Рано чи пізно, але в кожен дім приходить пора, коли люди задаються питанням: «Як помити батарею не тільки зовні, але і всередині?» Зазвичай, це трапляється під час чергової генерального прибирання, або коли властивості радіатора опалення нагріватися від води стають не такими вираженими, або при опаленні батареї набирають температуру нерівномірно. І хочеш-не хочеш, але доводиться робити цю роботу.

зміст:

 • Де мити спочатку, всередині радіатора або зовнішній простір?
 • Як прибрати пил з батареї сухим способом
 • Як правильно помити радіатор?
 • Очищення батарей в індивідуальних і багатоквартирних будинках
 • Як здійснити промивання чавунних радіаторів?
 • Як промити батареї, зроблені з алюмінію?
 • Чи обов’язково знімати радіатори при промиванні?

черговість дій

Тут немає єдиного правила, і тому кожна людина має свою точку зору, як правильно помити батарею опалення. Але як показує практика, спочатку можна очистити її від пилу, що накопичився, а якщо радіатор розташований в кухні, то і від жирної плівки.

Після зняття батареї, і проведення необхідної роботи всередині неї, слід просто поправити ті місця, на яких залишилися плями, а потім зверху пролити водою. Після цього її залишають на необхідний час для висихання.

Як прибрати пил з радіатора зовні сухим методом

чистка батарей зовніОчистити зовні батарею від пилу без води можна двома способами:

 • за допомогою пилососа;
 • використовуючи фен для волосся.

Перший метод полягає в використанні пилососа. У разі якщо ребра радіатора розташовані близько один біля одного, або, що ще гірше, між ними знаходяться пластинки, то слід працювати цією технікою з насадками. Серед них присутні дрібні, вони спеціально пристосовані для невеликих щілин і важкодоступних місць.

Другим способом можна зробити чистку батареї так: між нею і стіною розташовується разровненную по площі стіни велика волога ганчірка. Потім видувають всю пил, що знаходиться між ребрами. Вона летить в сторону вологою матерії і прилипає до неї. В кінці процедури акуратно виймають цю ганчірку і виполіскують.

Дані варіанти прибирання пилу з батарей підходять для щотижневого прибирання, а для генеральної — помити радіатор вже слід ретельніше.

застарілі плями від абрикосаЧитайте: як відіпрати з одягу свіжі і застарілі плями від абрикоса.

Рекомендуємо дізнатися, як вимити від нагару казан з чавуну і правильно доглядати за ним.

Як якісно помити батарею?

Багато господинь хочуть знати, як швидко і якісно помити батарею. Щоб відповісти, треба знати ступінь її забруднення.

Вона може мати легке забруднення від пилу. У цьому випадку крім сухого чищення, можна помити звичайною водою. Кращим варіантом буде окріп, тому що при високій температурі рідина має підвищену активність, і можна отримати кращий результат роботи.

Щоб виконати процедуру мийки, потрібно підготуватися. Для цього запасаються тарою, в яку в підсумку повинна стікати вода, ганчірки і окріп. Під радіатором слід поставити посуд прямокутної форми, щоб вона органічно стала біля стіни, під батареєю. Починають окропом акуратно проливати по верху радіатора, вона стече в підготовлений посуд і понесе з собою пил.

Важливо! Процедура з окропом вимагає особливої ​​уважності.

Хорошим відповіддю на питання, як помити батарею всередині між ребрами, буде використання парової швабри. Перед початком процесу розстеляють ганчірки з бавовни, щоб добре вбиралася волога. Гарячий пар легко справляється з роботою.

При сильному забрудненні радіаторів готують «важку артилерію». Це миючі засоби з розпилювачами і різних конфігурацій пензлика (з химерними вигинами). Починають господині свою працю з зволоження батареї, а далі йде розбризкування по її площі побутової хімії. Після цього на деякий час залишають радіатор, щоб засіб зробило свою роботу. Потім миють теплою водою і щітками.

Очищення радіаторів в приватних і багатоквартирних будинках

миття радіатораРадіатори засмічуються всередині в будь-якому випадку: якби вони були розташовані в приватному будинку, або в багатоквартирному. І як же правильно промити батареї опалення?

Справи з промиванням батарей в індивідуальної житлової площі йдуть куди краще, ніж якщо робити цю роботу, маючи одну опалювальну систему на всіх. У своєму будинку все залежить тільки від господаря оселі.

У багатоквартирному будинку проробляти цю процедуру можна і без послуг сантехніка. Але потрібно, щоб дотримувалася умова — стояки не повинні бути в засміченому стані, тому що ефекту не буде. Робити промивання слід до опалювального сезону, коли ще стояки знаходяться без води. Бажано перед його початком, оскільки тоді комунальні служби вже зроблять їх продування. Після подачі води і її експлуатації, буде відчуватися різниця в ступені нагріву ваших батарей.

Позитивний результат гарантований, коли мешканці квартир, опалення яких підключено до одного стояка, домовляться промити свої радіатори все разом. В цьому випадку у сміття, що накопичилося в батареях, що не буде жодного шансу залишитися в системі, і це дасть максимальний ефект від виконаної процедури.

поради з прання конверсовРекомендуємо прочитати поради з прання конверсов.

Дізнайтеся, як зчистити зі стіни стару масляну фарбу.

Читайте: як очистити скло від різних забруднень.

Як зробити промивання радіаторів їх чавуну?

У цьому розділі ви дізнаєтеся, як промити чавунні батареї. Дані вироби в минулі часи користувалися великим попитом, і зараз, після закінчення багатьох років, більшість з них стоять на своїх місцях, і знаходяться в експлуатації. Звідси можна зробити висновок, що чавунні батареї дійсно довговічні. Недоліком є ​​утворення всередині іржі і накипу.

радіатор з чавунуПеред тим як промити батареї:

 • попередньо спускають воду з системи;
 • підбирають необхідний слюсарний інструмент;
 • ставлять під радіатором посудину, в який зможе скопувати вода після його від’єднання від системи;
 • проводять демонтаж вироби, знімаючи його з штирів.

Сам радіатор можна промивати в чавунною ванною або на вулиці. Для цього готують розчин засобу, який буде видаляти зі стінок накип і іржу. Можна використовувати такі речовини:

 • засіб для промивання радіаторів в автомобілях;
 • есенція оцтова;
 • каустична сода;
 • лимонна кислота;
 • молочна сироватка.

Якщо ви все-таки вирішили робити промивання у ванній, то обов’язково слід захистити слив пробкою з сіточкою. Перед початком роботи знімають з батареї все заглушки, і з усіх боків потроху заливають з чайника окріп. Радіатор по можливості струшують і воду виливають. У відпрацьованої води вже будуть присутні частинки накипу і іржі. Далі заливаємо активний розчин і чекаємо 1-3 години. Через цей час радіатор знову трясуть і постукують дерев’яним молотком. Весь вміст батареї знову зливають, і знову заливають воду. Процедуру з водою повторюють стільки разів, скільки вважатимуть за потрібне. Якщо використовувалася кислота, то потрібно постаратися змити її залишки, щоб знову не спровокувати появу іржі.

Як правильно промити радіатори опалення, зроблені з алюмінію?

як помити батареї швидкоЯк же промити алюмінієві батареї опалення? Різниця в діях, звичайно, є, але вона не велика.

Процес зняття батарей проходить набагато легше в радіаторах з алюмінію, оскільки вони є більш сучасними. Корозії алюмінієві предмети не схильні до, а значить, і немає потреби в постукуванні, яке до того ж може деформувати вироби.

Проводять дії аналогічні з чавунними батареями, тільки з зазначеними нюансами. При зворотному монтажі використовуються сучасні герметики, такі як ФУМ стрічка.

Обов’язково знімати радіатори при їх промиванні?

І останнє питання, яке може виникнути в читачів: як, не знімаючи, промити батареї опалення? Якщо робота проводиться в індивідуальній системі опалення, і вона має невелику протяжність, то можна подавати воду, а з іншого боку її зливати. Оскільки гаряча вода володіє більш вираженою активністю, то слід заливати саме її.

Незважаючи на трудомісткість роботи, вона продовжує термін експлуатації опалювальної системи. При регулярній промивці може зникнути потреба її демонтажу, а виконуватиметься процес за вищевказаною способу.

Подивитися, як промити чавунну батарею опалення, можна на відео: