Як приємно ранок нового дня почати з прийняття водних процедур у ванній кімнаті. Наявність ванни — це одна з обов’язкових умов гігієни та комфорту. На жаль, іноді доводиться бачити і відчувати малоприємну ситуацію, коли в зливному отворі збирається і не стікає вода. Як прочистити труби у ванній, розберемося далі.

зміст:

 • поява засмічень;
 • чистка механічним шляхом;
 • хімічні препарати;
 • гідродинамічна очистка;
 • сода і оцет;
 • профілактика.

Усунення засмічення в трубі

Перешкоджання вільному виходу води в каналізаційні стоки можуть створювати різні причини, наприклад:

 • на внутрішній частині труб відкладається жировий наліт;
 • після миття голови і прийняття душу в зливних ділянках збирається волосся;
 • при пранні одягу в слив потрапляють катишки;
 • в трубу потрапляє дрібне сміття, дрібні побутові предмети і залишки їжі;
 • слив забивається шерстю тварин при їх купанні;
 • аварійні ситуації (промерзання і злам труб);
 • помилки при монтажі зливної системи і її зношеність.

Перед тим як прочистити засмічення в трубі ванній, необхідно з’ясувати, чи є засмічення місцевим (в межах однієї квартири) або це проблема головною спільною будинкової каналізаційної труби. Визначити місце засмічення легко. Потрібно відразу відкрити воду в кухні та у ванній. Якщо стік води не відбувається в обох точках, то причина засмічення загальної будинкової каналізації очевидна. У цьому випадку без виручки фахівців житлово-комунальної компанії не обійтися.

Якщо ж стік води утруднений лише у ванній, то виклик сантехніка можна відкласти. Виправити неприємну ситуацію можна самостійно, правда доведеться засукати рукава і трохи попрацювати.

Прочищення механічним способом

чистка труби вантузомВантуз — унікальна і незамінна річ в кожному гарному будинку. З цим ручним сантехнічним інструментом впорається навіть жінка. Принцип дії вантуза заснований на виштовхуванні застояного повітря. Гумову чашу вантуза необхідно поєднати з отвором ванни, набрати води (чаша повинна бути покрита водою) і виштовхують рухами видалити утворився засмічення. Оскільки ванна має перелив, потрібно закрити його пробкою для створення необхідного вакууму.

Бувають випадки, коли вантуз не справляється з сильно спресованим засміттям. В цьому випадку можна скористатися не менш незамінним інструментом-тросом для прочищення труб. Основа самого троса обвита спеціальної дротом з властивостями пружини, кінець розпушений і нагадує щітку. Під час очищення засмічення у ванній необхідно ввести кінець троса в слив і рухами, що нагадують обертання, усунути засмічення. Після завершення чистки тросом, влийте гарячу воду. Це дозволить видалити залишилася бруд і жир. Якщо ванна має хромовані або пластикові труби, то застосування троса може пошкодити їх зсередини. Потрібно бути обережним і скористатися іншими методами чищення.

хімічні препарати

Якщо вантуз з тросом не впоралися з поставленим завданням, як же в домашніх умовах у ванній прочистити засмічення в трубі? Відповідь дуже проста. Допоможуть сучасні хімічні засоби. На щастя, їх асортимент великий, але не дивлячись на їх велику кількість, підходити до вибору потрібно дуже відповідально. Одні препарати містять луг, інші — різного роду кислоту. Одні готові розчинити жири, а інші — шерсть і волосся. Деякі дуже агресивні і їх застосування рекомендовано для чавунних труб, а інші можна використовувати виключно для труб з пластику. Одним словом, потрібно уважно ознайомитися з інструкцією із застосування і врахувати чинні розчиняють компоненти складу придбаного хімічного препарату.

Крот для трубФорма випуску чистячих хімічних засобів дуже різноманітна. Вони випускаються у вигляді рідини, гранул, піни, гелю, порошку. Широко поширеним через прийнятної ціни є «Кріт», але його не рекомендується застосовувати для прочищення пластикових труб, що не можна сказати про «Тирет» і «Містер Мускул». «Тирет» не має аміачного запаху, а «Містер Мускул» є антибактеріальним засобом. З сильно стійкими засмічення справляється «Поткан». Цей ізраїльський препарат засипається в слив невеликими порціями і миттєво усуває проблему. Єдиним мінусом «Поткана» є висока ціна.

Спосіб застосування всіх хімічних препаратів досить простий. Необхідно просто залити або насипати його в зливний отвір ванній, витримати зазначену в інструкції час і промити проточною водою. Дуже важливо знати, що невиконання рекомендацій щодо застосування препаратів може викликати деформацію труб. Потрібно не допускати попадання хімічного засобу на хромовані поверхні. Воно легко впорається і з хромованим покриттям.

прати білу тканинну взуттяРекомендуємо дізнатися, як правильно прати білу тканинну взуття.

Читайте: як випрати вовняний светр, щоб він не сів і не розтягнувся.

Щоб уникнути потрапляння препаратів на слизову і шкіру в процесі чистки, необхідно користуватися гумовими рукавичками та захисними окулярами. Щоб не надихатися шкідливими випарами, потрібно забезпечити приплив свіжого повітря і не закривати двері ванної кімнати. Слід обов’язково дотримуватися техніки безпеки!

Гідродинамічне очищення

Для прочищення водопровідних і каналізаційних труб у ванній, а також труб опалення застосовують гідравлічну чистку. Спосіб чищення заснований на подачі водяного струменя через гідродинамічні насадки під високим тиском. Вважається екологічно чистим методом з підвищеною якістю очищення і може впоратися з будь-якими засмічення у ванній.

Сода і оцет

чистка засмічення содоюЯк прочистити содою і оцтом засмічення у ванній в домашніх умовах, знають багато досвідчені господині. Далі будуть перераховані основні способи.

У слив ванній потрібно засипати 0,5 склянки харчової соди, а потім залити 0,5 склянки оцту. Розчин готується безпосередньо в зливному отворі, його складові вступають в хімічну реакцію, яка буде супроводжуватися невеликим піноутворенням і шипінням. Далі зливна система закривається пробкою. Після 40 хвилин можна влити ще 0,5 склянки оцту, прочистити трубу у ванній содою і оцтом близько двох годин. Далі потрібно промити слив 3 літрами гарячої води. Не слід використовувати окріп, він зашкодить ущільнювачі.

Перед тим як прочистити труби у ванній готовим розчином соди і оцту, потрібно влити в слив гарячу воду і почекати 30 хвилин. У цей час готується розчин з 3 частин окропу і 1 частини соди. Перемішується і заливається в гарячому стані в зливний отвір, через 5 хвилин додається оцет в обсязі, рівному частини соди. Потім, як і в першому способі, закривається слив пробкою на 2 години.

 відчистити срібло перекисом воднюРадимо прочитати, як відчистити срібло перекисом водню.

Читайте: як зняти наклейку з пластика і скла.

Дізнайтеся, як правильно складати речі в шафу.

Існує ще один найпростіший метод чистки харчовою сіллю. Сода і сіль змішуються в рівних пропорціях і висипаються в слив. Заливаються невеликою кількістю окропу і залишаються на тривалий час, можна на ніч.

профілактика

Щоб рідше стикатися з засмічення труб у ванній, необхідно періодично проводити профілактичні заходи:

 • промивати раз в тиждень зливну систему гарячою водою;
 • влаштовувати прочищення труб содою і оцтом як профілактичний захід не рідше разу на 6 місяців;
 • іноді використовувати вантуз;
 • для затримання сміття встановити на слив сітчасті фільтри;
 • бездомних тварин тварин у ванній.

Можна завжди прочистити засмічення в ванній, але краще його попередити!