайти пристосування, за допомогою яких можна швидко розширити чоботи і черевики. При цьому існують різні моделі — одні допомагають збільшити халяву, інші — підошву. Такі пристосування чимось нагадують звичайні клини, а за рахунок наявності повертається ручки клини можна розширювати, щоб досягти максимального ефекту.

Якщо вас цікавить, як розтягнути гумові чоботи — то цей варіант залишається найкращим. Просто поставте клин в взуття, розкрийте його і залиште на 5 хвилин.

Розтяжка халяви чобіт — найефективніші варіанти

Давайте вивчимо всі методи, які допоможуть нам розтягнути халяву, якщо взуття погано сходиться на ікрі.

оцет

Вам буде потрібно 3% оцет і спрей для розтяжки. На внутрішню частину черевик наносимо оцет за допомогою чистого шматочка ватки, на зовнішню поверхню — засіб для розтяжки. Потім надіньте чобітки на товстий носок і походіть в них вдома хоча б дві години.

Порада: даний спосіб підходить тільки для чобіт, які не мають підстьобування з хутра.

Касторове масло

Допоможе вам і касторове масло. Його також наносять на ватку або ганчір’я, обробляють чоботи в місцях для розтяжки. Відразу ж взуйте вироби і ходите по квартирі, як і в попередньому способі.

старі газети

Засуньте в халяву чобіт зім’яті газети або тканину і залиште на пару годин. Після цього обробіть поверхню кремом для шкіри, щоб повернути первісний зовнішній вигляд виробів.

Головне, не сушити черевики поблизу батарей, щоб матеріал не потріскався і не пішов бульбашками.

Використовуємо праска або парогенератор

Принцип дії в даному випадку наступний:

 • Змочіть тканину (вона повинна бути трохи вологою).
 • Покладіть виріб на прасувальну дошку, розтягніть халяву і через марлю пропарьте матеріал.

Важливо: поверхня черевиків і праска не повинні стикатися.

Потім набийте халяви старої тканиною і залиште на кілька днів.

Поради щодо збереження потрібного розміру у халяви

Ви досягли відповідного вам результату — але як зберегти його на тривалий час? Тут слід дотримуватися, перш за все, кілька правил:

 • Зберігайте вироби в сухому місці.
 • Перш ніж відправити взуття на зберігання в шафу, набийте її сухими газетами.

Розтяжка чобіт — кілька важливих порад

Перш ніж придбати вподобані вам черевики, обов’язково звертайте увагу на наступне:

 • Розтяжка чобітЯкщо ми говоримо про замшеве взуття, то тут важливо відзначити, що халяви таких виробів практично неможливо розтягнути. Тому якщо ви помітили, що такі чоботи погано сходяться на нозі, краще відкладіть придбання взуття.
 • Халяви черевичок із шкірзамінника набагато складніше розтягнути, ніж вироби з натурального матеріалу.
 • Халяви не можна «розтягувати» нескінченно — все, що ви зможете зробити, це збільшити їх розмір всього на пару сантиметрів.

Дотримання цих порад дозволить придбати вам черевички, які ідеально «сядуть» на нозі і будуть зручними.