В кінці 90-х в моду увійшли і міцно в ній закріпилися рвані джинси. Але якщо дірки зяють нема на колінах джинсових штанів, а протерлася тканину між ніг або стався розрив матеріалу на іншому «незручному» місці, таку річ назвати модною язик не повернеться. Але зневірятися не варто, тому як зробити латку на джинси — справа кількох хвилин!

зміст:

 • Якими бувають латки
 • Як зробити латку методом штуковки
 • Як залатати джинси вручну
 • Заплатки на колінах з мережива
 • кольорові латки

різновиди латочок

Латка — це клапоть матеріалу, за розміром трохи більший, ніж наявний дефект (дірка, розрив, пляма) на одязі. Її пришивають або приклеюють на виріб з лицьової або виворітного боку для продовження його терміну служби. Існує кілька різновидів латок.

Якщо потрібно красиво пришити латочку на джинси, використовують матеріал з вишивкою, аплікацією, тканину контрастного відтінку, мереживо. Такі заплатки так і називаються — декоративні. Вони будуть кидатися в очі і можуть стати яскравим акцентом вироби.

При необхідності закрити діру без упору на естетику, використовують накладні заплатки. Це найпростіший вид. Для них підходить будь-який клапоть матерії, бажано, близький по відтінку або точно такий же. Його пришивають з лицьового боку дірки, краю обтрепиваются, підшивають або залишають необробленими. Такі латки відрізняються довговічністю. Їх можна пришити вручну або на машинці.

Найкращими вважаються заплатки «невидимки». Їх пристрачивают методом штуковки. Так називається технологія машинного шиття, за допомогою якої можна зробити непомітну латочку. Технологія не просто дозволяє закрити клаптем тканини діру, але ще і надає їй особливу міцність. У залатати місці джинси не розійдуться ніколи!

дірки на колінах

Машинний метод штуковки

Найакуратніший результат можна отримати, якщо латати джинси, використовуючи швейну машинку. Особливих навичок тут не потрібно, достатньо вміти писати на машинці і мати деякі інструменти і матеріали:

 • клапоть джинса в тон до штанів;
 • нитки того ж відтінку;
 • ножиці;
 • невеликі шпильки або голка з ниткою для кмітливості.

Цей спосіб є універсальним, так як з його допомогою можна пришити латочку на джинси між ніг, по внутрішньому шву, на колінах, в області задніх кишень і будь-якому іншому місці.

труїти тарганів в квартиріЧитайте: якими засобами труїти тарганів в квартирі краще всього.

Рекомендуємо дізнатися, як швидко і якісно помити жалюзі.

Перш ніж починати пристрочують латочку, потрібно підготувати клапоть потрібного розміру. Він повинен на 1-1,5 сантиметра бути більше, ніж дірка. Крім того, потрібно надати акуратний вигляд краях деніму на місці розриву. Стирчать нитки обрізаються ножицями, неакуратні краю можна трохи підрізати, щоб вирівняти їх. Якщо краї дірки можна змітати без зайвого натягу матеріалу, потрібно це зробити вручну, використовуючи нитку в тон вироби.

Порада: при сметиванія країв діри не потрібно надмірно затягувати нитку, щоб не вийшло грубих швів, і денім не збирався в складки.

Джинси вивертають навиворіт. Вирізану латочку потрібно прикласти до місця розриву з виворітного боку. Латка буде стояти з вивороту, так вона буде менш помітною. Її необхідно розташувати на виробі і зафіксувати БуЛавочка або змітати ниткою. Позначка не повинна бути частою, її акуратність теж не грає великої ролі, так як після пристрочування тканини на машинці зайві нитки потрібно буде прибрати. Головне, щоб позначка міцно тримала тканину на дірі і не дозволяла їй зміщатися.

Порада: замість шматка деніму можна використовувати спеціальну заплаточную тканину. Її можна придбати в швейному магазині. Її зручність полягає в тому, що на тильній стороні матеріал має липкий шар, і приметувати його до штанів не доведеться.

Коли місце заплатки визначено, можна переходити до штуковки:

 • тканину в місці заплатки розправляють під лапкою машинки;
 • її прострочують дрібним зигзагом поперек дірки, виходячи за межі латки на матеріал штанини на 1-2 сантиметри;
 • прострочують туди-сюди, перемикаючи важіль машинки для переднього і заднього ходу;
 • якщо функції перемикання зворотного ходу немає, виріб доведеться перевертати або кожен раз починати рядок заново;
 • коли вся поверхня латки буде зустрічали, нитку закріплюють і обрізають.

латочка між ніг

Порада: рядок повинна виходити хоча б на пару міліметрів за контури латки, інакше краю матеріалу будуть задиратися. Чим частіше будуть рядки, тим міцніше латка.

Латаємо джинси вручну

Якщо машинки немає, а на улюблених джинсах зяє діра, варто використовувати альтернативні методи. Малопомітну латку ручним стібком поставити буде складно. Зате можна «освіжити» стару річ, так як пришити латочку на джинси вручну можна оригінальними способами:

 • перетворити розірваність на коліні в смішного зубастого монстра;
 • приклеїти на дірку яскраву аплікацію;
 • задекорувати місце розриву мереживом;
 • використовувати техніку печворк;
 • повністю змінити зовнішній вигляд джинсів, пришивши на них кілька клаптів контрастною матерії;
 • використовувати для перекриття дефекту гарну вишиванку.

Всі ці техніки можна застосовувати, не маючи швейної машинки. Досить голки, ниток в тон до тканини і декоративних матеріалів: аплікацій, відрізів тканини, мережива, вишивки.

мити глянсову кухнюРекомендуємо дізнатися, якими засобами мити глянсову кухню.

Читайте: як почистити фетровий капелюх.

Дізнайтеся, як доглядати за ювелірними виробами з топазами.

пришиваємо мереживо

На джинсах красиво буде виглядати мереживо. Перед тим як пришити мереживну латочку на джинси на коліно, варто визначитися з видом і кольором мережива. Для світлих літніх джинсів найкраще підходить біле, молочне, бежеве мереживо з квітковим малюнком або вензелями. Для темного деніму краще вибрати мережива синього, бордового, коричневого кольору або відтінку хакі.

мереживо на коліні

Латку вирізують трохи більшого розміру, ніж дефект на холоші. Її розміщують з виворітного боку штанини, пріметивают одинарної ниткою, вивертають виріб і оцінюють його зовнішній вигляд. Якщо латка виглядає красиво, її пришивають міцним стібком — стачной ручним швом. Зовні він нагадує машинну строчку, і якщо підійти до виконання з максимальною акуратністю, можна отримати дуже красивий результат.

Порада: замість мережива можна використовувати гіпюр.

Якщо мереживо тонке і може розпуститися, його краю варто обробити круглим швом. Зробити це потрібно до пришивання мережива до штанини. Колір нитки, якщо латка буде пришита з вивороту, підбирають під відтінок деніму. Якщо латочка буде стояти на лицьовій стороні, нитку потрібно підбирати в тон до мережива.

Ставимо кольорову латку

За тим же принципом, що і з мереживною латкою, можна поставити її зі звичайної тканини. Краще взяти яскраву тканину, що відрізняється за відтінком від кольору виробу. При виборі тканини варто звертати увагу на її склад. У ньому не повинно бути стрейчевих волокон, щоб латка не розтягувалася, особливо якщо вона буде стояти на коліні.

Дитячі джинси можна залатати тканиною з яскравими принтами, наприклад, із зображенням мультяшних героїв. Для дорослих можна підібрати матеріал в смужку, з принтом «гусяча лапка», «шахівниця», «шотландка». Цікаво виглядають шкіряні вставки.

як пришити латку

Латочку ставлять з внутрішньої сторони, нитка використовують близьку по тону до джинсів (синю, блакитну, чорну). Пришивати клапоть потрібно стачной швом, що не стягуючи нитку занадто сильно.

Як бачите, не складно усунути з’явилася дірку на джинсах. Якщо джинси порвалися на колінах, а латати їх немає бажання, можна піти іншим шляхом — зробити ще кілька акуратних дірок на інший холоші і отримати оновлену річ в гардеробі. Як красиво продірявити джинси, ми вже розповідали в попередніх статтях.